Som v 8. týždni a pupok mám vyskočený ako v 5. mesiaci

makmitka33
22. mar 2013

šok dňa, chcela som toto nečakané tehu utajiť pred rodinou čo najdlhšie, ale asi to nepôjde, lebo rifle, čo som mala v pohode stredu oblečené cez brucho dnes ani nezapnem. Z ničoho nič mám vybehnuté bruško ako s Mirenkom v 5 mesiaci. Preboha, ako je to možné??? Veď ešte som nepribrala ani celé kilo?????? Ako je to možné? Je to normálne?????

anjelicek26
22. mar 2013

@makmitka33 - ved si kukni moj album ten 7-8.tyzden a pobavis sa 😀 Ja som tiez mala brusko hned, maternica rastie rychclejsie, neskor sa to zrovna, teraz mam brusko rovnake ako vsetky tehulky okolo, ani male ani velke, ale proste tam bolo hned... a ty este nemas tak daleko od posledneho porodu ;)

makmitka33
autor
22. mar 2013

ale po dvoch dňoch takáto zmena? Nie je to rýchlo? Anjeliček, máš krásny pupík 🙂

anjelicek26
22. mar 2013

@makmitka33 - neni to rychlo 🙂 Mna doky cely cas chvalila, ze mam mudru maternicu a pekne dopredu rastie a dieta ma hotel 😀 😀 😀 Ja sa dnes ani fotit nebudem, za mesiac +4cm cez pas, des a hroza 🤐

makmitka33
autor
22. mar 2013

@anjelicek26 no veru, asi nejak tak to aj u teba vyskočilo 😉

makmitka33
autor
22. mar 2013

@anjelicek26 Anjeliček, ukáž tie 4 cm, máš prekrásny pupík, naozaj 🙂

anjelicek26
22. mar 2013

@makmitka33 - sa viac gulam ako chodim xixi Ale o par mesiacov na tom budes rovnako 😀 😀 😀 Idem skusit odfotit 🙂 Ze vraj siedmy mesiac, zacinam mat stresy, ze o chvilu je tu bambino, dnes mi to normalne doslo, ze ups, jun je tu co nevidiet 😅

makmitka33
autor
22. mar 2013

@anjelicek26 neboj, máš dvoch pomocníkov, a ty ako Mamička si perfektná, tak u vás to bude ako v rozprávočke 🙂

janinka444
22. mar 2013

Ahoj, tiež som mala ten istý problém, že v 8. týždni som mala veľké brucho a nič som si nemohla obliecť, a v 8. -9. týždni mi lekár oznámil, že čakám dvojičky... 🙂

awalancha3
22. mar 2013

to je tak... do isteho dna, hodiny minuty rastie maternica akoby vo vnutri tela, a ked je privelka, ked dosiahne istu velkost a hmotnost, tak sa zrazu vyklopi smerom von......u niekoho to ide postupne, najme u prvorodiciek, ktore maju pevnu brusnu stenu, ale u druhorodiciek ci viacrodiciek, je brusna stena zial, povolena a tak sa maternica vyklopi rychlejsie a razantnejsie... 😉

trish31
22. mar 2013

@makmitka33 aj ja som v 8.tt a mam vypuceny pupok uz kusok 😉

littlesuzzi
22. mar 2013

zienky..ja som prvorodicka ..som v 5.tyzdni a brucho mam nafucane akoby som bola uz piatom mesiaci (podla fotiek kamaratky ked bola tehotna) takze si z toho nic nerobte 😉

zigzag
22. mar 2013

@littlesuzzi ja kedsom bola v 21 tt tak som vyzerala,ze kazd chvilu budem rodit, a aj ludia na ulici ma pristavovali,ktori ma poznalai, ze uz kedy uz to bude :D a ked som povedala, ze este som iba v polovici, tak ci dvojcata budu :D bol iba jeden a velky, 3.800g a 53 cm

ewca
22. mar 2013

hehe a je som chcela polozit podobnu otazku, tiez cakam druhe dieta, som 7tt a prisaham, ze mi zacina byt vidno brusko... doteraz som sa citila nafuknuta a som si myslela, ze to preto, ale dnes som dokopy ani nic nejedla a brucho je stale tam... uz som si myslela ze som cudna...normalne ma chytila vecer depka, ze ked mam teraz taket brucho co budem robit pred porodom

littlesuzzi
22. mar 2013

@zigzag joj tak to si musela mat radost 🙂 ja som prave citala clanky ako rastie babatko a podobne..a ked som si tam precitala ze ten drobec vo mne ma mat velkost asi ako spendlikova hlavicka tak mi nejde dohlavy ze co je potom to ostatne v tom mojom brusku 🙂 ako na brusko sa tesim a to moc..aj keby som mala ako ty ;) ale este len som otehotnela a uz mam brusko ako balon :D

kacena4
22. mar 2013

@makmitka33 moja ty cakas dvojicky???? tak preco sa cudujes ze po roku od predachadzajuceho tehu (kedy sa ti panva este nevratila do povodneho stavu pred prvym tehu) mas brusko raz tak velke ako pri prvom jednom dietatku??? co tam chces tie deti utlacit v ryflach pre jednotehulky??? 😉 😉 😀 😀 neblazni dvojickovske tehulkovanie neutajis tak ako jedno 😉 😉 😉 vela sily prajem do tehulkovania aj zvladania starsieho dietatka

kacena4
22. mar 2013

@littlesuzzi okrem toho "spendlika" tam mas zvacsujucu sa maternicu a placentu 😉 😉 😀 😀 😀

littlesuzzi
22. mar 2013

@kacena4 ale az tak katka?? 😅

katka1981
22. mar 2013

Uz jedno dieta mas a tak sa cudujes? 🙂 Ved vsetky kocky co cakaju druhe babo, maju brusko ovela skor a ako citam, ty cakas dvojicky, ty sa neprirovnavaj k mamickam, co cakaju len jedno. Ja mam kamosku, cakala dvojicky, no ta mala take brusenoooo. Netrap sa tym, len nech ste zdravucki. Krasne tehulkovanie prajem.

zigzag
22. mar 2013

@littlesuzzi vsetko sa ti mei, cievy, zily, maternica sa zvatsuje, placenta tiez, papaj lanove semienńka, mne to velmi pomahalo,,,, hormony, ja som pribrala20 kilo, a po porode na mne ostalo 14 kg navyse, teraz mam uz len 4 kg a som ak pred tehu,,, 😉 ani neviem,kde to na mne bolo, necitila som sa tucna 😀

littlesuzzi
23. mar 2013

@zigzag dakujem za radu s tymi lanovymi semienkami..hned dneska si ich pojdem kupit..i ked mam uz brusko splasnutejsie pre istotu budem semiacka papat 🙂 a pokial si sa necitila ty sama zle si myslim ze vsetko bolo v poriadku..keby si sa uz ty necitila vo svojej kozi s nejakymi kilami navyse tak by to uz bolo horsie 🙂

zigzag
23. mar 2013

@littlesuzzi hej, lanove semienka nemaju nic spolocne s velkostou bruska, ale pomahaju 🙂 necitila som sa zle, som hrada maminka , neako som nemala cas riesit seba, vsetko sa toci kolo maleho,,,,mal 21 mesiaov 😉

jana1106
23. mar 2013

ja som 8tt, cakam druhe dieta a tiez mam uz teraz brucho, ake som pri prvom mala mozno v 14tt. aj prsia su hned vacsie.tiez to uz dlho neutajim.

trasko
23. mar 2013

veru tak je to pri druhom tehu to vidno skor.aj ja som sa kuk v praci do zrkadla,ze ake brucho mam,bezte mi kupit test!drbs!29feb.dve silne ciarky.xexe dnes ma ten test 5mesiacov,9kg a 71cm!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre