Som v 8. týždni a premýšľam nad interupciou

22. dec 2020

Mam 23 Som v 8tt, a bohužiaľ rozmýšľam nad interupcoiu, nedokážem sa sama postarať o dieťa otec dieťaťa mi nepomôže a posiela ma na potrat, ja dieťa neviem zabezpečiť sama, a navyše sa bojím okolia. Prosím blbé komenty si nechajte je to ťažké aj pre mňa

petamich
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka13
22. dec 2020

Skus aspoň zvážiť adopciu ☹

trojnasobnamama
22. dec 2020

23 rokov nieje malo na to ,aby si vychovala dieťa .Všelijako sa dá,len treba chcieť.Asi tak.

kikaaa444
22. dec 2020

Tu radu ani podporu nečakaj . Ešte viac ti tu ublizia. Poradia ti tu akurát tak adopciu.. ale to sa ľahko radi , chcela by som vidieť koľko žien by vynosilo dieťa a potom ho dali na adopciu . K interupcii ta nejdem podporovať , no poznám veľa žien ktorým sa ozaj uľavilo po interupcii . Najlepšie by bolo keby si sa s niekym o tom mohla porozprávať . Držím palce , nech sa rozhodneš akokoľvek ❤️

gianna
22. dec 2020
danik1505
22. dec 2020

Otca dieťaťa nepocuvaj, keď sa babo narodí, nech pekne platí... Roky už máš, nejako to zvládneš... 😉❤️

macik34
22. dec 2020

Máš kde bývať? Ostatné sa vyrieši. Čo Tvoji rodičia? Zvládnes to

heleninamama
22. dec 2020

Urob tak, ako považuješ za správne Ty a ako bude dobré pre Tvoj ďalší život. Nie si povinná nikomu nič vysvetľovať a odôvodnovať.
Tu sa rady nedočkáš. A ani pomoci. Ale okamžite sa tu zlietne miestna katolícka a prolife úderka a dozvieš sa maximálne to, že každé dieťa je dar a musiš ho porodiť.

lucia147852
22. dec 2020

Otec dieťaťa je magor ktorý nechce platiť na dieťa ktoré urobil. Keď nepomôže dobrovoľne, pomôže na základe súdneho rozhodnutia. Nie si už puberťácka, ale dospela žena. Skús tu poradňu Alexis, ktororu ti tu radili.

lucka_lullu
22. dec 2020

Nikto nevie, čo teraz prežívaš lepšie ako Ty sama... Za svoje rozhodnutie budeš niesť zodpovednosť do konca života, či už sa rozhodneš si bábätko nechať a vychovávať, dať ho na adopciu, alebo sa rozhodneš pre ukončenie tehotenstva. Prajem Ti, aby si sa rozhodla tak, aby si svoje rozhodnutie nikdy nelutovala. ❤️

cecilia29
22. dec 2020

Poradna Alexis , urcite im zavolaj. Vedia v takejto situacii poradiť, povzbudiť nech sa rozhodnes akokolvek https://www.alexisporadna.sk/

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matapo
22. dec 2020

...si dospela, vedela si co a s kym robis. Babatko za to nemoze ani by sa samo na svet nepytalo. Stalo sa, mala by si niest zodpovednost za svoje konanie. Rozmyslat nad tym ze si skazis zivot a ze nedokazes sa postarat... to su hluposti. Este budes prekvapena kolko lasky ti dieta vie dat a ake stastie ta koniec koncov postretlo ze mozes nosit titul MAMA. Je to skoda ze nemas partnera kt.by stal pri tebe, nuz ale ked nie je tak nie je, nikde nie je napisane, ze raz nebude. Rozhodni sa ako chces, za kazde rozhodnutie si budes niest zodpovednost sama...

alvaluka
22. dec 2020

Nie je to jednoduche mat dieta, ak ty ho chces rozhodni sa tak, pomoc ti urcite bude vhod, rodicia by sa potesili vnucatu, ale bude to tvoje dieta. Ak vsak uvazujes nad interupciou, verim ze si vsetko zvazila a pokial je to tvoje rozhodnutie, odignoruj niektore nazory modreho konika. Ty vies ako na tom si po vsetkych strankach aj po psychickej. V tomto ti nikto nevie poradit, lebo je to iba tvoje rozhodnutie. Hlavne nerob nic, o com nie si presvedcena a to myslim vo vsetkych smeroch.

miadi
22. dec 2020

Musis sa rozhodnut srdcom vies s cim dokažeš žit. Nikto ti nepomoze vychovat to dieta ani stym co budes citit ked ho das prec. Je to velmi definitivna volba. Akokolvek sa rozhodnes stoj si za tym a ver ze tak to je najlepsie.

alvaluka
22. dec 2020

@matapo nikde nepisala, ze si skazi zivot, iba ma obavy z toho ako to bude a pranierovanie jej nepomoze. Pardon, ale mohli by byt aj objektovnejsie hodnotenia materstva. Je to dost narocne obdobie hlavne na zaciatku, na unavu si zvykne, na nevyspanie tiez, ale nedajboze ak ma zena aj problemy psychicke po porode tak je to velmi zle a netrpi iba zena ale aj dieta moze trpiet.

trema
22. dec 2020

A co my s tym?

mogaa
22. dec 2020

Sama si musíš zvážiť všetky možnosti a rozhodnutie je len na tebe.....nikto za teba dieťa vychovávať nebude a ani sa oň nebude starať miesto teba.....takže tomu daj pár dní čas a dobre si to premysli......čokolvek spravíš, všetko ťa ovplyvní......rozhodnutie je len na tebe, na nikom inom - ide o tvoj život, tak si o ňom rozhodni sama.....

lula555
22. dec 2020

Ja mám 23 ...tiež sa na nás vykaslal bývali ...este horšie problémy som mala , ale nešla som na potrat!!!teraz mám krásnu 4 mesačnú dcérku bez ktorej si neviem život predstaviť... To dieťa za nič nemôže ! porozmýšľaj nad tým ! V budúcnosti to môžeš ľútovat... zvládnes to niesi prvá a ani posledná...ženy sú silné ver mi

yollanda
22. dec 2020

Nepíšeš či pracuješ, alebo študuješ. Či máš možnosť podpory od rodiny.

asia83
22. dec 2020

A? Buď sa ďalší študent nudí alebo je to písané na fórum pre mamičky preto, aby bola dotyčná v konečnom dôsledku prehovorená, lebo na potrat ísť v skutočnosti nechce.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dasakamajko
22. dec 2020

Ver že ked sa ti dietatko narodí všetko zvládneš a budeš ho milovat viac než cokolvek na svete❤️

any_soj
22. dec 2020

Ahoj. Veľmi ma mrzí, že si v tak ťažkej situácií. Nakoľko do konca 12.tt máš ešte čas, veľmi prosím skús sa ozvať do poradne Alexis, ako ti tu už písali. Minimálne ti pomôžu získať podrobnejší prehľad o možnostiach. Prípadne pozri stránku cenapotratu.sk - vytvorila ju asociácia za život a rodinu a sú ochotní a najmä schopní pomôcť hľadať aj veľmi konkrétne riešenia a formy pomoci. Čo sa týka adopcie - viackrát som počula ženy hovoriť, že to by nemohli, že by sa po pôrode nedokázali dieťaťa vzdať, lebo by ho už mali radi. Ak je to náhodou aj tvoj prípad - skús si predstaviť, že by sa to naozaj stalo. Že by si naozaj dieťa porodila a zrazu by si k nemu cítila tak silnú lásku, že by si sa ho nechcela vzdať. Je to hrozna predstava? Alebo naopak krásna, nájsť tak silnú lásku...? Mnohe ženy svedčia, že táto láska im dala nevídanú silu. A ak by sa táto obava nenaplnila, mohla by si ho pokojne dať na adopciu. Na malé zdravé dieťa, voľné na adopciu, sa čaká roky. (Deti v domovoch sú tie, ktorých sa rodičia nechcú právne zriecť a sú teda voľne len do pestúnskej starostlivosti - jedno také nám práve manžel uspava 🙂 ). Prajem ti pokojne Vianoce a rozvahu, nakoľko v strese by sa nemali robiť vážne rozhodnutia - tvoje dieťa už žije, bije mu srdce a pumpuje jeho vlastnú krv. Možno by bolo lepšie počkať s rozhodnutím po pôrode.

wodanka
22. dec 2020

Ak sa dá, donos to dieťatko a daj ho na adopciu.
Ja som mama adoptovaneho dieťatka a som nesmierne vďačná jeho biologickej mamine, že mu dala šancu na život. Muselo to byť pre ňu veľmi ťažké, no na druhej strane prišla veľká radosť a láska do naseho života ❤️ Budem jej za toto jej rozhodnutie vďačná do konca svojho života.

panelacikova
22. dec 2020

prečo tá autorka vlastne vôbec nereaguje???
no ale ak je skutočná, tak jej odkazujem, že ak to necíti tak, žeby dieťa chcela a vedela sa oň postarať, tak nech zákrok podstúpi. stále lepšie ako ho porodiť a potom ho nenávidieť. no a s tou adopciou.... nič v zlom, nie vždy to však je ideálne riešenie. ak má čas ešte na zákrok, byť na jej mieste, volím zákrok. adopciu už len v prípade, že na zákrok je neskoro

monkabohdalova
22. dec 2020

Ja mam 23 a pred mesiacom som mala samovoľne potrat, je to obrovská bolesť, ktorú prežívam:( skús zvážiť radšej adopciu

panelacikova
22. dec 2020

@monkabohdalova je obrovský rozdiel samovoľný potrat v prípade, že dieťa veľmi chceš a interupcia v prípade, že dieťa nechceš....

evinka3007
22. dec 2020

Presne, ty najlepsie musis vediet...ja ti vsak len na margo toho ze si myslis ze to nezvladnes poviem ze by si to zvladla...som tiez slobodna mamicka a viem co hovorim...otec mojho dietata mi neplati ani cent a ani sa o neho nijako nezaujima...no vzdy sa najde niekto kto ti pomoze, ci uz priatelia, rodicia, rodina...dobre to zvaz, nesprav unahlene rozhodnutie ktore by si si do konca zivota mohla vycitat a lutovat...nech tvoja situacia vyzera byt akokolvek zlozita vzdy sa da najst cesta aj riesenie ❤ Je to vsak tvoje rozhodnutie, drzim palce 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre