Som v 7. týždni a za posledný mesiac som pribrala 13 kg

lias3915
11. sep 2021

Ja som v 7. Týždni a za posledný mesiac som pribrala 13kg… jem malé množstvá niekoľko krát denne. Nejem nič mastné, jem len ceeozrnne pečivo ovocie zeleninu sem tam nejakú pomazanku … už som zúfalá … kým som nezistila že som tehu som jedla nepravidelne (niekedy sa stalo že som aj 2 dni nejedla a potom som zjedla za tanier polievky a bola som plna) … nevladzem vyjsť ani po schodoch, skúšala som cvičiť ale jednoducho sa mi zatočí hlava a chytajú má mdloby. Keďže som zdravotak viem že je to vysoké riziko pre vývoj cukrovky u mna alebo dieťaťa… mali ste aj vy taký problém ?
Moja váha z 15.8. Bola 52kg
Moja váha dnes (11.9.) je 65kg

bluemoon24
11. sep 2021

Nevím jestli vám to úplně pomůže, ale já se stravuji podle kalorických tabulek (stáhnete zdarma z google play nebo app store), správně nastavíte, v druhém trimestru přidáte 200kcal ve třetím dalších 200kcal. Já jsem aktuálně 22tt, nahoře 3,5kg 🙂

malinoismum
11. sep 2021

@lias3915 Tiež som tehotná (v 16 tt = váha rovnaká ) a druhý krát ale takýto problém som teda nemala… uznaj že je to veľký skok a priznaj si, že si sa fakt rozbehla. Brzdi. 😞
Nieje to o tom, “jest za dvoch”…
Aspoň skús chrumkať miesto vysokokalorickych jedal jabĺčko alebo niečo podobne zdravé 🤝🙏🏽
Pracuješ?- Lebo takéto priberanie je podľa mma možné len u človeka ktorý nič iné nerobí. A neuraz SA prosím ❤️ Myslím to v dobrom že toto nieje normálne .. drz sa a mysli na dieťa, zdravotne nemáš dobrý nábeh čo musíš aj sama vedieť ako odbornik
:(

luccija
11. sep 2021

@lias3915 máš poruchu príjmu potravy?ako si mohla nejesť 2 dní?Za 7 t si neviem predstaviť čo si musela jesť, aby si pribrala toľko kg?máš v poriadku štítnu žľazu?
Jedine, že si predtým bola vychudnutá a nejedla a teraz si telo všetko uloží

lubina
11. sep 2021

@lias3915 ja som pribrala 13 kg za cele tehotenstvo a to som si myslela, ako vela to je.....ale vazne, priberas velmi rychlo, co na to Dr?? Treba sa poradit na poradni, ze preco by to mohlo byt, ci to je len prilisnym jedenim, alebo nejaka metabolicka porucha??

mmoni89
11. sep 2021

@lias3915 no je to strašne veľa takto na začiatku, na konci sa to rozbehne ešte viac. A možno je to aj tým ze ako píšeš - 2dni som nič nejedla a potom mi stačila polievka 🤷‍♀️😒nuž, ani sa nedivím. Treba si dávať pozor, ani nejde o to koľko krát denne skôr aké jedla ješ a koľko kalórií a cukru obsahujú

mmoni89
11. sep 2021

@lubina tak sa ani nedivím keď píše ze aj dva dni nejedla v pohode tak to je výsledok no

kittykat22
11. sep 2021

@lias3915 na to ze si zdravotak si sa stravovala pekne blbo. Tehotenstvo je narocne pre telo a ako si z neho unavena tak musis jest. Je dost mozne, ze mas nedostatok vitaminov a mineralov z blbej zitovospravy tak telo si to teraz vynahradzuje, pretoze vela zivin berie dieta. Ale neboj sa par kg navyse. Ked si bola stihla pred porodom, tak po porode to bude rovnake. To pojde rychlo dole.

ivka21
11. sep 2021

@lias3915 je to dosť za tak krátky čas ale ja pri druhom som tiež dosť priberala a nevedela som to ničím ovplyvniť a keď som jedla menej esre viac som pribrala. Takže 23 kg plus a teraz mi 3 mes po pôrode ešte 8 ostalo. Niektoré ženy proste priberu viac ako tabuľkových 15 kg. Ale určite sa spýtaj gynekologicky

kakarot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinoismum
11. sep 2021

@kakarot Veď to ani Google nepozná, nie ešte aby robila pokútneho králika aj s dieťaťom v brušku, pardon ale ja by som do seba isto niečo aj “podľa vás prírodné” nepchala…

mikasz
11. sep 2021

Urcite sa porad s lekarom, za mesiac je to sialeny narast aj ked si tehotna. Ako zdravotnik urcite vies ake komplikacie ti hrozia. Treba dat spravit odbery, tsh, vylucit cukrovku a sledovat tlak.
Drzim.palce

zuzuliennka1
11. sep 2021

ihned za gynekologom! toto nie je ani zdrave a ani v poriadku, o to viac, ze si tehotna.. a 7. tyzden je nic, takyto hmotnostny narast nie je vobec ok, to moze byt naozaj vazny problem, pre teba aj pre dieta…
a dva dni nejest - tak to je najvacsia blbost, aku mozes robit…

adara777
11. sep 2021

@lias3915 toto vyzerá ako zdravotný problém, nie problém so stravou. Nie si zaliata vodou? Nábeh na cukrovku, štítna žľaza, porucha činnosti obličiek...treba ísť za lekárom. Je mi jasné že u zdravého človeka sa nedá pribrať za mesiac 13 kg ani kebyže zje denne pečené prasa, lebo to proste nejde...

amelie2017
11. sep 2021

Fuu, to je strasne vela, urcite treba ist k lekarovi. Ja som tiez pribrala v oboch tehotenstvach v prvom trimestri najviac, hned po vynechanej ms 3 kila hore, potom cca 2kg za mesiac, ine ako pecivo, cestoviny a ryzu som do seba nedostala. V oboch tehotenstvach som mala cukrovku, ale mne sa potom priberanie po 20 tyzdni spomalilo a teraz v druhom som dokonca chudla. Pribrala som celkovo len 9 kil, vdaka diete na cukrovku.

jaskolka
11. sep 2021

Jednoznačne to riešiť s doktorom, 13 kíl za mesiac je neskutočne veľa, to snáď ani nejde len "z jedla" to by si musela jest 10x za deň obrovské porcie, 20 čokolád, alebo od rána, do večera bez prestávky. Toľko sa nepriberie ani pred koncom tehotenstva naraz... Preto skôr to mi príde na nejaký akútny zdravotný problém, štítna zlaza, problém s obličkami, pečeňou či niečo také. Zvlášť keď si tehotná, určite to rieš, toto môže byť veľmi vážne.

karush
11. sep 2021

Toto je podľa mňa len následok tvojho nejedenia pred tehotenstvom, telo bolo dlhodobo vystavené stresu, keďže nedokázalo pokryť ani bazálny metabolizmus (hladovka, len polievky) a teraz ako si začala ako tak normálne jesť, tak si telo všetko ukladá do zásob, aby znova netrpelo. Ustáli sa to, ak už nebudeš experimentovať s jedlom. Samozrejme môžu tam byť aj iné závažnejšie príčiny, ktoré treba tiež vylúčiť.

any_soj
11. sep 2021

@lias3915 akú máš výšku? Nemala si problém s anorexiou predtým, podľa spôsobu stravy, aký opisujes? Možno telo len dopĺňa čo mu chyba, hoci tá rýchlosť je zvláštna. Isto volaj doktorovi. Drž sa

silviaeli
11. sep 2021

@kakarot to je čo?a je to nieco na chudnutie?🤔

malinoismum
11. sep 2021

@silviaeli -podľa toho, že píše aj v príspevku kde má mamička problém s ranou po nastrihu, nemyslim si.
A najmä si nemyslim, že je tento pán dôveryhodný…
Však uvidis, on ti sám rýchlosťou blesku napíše IP 😊☝🏼

silviaeli
12. sep 2021

@malinoismum dakujem😉

lias3915
autor
13. sep 2021

@malinoismum problém je v tom že som zjedla možno jedno jablko za cely deň, niekedy mi stačil jeden tanier polievky aj na 3 dni. Pracujem v nemocnici denne nabeham 20000krokov minimum. Pohybu veľa stravy malo. Nechápem prečo som začala tak priberať

malinoismum
13. sep 2021

@lias3915 lebo si telo začalo “odkladať” skrz tvoj nezdravý príjem….

lias3915
autor
13. sep 2021

@adara777 v rodine mame poruchy štítnej žľazy ale to si dávam kontrolovať, hodnoty mám všetky v norme. Netuším čím to moze byt

lias3915
autor
13. sep 2021

@any_soj nikdy som nebola chudá, vždy som mala od 48 do 54 kg. Nikdy menej ani viac. Meriam 160cm. A áno vždy som mala problém s jedením pretože väčšina jedla ktoré zjem ide hneď von. Mám problémy so stresom, užívala som aj kopu liekov ktoré som hneď po zistení že som tehotná vysadila. Pred 2 mesiacmi som si dávala robiť testy na štítnu žľazu, cukrovku, choroby obličiek aj pečene. Všetko bolo v norme. Mám problém že nemôžem jesť mliečne výrobky (laktozova intolerancia) a niektoré druhý ovocia, zeleniny pretože mi zaťažujú žalúdok. Nejem mastné jedlá. Väčšina mojej stravy sú ovocie, zelenina, celozrne výrobky, ryby a zväčša kuracie maso. Neviem už čo robiť. Pridem si strašne nafúknutá, ako balón na prasknutie. Z jedla zjem 2-3 lyžičky a už nevladzem. Teraz sa už snažím jesť aspoň 4-5 krát denne po maličkých množstvách ale nepomáha to

any_soj
14. sep 2021

@lias3915 nechcem byť príliš za múdru, ani sa ťa dotknúť. Ale pri váhe 48 je tvoje bmi na hranici normálnej váhy (18,75. 18,5 by už bola podvaha), čiže chudá si asi pred tehotenstvom bola dosť, aj keď sa ti to možno nezdalo. Píšeš, že máš veľa stresu, neudržis v sebe jedlo, jedla si jedno jablko za pár dní, k tomu veľa pohybu ... - budem sa opakovať, ale mne to znie na poruchu stravovania. Pri anorexii, bulímii a ostatných poruchách pointa nie je, či si vychudnutá, to kľudne nemusíš byť - pointa je v hlave, v prístupe ku stravovaniu, v reakciách tela. A to, čo opisujes, na to sedí. Samozrejme to môže byť aj čokoľvek iné, ale možno by bolo fajn nechať to podrobné posúdiť doktorovi. Prípadne poruchy príjmu potravy je dobré riešiť aspoň so psychológom pre začiatok. Prepáč, ak som úplne mimo 🙂 Nepoznám ťa, píšem len podľa info, ktoré si dala.

arasidove_maslo
29. dec 2021

podľa mňa to súvisí s tým, ako si sa stravovala pred tehotenstvom. ak si s prepáčením týrala telo tým, že si dva dni nejedla a potom si dala iba polievku, tak je teraz telo šťastné že mu dávaš najesť a snaží sa urobiť si zásoby. Jedz normálne a zdravo, nehladuj. Pravdepodobne budeš priberať, ale keď si telo zvykne na normálny režim a začne ti veriť, že mu budeš dávať jesť, samé sa to upraví 🙂 držím palce, je to v hlave

cecilia29
29. dec 2021

Keďže si jedla malo tak telo teraz ukladá každý kúsok kalórie do zásoby . Pre istotu .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre