Som v nemocnici s podozrením na mimomaternicové tehu

mary39
3. okt 2017

Ahojte,prosím Vás viete mi niektorá poradiť,alebo napísať Vašu skúsenost? Včera ma zobrali do nemocnice s podozrením na mimomaternicové tehotenstvo. Problém je,že plod nikde,ale vážne nikde nenašli. Hcg som mala 2079. Dnes ma chceli operovat,ale ráno mi zase vzali hcg,bolo 2427 a plod stále nikde nenašli. Je to možné?

jaris84
3. okt 2017

@mary39 no ked mas HCG cez 2000, tak by malo byť vidieť aspon umiestnenie gest.vaku v maternici.

lubi40
3. okt 2017

@mary39 HCG mas dost vysoke. V 5+3 este nemusia nic vidiet. Skus este pockat do ukonceneho 6 resp 6+3 by uz mali vidiet.
Ja som mala mimomaternicove a 2400 som mala v ukoncenom siedmom tyzdni; Vtedy ma operovali. Ja som tiez bola na sone relativne skoro, lekar nic nevidel, vtedy nestresoval.
Zda sa mi divne, ze 5+3 nic nevidia a chcu ta operovat, ved mozes mat o tyzden posunutu ovulaciu a v podstate byt v 4+3.

emasss111
3. okt 2017

@jaris84 neviem a ja sa strašne moc bojím mimomaternicového ☹ prosím ťa...keď si urobíš tehu test....máš druhú čiarku silnú či slabú?...i keď podľa toho sa asi závery robiť nedajú, čo? ☹

mary39
autor
3. okt 2017

No oni nevidia nikde nic umiestnene. Som druhy den v nemocnici,aj to preto,ze to nevedeli nikde najst. Myslia si,ze vo stvrtok to uz uvidia,preto som z toho zmetena. Mam doma este dvojrocneho syna,jeho mi tiez videli az v siedmom tyzdni,no teraz s tym robia riadne zmatky a riadny stres

babusik85
3. okt 2017

urcite treba cakat.
sice ja som mala ovela nizsi HCG, ale doki nevidel nic, zavolal ma o 3 tyzdne neskor, takze som bola v 8tyzdni a uz bol plod a srdiecko.
drzim palce, urcite este pockajte 🙂

jaris84
3. okt 2017

@emasss111 no pri hcg 2000 už je druhá čiarka jasne viditeľná....v každom prípade držím prsty, nech to dobre dopadne...nádej zomiera posledná, ako sa vraví

sandy222
3. okt 2017

ja ked som bola 5tt+1 bolo vidiet plod o velkosti 0,27cm ale srdiecko este nie.drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

emasss111
3. okt 2017

@jaris84 ďakujem......ja som u lekára ešte nebola....len nakoľko som kvôli endometrióze prišiel o vaječník aj vajcovod....tak mimomaternicového sa veľmi obávam...ale nemám žiadne bolesti, ani krvácanie, ani špinenie, druhá čiarky mi každým dňom pekne silnie...tak snaď to bude OK 🙂

emasss111
3. okt 2017

@mary39 a koľko dní ti MS mešká???

jaris84
3. okt 2017

@emasss111 tak potom sa nemáš čoho obávať....všetko bude OK, uvidíš 🙂

mary39
autor
3. okt 2017

Mne ms nemeskal,ja som mala hnedy vytok v 3 tyzdni asi pat dni,tak som bola v tom,ze som o to prisla. Potom som tak raz za den mala trosku spinavy papier od krvi,ale priznaky som stale citila ako pri malom,tak som si spravila test,to bol 4 tt a bola slabucka ciarocka. V 5tt som si robila test a bola ovela silnejsia. Lenze plod nikde nevedia najst,ani v maternici ani na vajecnikoch,tak sa rozhodli,ze to moze byt mimomaternicove,tak lezim v nemocnici,hcg mi stale rastie a plod nevideli,tak chcu cakat do stvrtku. Podotykam,ze druhy den slabeho spinenia mi doktor nasadil duphaston a asi za dva dni zabral a uz nespinim

mary39
autor
4. okt 2017

@lubi40 ja som stale vnemocnici,tym,ze hcg stuplo mi spravili vcera sono a stale nevedia,tak mi vezmu hcg zase zajtra aj sono a,ze uz sa rozhodnu,tak som zvedava

emasss111
4. okt 2017

@mary39 a máš nejaké ťažkosti teraz? špiniť píšeš, že nešpiníš....a nejaké bolesti??? a teraz si vlastne koľko týždňov a dní od poslednej mrchy?

mary39
autor
4. okt 2017

@emasss111 nie nemam ziadne tazkosti,len som v nemocnici,ami bolesti ani nic. Dnes je to 5+4

paladia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary39
autor
5. okt 2017

Tak dnes ma operovali,plod bol na lavom vajecniku. Dnesne hcg bolo 3300

michovka
5. okt 2017

@mary39
Skore uzdravenie prajem, a to laparoskopicky vam robili?

babusik85
5. okt 2017

@mary39 mrzi ma to! Skore uzdravenie,drzim palce!

mary39
autor
6. okt 2017

@michovka ano laparoskopicky ma operovali,asi dve hodiny po prebrati,mi zacalo byt strasne zle a mala som velke bolesti,tak mi museli dat este infuziu,ale uz je to dobre. Asi to boli dozcuky po anestezii. Dnes mi robili este testy,ak vijdu vysledky z krvi dobre (dobry krvny obraz a znizujuce sa hcg),tak ma dnes pustia domov a potom ma uz caka zotavovanie,ajpo fyzickej aj po psychickej stranke. Ale v tom mi isto pomoze moj dvojrocny syncek. Dakujem za povzbudenie

mary39
autor
6. okt 2017

@babusik85 dakujem,ako som uz pisala ak michovke najhorsie je hadam za mnou a syncek mi da urcite silu na zotavenie

emasss111
6. okt 2017

@mary39 jaaaj to ma mrzííí...tieto mimomaternicové tehu sú fakt nepríjemné ☹ a vaječník a vajcovod ti zachránili??? prajem skoré zotavenie a potom, keď budete chcieť, nech sa čoskoro podarí malá fazuľka a nech sa už uhniezdi tam, kde má 🙏

mary39
autor
6. okt 2017

@emasss111 ano vsetko mi nastastie zachranili akurat idem domov. Dufam,ze sa to uz nikdy v zivote nezopakuje,ale dakujem za podporu

emasss111
6. okt 2017

@mary39 tak super, keď ti všetko zachránili...ďalšie tehu už dopadne dobre, uvidíííš....držím palce 👍 oddychuj doma a užívaj si synčeka 😉

mary39
autor
6. okt 2017

@emasss111 dakujem za povzbudenie 😄. Tiez tomu verim,ze uz dalsie bude ok a maly bolstrasne rad,ked ma po tyzdni zbadal 😄

oliinka
17. okt 2017

ahojte ja som mala posledny menzes 7.9. a bolesti som mala 29.9. neviem preco....a potom ked m meskal menzes tak som robila digitalny test 12.10. a vysiel 1-2 tyzden a aj palickovy vysiel taky slabsi,na krv som bola v pondelok a mala som 115 a nebolo nic vidiet len sliznca vysoko,na sono mam ist zasa v piatok a mavam obasne bolesti v podbrusku,co si otom myslite prosin

mary39
autor
17. okt 2017

@oliinka ahonja som mala tiez prve hcg 115,o tyzden vyse 2000,ale kedze plod stale nenasli spravili mi tu laparoskopiu potom a nasli ho v lavom vajecniku 😪. No dufam,ze to nebudes vas pripad a dopadne to s dobrym koncom 😊

oliinka
17. okt 2017

@mary39 a v kolkom si bola ked si mala take hodnoty ako ja?

mary39
autor
18. okt 2017

@oliinka pri hcg 115 som bola v 4+2 tt

oliinka
30. nov 2017

@mary39 aj u mna to bolo mimomaternicove zobrali lavy vajcovod a dala som si spravit hned sterilizaciu,tu spravili na pravej strane bolo to 26.10. Teda je to mesiac s prosim ta kedy ti prisiel menzes po laparke?mbe robili nsjskor kyret a po troch dnoch laparka a sterilizacia....

mary39
autor
1. dec 2017

@oliinka ahoj,mrzi ma,ze to takto dopadlo 😔. No mne prisiel menzes velmi skoro,asi o tyzden a pol po laparke,aj lekari boli prekvapeny,odvtedy som mala uz dalsi a co chvila ma prist dalsi. Ale vacsinou co som komunikovala s inymi zenami tak im trval mesiac az sest tyzdnov kym prisiel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre