Som v 8. týždni a za posledný mesiac som pribrala 10 kg

20. sep 2023

Ahojte, som v 8tt. Za tento mesiac som pribrala 10kg je to možné???? Užívam Progestanelle 2x200mg. Som zúfalá, neviem ako je to možné ....

ivangeline
20. sep 2023

Ja pri kazdom 20kg... :D Esteze vacsina zlezie sama po.

autor
20. sep 2023

@ivangeline ale pribrať v druhom mesiaci za 1 mesiac 10kg nárazovo?

patusss
20. sep 2023

Brala som progestanelle a za celé tehotenstvo som pribrala 12 kíl.

jana0215
20. sep 2023

10kg za mesiac je dosť. Začala si viac jesť, prípadne zadržiavaš vodu? Určite by som to riešila s gynekológom. Prípadne nemáš problém so štítnou?

nikelca
20. sep 2023

Asi z akej váhy - ja som v 8tt mala mínus 12 kíl... do porodu som bola +10 z povodnej váhy a nič mi po porode nešlo preč (ale ani som sa o to nesnažila) váhu som vždy riešila s doktorkou

lienka9
20. sep 2023

Je to dost.porad sa s lekarom v com to moze byt.

ivangeline
20. sep 2023

to je dost ale ked tvoja povodna vaha bola nizka... co ja viem... ja som pravidelne 3kg mesiac...ku koncu uz skoro nic

rebrambora
20. sep 2023

Nuz mozne je to tak, ze si mala vacsi prijem ako vydaj. Bohuzial.

k47
20. sep 2023

Mala si nejakú výraznú zmenu životného štýlu? Napríklad že si prestala robiť prácu, pri ktorej veľa chodíš? Alebo zmena stravy?

majlo1234
20. sep 2023

To nebude len tak, nejes extremne vela? Ved to babo je uplne malicke, to s tym nema nic

barbora0308
20. sep 2023

@patusss napodobne ☺️

ahhola
20. sep 2023

Ešte ich máš 32 pred sebou a už si pribrala dosť aj na 40.tyzden.❌

obleckodogymu
20. sep 2023

Je to ozaj veľa podľa mňa, ja by som sa zamyslela či je to príliš veľa jedlom, teda tvojim pricinenim..ak nie, treba povedať gynekológovi lebo naozaj to nie je štandard a môže to signalizovať určitý problém. V 33tt som pribrala tých 10kg čo spomínaš a to jem veľa (aj sladkosti)

vkatush
20. sep 2023

To je veľmi veľa, rozhodne sa poradiť s lekárom.
Ja som prvé 2m dokonca ešte schudla trošku a celkovo počas celého tehu do pôrodu som pribrala tuším 13 kg, po pôrode mi ostali asi 4 kg. Tiež som užívala lieky.

Mám kolegyňu, ktorá pribrala 30 či 35 kg, ale mala dvojičky a zadržiavala veľa vody. Ale to bolo za celé tehu, nie prvé 2 mesiace.

Sledovať si jedlo, vodu, ak nie si riziková, nezabúdať na pohyb. Aspoň prechádzku.

vsetkounas
20. sep 2023

A nemáš rizikové že iba ležíš prípadne lieky na udržanie ,poradila by som sa v lekárom a tam zdravšia strava a ak nemáš rizikové tak kľudne sa prihlásiť na tehu cvičenia .

barbora0308
20. sep 2023

@vsetkounas ja som mala rizikove cele tehotenstvo, z toho 3,5 mesiaca som naozaj iba lezala v nemocnici, napriek tomu som pribrala za cele tehotenstvo 12 kg. Tu u autorky musi byt nejaky iny problem 🫤.

jana0215
20. sep 2023

@vsetkounas ja ležím celé tehotenstvo a beriem progestanelle. Som 31tt, nehýbem sa skoro vôbec, jem aj sladkosti a mám + 8 kíl. 10kg za mesiac je strašne veľa. To by musela jesť obrovské množstvo jedla.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. sep 2023

Baby, mala som 70kg a 175cm. Dávam si pozor na stravu, neprejedam sa. A to by som musela zožrať kravu aby som za mesiac dala 10kg hore. Len nechápem ako je to možné, že mi tak telo zadržiava vodu.... ci to nie je tým Progestanelle. Lebo pribrať 10kg tuku je nereálne za mesiac....

autor
20. sep 2023

Nehovoriac o tom, že ani nemám chute.... stačí mi otvoriť chladničku q je mi na zvracanie

jakubkoanjelik
20. sep 2023

Aj ja som tak nabrala zo dňa na deň, aj keď nie v prvom trimestri, ale v druhom . Mala som polyhydramnion a jedna oblička mi takmer vôbec nepracovala lebo mi na ňu tlačilo. V pondelok ma na poradni odvážila a v stredu pri príjme do nemocnice som mala o 5 kíl viac. Odoberali mi potom plodovu vodu aby obličke uľavili lebo som mala aj strašné koliky, nepomohlo. Do pôrodu som mala +20kg , rodila som v 33 tt a všetko som po pôrode doslova vycikala. Po týždni som bola na pôvodnej váhe . Ja by som si nechala pozrieť aj obličky.

jana0215
20. sep 2023

Určite rieš s dr. Ak nemáš v dohľadnej dobe poradňu, tak mu zavolaj. Ja som pri duphastone priberala, to som síce nebola tehotná, ale zmenou za iné tabletky to prestalo. Možno tebe práve ten progestanelle nesedí, ale môže to byť aj niečím iným... za takým rýchlym nárastom váhy treba hľadať príčinu. Veď to je kilo každé 3 dni!

zana90
20. sep 2023

Asi to treba riešiť, brala som progestenale pred aj po otehotneni, ale do aktuálneho 31 tt mam na sebe 5,5 kg, začínala som so 62 pri 180 cm..

koaly119
20. sep 2023

Podla mna by si mala konzultivat s doktorkou…. Mozes byt zavodnena alebo iny problem…

masandra
20. sep 2023

@jana0215 pravdepodobne ti z liekov telo zadržiava vodu, povedz to lekárovi. 🙂
Keď vidím tie komentáre až sa za hlavu chytám, osočovať tehotnú ženu, že veľa "žerie" v prvom či druhom mesiaci?!
Keby to tak aj bolo, že "žerie" od rána do večera, tak sa tu asi nesťažuje, že pribrala 10kg... Troška pochopenia a krajšieho správania sa jedna k druhej by nebolo na škodu, namiesto rypania a osočovania...

dominika126
20. sep 2023

10kg je veľmi veľa za mesiac. Ako píšeš,neprejedas sa, dávaš si pozor,takže tým to nebude. Pravdepodobne
Ta progestenalle zavodnuje. Tiež som mala na zač.tehotenstva lieky na udrzanie (názov si už nepamatam), a rovnako ma zavodnovali. Hrozne nepríjemné. Treba povedať dr.a zmeniť lieky.

jana0215
20. sep 2023

@masandra asi si chcela označiť autorku, nie mňa. 🙂

masandra
21. sep 2023

@jana0215 jejda pardon 🙂

natty17
23. sep 2023

Tak to je dosť 🙄...Ja to mám zase opačne...Ja som 22+6tt a schudla som za celé tehu 10kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre