Som v 9. týždni, bez práce a bez partnera. Čo mám robiť?

beatka777
30. máj 2014

ahojte nefviem ci to sem patri ale potrebujem pomoc som zufala :( som v 9 tyzdni tehotenstva mam 31rokov moj priatel sa vykaslal na mna hned ako to zisitil z prace ma tiez vyhodili ako som povedala ze som tehotna.musela som povedat lebo som casnicka moja rodina peniaze nema .z mojho ex strany pomoc nemozem ocakavat jedine potrat.som vo financnej krize a neviem co dalej.rozum mi vravi ist na potrat co viem ze nezvladnem po psychickej stranke lebo ked som bola na sono a videla som obrazky maleho som plakala od stastia a neviem ci by som zvladla ist a dat si ho prec.ma tu nejake skusenosti ako to zvladnut a co mam robit? kazdy do mna huci z kazdej strany nehaj nehaj si nebudes lutovat ked sa to narodi ze zmysel zivota a ze budem stastna atd.a druhy ze to nezvladnem sama a mometnalne ani nepracujem nic poradte mi prosim vas

reni1512
30. máj 2014

Neurob tu chybu ze o dietatko prides... len maminky vedia ze je to najvacsia radost v zivote, vsetko sa urcite urovna nejakym sposobom, na chlapa kasli, nie je to chlap ked sa pokakal a zutekal, pomoze ti rodina, znamy, priatelia, urcite sa niekto najde, mamicky aj tu na MK v bazaroch maju krasne veci za super ceny, dostanes rodicovsky prispevok, sice ta to z biedy nevytiahne, ale ak to citis pri pohlade na fotky, ze to nie je spravna vec, nerob to! Drzim prsty

hencidlo
30. máj 2014

ahoj len nechod na potrat, ved to malicke za to nemoze, ved ak sa dovtedy nepozbieras, tak ho daj na adopciu, ani nevies kolky ludia by ti boli povdacni!!! Napríklad ja osobne. Ale ak ta vyhodili koli tomu, tak by si aj tak mala mat narok na matersku, lebo na socialke sa ta pytaju, ci si tehotna a ak ano mala by si byt v ochrannej lehote 😉
Drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek, ale verim ze sa rozhodnes pre drobca 😀

babls5
30. máj 2014

Ak tehulkovanie zvladnes tak potom dostanes porodne tych 800 e ci kolko stoho si kupis kocik a vybavicku neboj sa zvladnes to ja som ties bola slobodna matka porodila som ako 17 rocna a zvladla som ty mas 31 rokov zvladneš to omnoho lepšie

wewe22
30. máj 2014

v prvom rade z prace ta vyhodili PRECO? si chranena zakonom treba sa ist poradit do pravnej poradne nemusis ostat do porodu bez prijmu ak nemas peniaze su bezplatne poradne ak ta aj vyhodili treba ist na PN si v ochrannej lehote tak sup
EX znova pravna poradna co vsetko mozes od neho ziadat viem ze mas narok na nejake peniaze aj na vybavu pocas tehu toto vsetko ti vysvetlia v poradni
nevzdavaj sa drzim palce aby si to zvladla a babinko stastne donosila

veronicka1901
30. máj 2014

Nikto ta nemoze z prace vyhodit, pesne ako pise @wewe22. V tehotenstve si chranena, maximalne ta moze preradit na vhodnejsiu pracu, alebo riesenie je dat sa vypisat na PN.
Kedze ex je otcom, vyplyvaju mu z toho aj povinnosti.
Taktiez drzim palce, nevzdavaj to.

bleee
30. máj 2014

Z práce nemôžu tehotnú vyhodiť, pokiaľ viem, si v ochrannej lehote kvôli tehotenstvu. Ak svoju prácu nemôžeš vykonávať, choď na PN. Máš po 30tke, na 1. dieťa najvyšší čas. To ani nehovorím, že pri potrate sa stále môže niečo "pokaziť" a ďalšie dieťa by si už nemusela nikdy mať. Viem, že teraz sa to zdá byť bezvýchodiskové, ale cesty sa vždy nájdu. Rozhodnúť sa, čo vlastne chceš musíš ty sama, lebo len ty sama ponesieš následky svojho rozhodnutia. Nech by sme ti radili čokoľvek...

ivetz
30. máj 2014

Ak bol jediný dôvod prepustenia Ťa z práce Tvoje tehotenstvo, zájdi na Inšpektorát práce - budú Ťa musieť vziať späť. Ak nebudeš zvládať nákup výbavičky, daj si inzerát - trébars aj tu na MK - určite sa nájdu žienky, ktoré čo-to podarujú. UPT nie je cesta. Ak nebudeš vedieť ako ďalej, skús sa popýtať v okolí, nájde na webe - existujú krízové centrá pre budúce maminy v núdzi. Veľa šťastia.

barbora59
30. máj 2014

strasna situacia. ale neboj sa nic nieje tak zle ako sa zda. na potrat nechod, mas 31 rokov ak este nemas deti tak na potrat by som nesla.budes mat rodicovsky prispevok, vyzivne od otca, ak nemozes byvat u rodicov su miesta kde ti pomozu. nebojsa na ulici neostanes.vybavicku si kupis z toho jednorazoveho prispevku.inak si pekna baba aj frajera si najdes neboooj.do porodu sa urcite vsetko vyriesi. hlavu hore..

darina1952
30. máj 2014

Ahoj, nevzdávaj to hneď na začiatku a daj na rady dievčat. A ako píše @wewe22 obráť sa na právnu poradňu. Určite záleží aj na tom aký druh pracovného pomeru si mala... či si mala odrobených 270dní a podobne ale to ti poradia aj na sociálnej poisťovni a úrade práce, soc. vecí a rodiny - určite zájdi aj tam a informuj sa na čo máš vo svojej situácii nárok.
držím palce 😉
si dospelá a nesieš za svoj život zodpovednosť a už aj za život čo v tebe rastie, tak sa k nemu neobracaj chrbtom a využi šancu mať bábätko - neboj sa zvládneš to a bude to najkrajší pocit na svete keď sa v tebe prvý krát pohne a keď ti ho dajú do náručia 🙂

dafnea
30. máj 2014

Lenže aké podmienky si mala v práci? Ak si robila "na čierno" alebo na dohodu tak ťa môžu vyhodiť. Ak si robila riadne na zmluvu tak ťa určite vyhodiť nesmú. A nedaj si to vziať. Otehotnela si lebo to tak osud alebo boh alebo proste niekto/nieco chcel tak to príjmi. Možno, že to bude tvoje najväčšie šťastie v živote, ktoré ti poskytne nové, iné príležitosti, ale o nich teraz nič nevieš. To príde až časom. Potrat rozhodne nie. Dá sa všetko zvládnuť.

vodnicka
30. máj 2014

ahoj je mi to luto ze utiekol jak zbabelec ,na co ma ten svoj nastroj ked ho nevie kontrolovat ked este nieje zodpovedny ☹ ak nevie sexovat tak ho nech nepouziva ak nevie znasat a pocitat podla neho s nasledkami,vela muzov povie ze zena je na vine nech sa chrani ale nemaju pravdu ja som nikdy nepouzivala hak a ani nebudem vela zien otehotnelo aj na danu aj mimomaternici a zial trpi tym len zena nie chlap.Vela deti sa rodi aj po pouziv.a vinechani haku so srdcovymi poruch. a pod.Ja sama mam dve deti s dvoma muzmi ale nehanbim sa za to zijeme v inom storoci a som stastna ze mozem byt matkou mam dve zdrave deti a na muzov ja nemam dodnes stastie ja keby som mala tu moznost co nemam hlavne s financ.dvovodov zijem si len same pre moje deti oni su pre mna vsetko a nie nejakemu chlapovi robit sluzku a prisposobovat sa.Malo muzov si vie zenu vazit a ver mi radsej sama s dietatom jak s nejakym zbabelcom a nezodpovednym muzom .Najkrajsim darom v zivote zeny je mat zdrave dieta nepremarni tu sancu a zi len pre dieta co ak toto je tvoja jedinna sanca.Ak si v tazkej situacii a nemas kde byvat ani peniaze a ani rodicov aci rodinu alebo znamich ktory by Tivedeli neskor pomoct riesila by som to hniezdom zachrany ked uz sa neda inak ani social. pomocou lebo tento debilny Stat pomaha len romom a biely nech sa stara ☹ ☹ ☹ V kazdom pripade neprid o tu sancu byt matkou jak bude tvoje babo v tebe rast a kopat ta budes sa s nim rozpravat a pod.co vela,zien to ribi pochopis ze toto je Tvoje a nik Ti to nevezme a ked to budes drzat v naruci tak to puto a cit ti nedovoli sa vzdat babetka.ja to viem nebola som v tvojej kozi to nie ale druhy porod som mala doma a dcerku som drzala zakrvavenu s pupocnikom na brusku nik mi ju hned nezobral bol to najkrajsi moment v mojom zivote a nesmierne Ju lubim aj mojho Syna 🙂 🙂 🙂 Drzim Ti palce aby si sa spravne rozhodla,Vermi chlap za to nestoji prist a materstvo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

beruska141
30. máj 2014

nenechaj si ho zobrat, lutovala by si to do konca zivota. casom sa moze strasne vela veci zmenit a 9 mesiacov je dlhy cas. a ked sa nic nezmeni, potom ho mozes dat na adopciu a najdu mu skvelych a milujucich rodicov a tvoje babatko bude velmi stastne a milovane

lucenka911
30. máj 2014

Zisti si ci ta pravom vyhodili z prace, lebo sa mi zda, ze pokial si tehotna nemozu ta kvolki tomu vyhodit, ako slobodna matka mozes mat niejake peniazky k dobru treba pochodit po uradoch a pozistovat, skoda, ze si to dala ako otazku, lebo kazdy tu moze dat len jednu odpoved ale urcite su tu mamicky, ktore by ti poomohli pravne a mozno aj niejak inak, mas 31 rokov, v dnesnej dobe nie je lahke otehotniet tak aby si to nelutovala a uvidis ten drobcek ti da zmysel zivota neviem co robi priatel ale ked je zamestnany tak ti bude platit vyzivne, viem, ze je to malo ale neboj zvladnes

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwkac
30. máj 2014

Ja som sa v roku 1999 mala vydavat,nechal ma tyzden pred svadbou,zila som u rodicov,plat v tom case maly....v januari 2000 sa mi narodil krasny syn,teraz ma 14 rokov,od jeho otca ani cent na vyzivne.....po dvoch rokoch som si nasla priatela,som s nim 12 rokov,mame spolocne 10mesacne babo....a priatel lubi aj mojho syna s prveho vztahu ako vlastneho.....neboj zvladnes to,nelutuj sa,stastie si ta najde....nie si sama v takejto situacii.....drzim palce,nech sa dari tebe aj drobcekovi....

emily009
30. máj 2014

minule som zdielala tento pribeh:

Istá zúfalá žena prišla ku gynekológovi a povedala: Doktor, musíte mi pomôcť, mám problém: môj syn nemá ešte ani rok a už som znovu tehotná. Nechcem ďalšie dieťa v takom krátkom čase, možno neskôr... teraz očakávam vašu pomoc, chcem prerušiť tehotenstvo.
Doktor po dlhšom tichu odpovie: Myslím, že som našiel spôsob, ako vyriešiť problém menej nebezpečným spôsobom...
Žena, mysliac si, že doktor prijal jej žiadosť, sa usmeje.
Doktor pokračuje: Takže milá pani, aby sme vyriešili problém a nezostali ste s dvomi malými deťmi v takom krátkom časovom rozhraní, zabijeme toto, ktoré držíte práve na rukách. Tak si budete môcť deväť mesiacov oddýchnuť, kým sa narodí ďalšie. Ak máme zabíjať, neexistuje rozdiel medzi týmto dieťaťom a tým druhým a dokonca obetovať toto dieťa na vašich rukách prinesie menej rizík pre vás.
Žena odpovie ešte zúfalejšie: Nieeee, zabiť dieťa je zločin!
A doktor odpovie: Presne to isté si myslím aj ja, ale vy ste boli taká rozhodnutá, že vám mám pomôcť... Doktor pochopil, že jeho lekcia vyvolala svoj efekt. Usmial sa a povedal: „Uvidíme sa o týždeň na prvé vyšetrenie a vypočujeme si srdiečko súrodenca...“..

grasie
30. máj 2014

Chránená zákonom je len vtedy, ako písomne oboznámila zamestnávateľa o svojom tehotenstve. Ak to urobila ústne, má smolu.
Inak blbá situácia, držím palce, nech to zvládneš.

7zahrad
30. máj 2014

Obrat sa na dxpriatela s otazkou ci Ta aspon financne zabezpeci v Tvojej situacii alebo ci sa budete musiet sudit.
Obrat sa na rodicov, ci Ti pomozu s byvanim a starostlivostou o maleho.
Teraz si v soku, takze nie je vhodny cas na potrat, lebo nie si teraz schopna robit vazne rozhodnutia.

Preber s blizkymi ci Ti pomozu a uvidis..

jankastubka
30. máj 2014

Pokial ja viem, ze chranena zena je, ak ked este pisomne neoznamila zanestnavatelovi, staci preukazat, ze tehotenstvo trvalo v case ked jej dal vypoved.
Tak ako radia baby, skus bezplatnu pravnu poradnu, taktiez inspektorat prace, ak si robila nacierno, tak min. Nech dostane za to pokutu ten super socialny zamestnavatel.
Ak si nerobila nacierno, mas narok na pn, a ta ked sa to pocita aj z vikendov nie je zas tak malo oproti povodnemu platu.
Ak na pn mat narok nebudes, skus si najst brigadu, ktoru by si v tehotenstve mohla zvladat. Pri uchadzani o brigadu, nikomu nemusis vesat na nos ze si tehotna. Zarobis si aspon co to, kym pojdes na matersku.
Tiez by som skusila vyhladat na, nete rozne organizacie, ktore pomahaju slobodnym matkam, urcite ti poradia, co maximalne sa da robit.
Ak ti to nebude vychadzat financne pocas materskej, skus ponuknut inym mamickam strazenie ich ratolesti. Takto si budes vediet privyrobit a zaroven nemusis odist od svojho dietata.
Sleduj uz teraz bazar na koniku, mamicky tu casto ponukaju vecicky len za postovne alebo osobny odber. Ufcite mas v okoli aj nejake kamosky s detmi tiez mozno daruju alebo pozicaju.
A este ma napadlo, ze aku ma ex rodinu, ak su normalni, skus sa obratit s ziadostou o pomoc aj na jeho rodicov. Mozno oni by sa vnucatu potesili.
Bude to narocne, ale to dieta stoji za to.

marionmarion
30. máj 2014

Ak si bola v skusobnej dobe, tak ta prepustit mohli...ale ak si bola riadne zamestnana, tak by som urcite od zamestnavatela ziadala financnu kompenzaciu, alebo prijatie naspat do prace, aj ked ta preradia na inu poziciu. Chod sa poradit s pravnikom, existuju aj pravnici co ti poskytnu info zadarmo, staci hodit do google "bezplatne pravne poradenstvo a vyhodi ti tam kopu pravnickym kancelarii, co ti poradia zadarmo. Ak touto cestou neuspejes, urcite sa chod neodkladne zaevidovat na urad prace. Ak posledne tusim 3 roky pracovala a zamestnavatel sa zeba platil odvody, mala by si mat pravo na podporu v nezamestnanosti. Ak nie, tak aspon socialku. Neviem ci zijes s rodicmi, ci ako...ale skus sa popytat aj na prispevok na byvanie a podobne. Co sa nakladov na babatko tyka, to sa da zminimalizovat fakt ze uplne, vecicky ti mozu ludia podarovat, pozicat, alebo si to kupis za lacno v bazaroch.
Podla mojho nazoru je umele prerusenie tehotenstva nieco, co ta zasiahne a psychicky to nemusis zvaldnut. Vek na dieta mas tiez a mozno po UPT uz nikdy nebudes moct dalsie ( su take pripady). Zo zaciatku to asi bude tazke, bez partnera, bez penazi...ak ti rodina dokaze pomoct aspon tak ze ti poskytne strachu nad hlavou, tak to bude na zaciatok uplne stacit...ak nie, tak mozno skus dat inzerat ze hladas byvanie spolocne s inymi mamickami...a uplne v poslednom pripade existuju na SK krizove centra aj pre tehotne, ktore este dietatko neporodili...ak budes potrebovat v comkolvek este poradit, kludne mi napis IP. Drzim palce!

gv35
30. máj 2014

Ak si mala zmluvu na dobu neurcitu a po skusobnej dobe, obrat sa na inspektorat prace,pripadne na bezplatne poradenstvo. Predsa zo dna na den Ta vyhodit nikto nemoze a musi udat dovod, tehotenstvo platny dovod nie je. Nenechaj sa zamestnavatelom zastrasit.
Zo zivotnej situacie nevesaj hlavu a kedze si teraz na zaciatku tehu, obehaj si vsetky institucie, aby si zistila vsetky moznosti, ktore mas. Ak Ta vyhodili len teraz, urcite chod na PN-ku. Budes mat aky taky prijem, kym sa situacia vyriesi. Urcite sa nenechaj ovplyvnit situaciou, ze nemas nikoho. Vzdy sa najde niekto, kto Ti pomoze. Mozno tych ludi nepoznas alebo by si na nich nikdy nepomyslela. Vyhladaj si skupiny na FB, kde sa daruje, napr. "darujem,poziciam,vymenim", "darujem za postovne", "darujem za odvoz" a ver, ze je tam velmi vela ludi, ktori ti pomozu od kocara cez postielku az po vybavicku pre babo aj veci na Teba.
Keby si bola po potrate alebo nemohla otehotniet, brala by si babatko ako zazrak aj v tejto nelahkej chvili. Radsej zvazuj anonymny porod a adopciu,ale neviem ako by si sa vyrovnala s tym,ze niekde Ti zije dieta,ktoreho si sa bez boja vzdala. Sice nezabila potratom,ale bez boja vzdala. Uz si vekom zrela zena, ziadna mladistva, mas mnoho zivotnych skusenosti, tak bojuj. Po kazdej burke vide slnko. Nikto nepozname,co nas caka za rohom, kedy robime dobre a kedy zle. Zivot su vyzvy a je sakra tazky, ale stoji za to, ho zit.

katy2
30. máj 2014

Je mi luto, co prezivas, ale nie je mi jasna jedna vec... Parner ta nechal, ako si otehotnela a tu v tejto teme riesis, ze chces co najrychlejsie otehotniet: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/skusenosti-s-duphastonom/
To si nevedela, ze partner na dieta nie je pripraveny? Bez jeho vedomia si vysadila HAK?
V kazdom pripade ti drzim palce, nech sa to vyriesi... Mas dost rokov na to, aby si to ustala.... Potrat nie je riesenim, zvlast, ked si sa o babo vedome snazila 😔

nedielka
30. máj 2014

Hm, mas predsa 31rokov..nie 20 ! Hadam mas nejake peniaze usetrene,.. a ak chces niekedy byt maminou, myslim,ze je aj najvyssi cas..neskor sa ti to nemusi podarit... 😒 ale otazka je,ci babatko NAOZAJ chces alebo nie.. potrat si myslim,ze psychicky by si zvladla.takym babam pomahaju aj psychologovia. Neskor si najdu iny zmysel zivota..upnu sa napr.na sestrine dieta, maju karieru, sportuju, citaju knihy,atd. Ja mam teda z toho tvojho nadpisu pocit,ze to babo asi ani nechces..a my Ta mame o tom presvedcit?

petka1075
30. máj 2014

beatka777 daj ho na sud, mas narok od neho ziadat peniaze , on zo zakona musi platit na nevydatu matku dietata, nachystaj si svoje mesacne vydavky

evka.flora
30. máj 2014

non sunt facienda mala ut veniat bona - mudre latinske prislovie vravi, ze nemozno vykonat zlo aby si dosiahla dobro. zabitim babatka nijake dobro nedosiahnes, skor naopak. neboj sa NIEKTO o tebe vie a postara sa o vas. ty nevies co bude zajtra a ON vedel uz ked si sa ty narodila co s vami bude hoci aj o x rokov.

katka1981
30. máj 2014

Zacni tym, ze ako tehotna si chranena zakonom. Cize ak ta vyhodili a uz vedeli, ze si tehotna, tak sa to da napadnut. Na potrat by som urcite nesla, lebo mozno toto je jedina tvoja sanca mat babatko. Netrap sa, mozno onedlho stretnes toho praveho a budete stastna rodina.

kmdk
30. máj 2014

Milá Bea ! Uvidíš koľko radosti Ti to dieťa prinesie. Samozrejme aj starosti. Ale byť matkou je tá najkrajšia vec na svete. So všetkým čo k tomu patrí. Uvidíš, že po pôrode budeš šťastná. Prijmi to dieťa už teraz s láskou. Odvďačí sa Ti, uvidíš. Mám 4 mesačné bábo s DS a má ten najkrajší úsmev na svete.

Sú ľudia , ktorí aj darujú veci pre dieťa.

Na ex teraz nemysli. Chlapi potrebujú čas. Ženy sú silnejšie.

svetluska131
30. máj 2014

Vidieť, že to dieťatko chceš a ľúbiš už teraz( ako popisuješ tvoj plač na sono), LEN s abojíš. Ale to je normálne, a kočky ti tu dobre radia. Plno mamičiek aj tu na MKK Ti rado podaruje kopu vecičiek pre malé, plusvybavíš soc. pomoc, výživné od Biootca a pod...nebude to ľahké, ale bude to krásne!!! 🙂 Nie je nič krajšie na svete ako pocit, keď si privinieš SVOJE dieťa a privoniaš k jeho voňavej hlavičke...držím palčeky, neboj, mnohé mamičky takto ťažko začínali, nie si prvá ani posledná 🙂 A raz, keď toto všetko budeš mať za sebou, na jeho maturitnom večierku -si na toto budeš spomínať s úsmevom, uvidíš 🙂 😉

mamulka211
31. máj 2014

Preco mas otvorene tri temy s tou istou otazkou a tiez nechapem, preco si vlastne to dieta s partnerom splodila, ty si ho vlastne chcela a teraz uz ho nevies ci chces...divne.

lucifera
31. máj 2014

S jednym babom to zvladnes.ako pisali vyssie, dostanes porodne a potom bud MD/RD....a pokial budes byvat u rodiov, urcite pomozu..neskor aj brigadu popri zozenies, neboj sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre