Som v 7 týždni a býva mi veľmi zle. Čo mi poradíte?

tehotnica1669
22. nov 2011

Ahojte som v 7 tt. ale je mi strasne zle rano sa mi toci hlava je mi na zvracanie boli ma hlava nedokazem ani existovat....neviete nieco co by to zmiernilo? nemam na mysli ziadne tabletky ale nejake babske rady... 🙂 dakujem 😝

alenka600
22. nov 2011

@tehotnica1669 Tak minimalne na tie nevolnosti by mohol pomoct zazvorovy caj, resp. ak nechces caj, tak su presne na to zazvorove lizatka pre tehotne.
Tocenie hlavy som v tehotenstve nemala, to Ti neporadim:(

tehotnica1669
autor
22. nov 2011

@alenka600 dakujem pekne urcite vyskusam a tie lizatka sa daju kupit v lekarni???

pink_lady
22. nov 2011

@tehotnica1669 mne sa ulavilo posledny den 8. tyzdna ked som zacala vracat a vracala som az do porodu 😀 zazvor mi teda nepomahal ani tie divne rady ze najedz sa este v posteli..hlava sa ti kruti asi z nizkeho tlaku...

alenka600
22. nov 2011

@tehotnica1669 Ano, daju sa kupit v lekarni, napr. GraviPop, alebo aj hociaka ina znacka. Ja osobne som si robila radsej slaby zazvorovy caj (myslim z normalneho zazvoru, nie sackovy so zazvorovou aromou iba 🙂, ale je to zvlastna chut, musi byt clovek na to zvyknuty 🙂 Mne to fakt pomohlo, aj ked nebol to zazrak, ze zrazu mi uz bolo dobre - to nie, ale aspon sa mi netocil zaludok v jednom smere, zvysok tela v druhom smere a cely svet zase uplne opacne 🙂 Drz sa!!!!

milankovazuzana
22. nov 2011

Ahoj, ja som dala na rady sestričky z ambulancie a na mne to fungovalo-ešte ráno v postielke treba spapať zopár piškotiek, chvíľku posedieť až potom vstať.Dôležité je, aby si sa ráno najedla-aspoň takto a papala pravidelne-teda klasicky 5x denne.Ja som teda nevrackala, samozrejme že nevoľnosti boli a aké, júúúj, no ale do 3. mesiaca to prešlo...Drž sa, pominie to a za pár týždňov si na to ani nespomenieš 🙂 .

kiwi82
22. nov 2011

ahoj, asi len vydržať. ja som mala celodenné nevolnosti do 16tt. potom to pomaly prešlo. v prvom trimestri som schudla 8 kg (našťastie bolo ž čoho chudnúť 😀 ) Mne nič nepomáhalo. brala som aj čipky na predpis Torecan. Pila som aj Coca colu ale len po glgoch nie veľa, často som nevedela nič do seba dostať, vracanie tak 3-5 krát denne. chutili mi nanuky, dreńové aspon niečo 😕 Neboj prejde to a už čochvíľa sa budeš vytešovať z bábatka. drž sa.

vierkasteffi
22. nov 2011

@tehotnica1669 ahoj mne bolo zle do 24 mesiaca bolo mi tak zle ze ked som čokolvek zjedla vypila vsetko som vyzvracala na koniec mi bolo zle aj ked som vypila aj vodu skoncila som v nemocnici na infuzkach tam mi poradili ze mam jest poleziačky po troske a hlavne aspon pol hodinu po jedle nevstavat 😉 držim palce nech ta to čim skor prejde

lubenka77
22. nov 2011

no mne bolo zle do 11 týždňa, a potom ako som musela nastúpiť do roboty po vianociach mi všetko zrazu prešlo 🙂 ale Vianoce som strávila so Šenkvickými tyčinkami a kolou, to bolo jediné, čo som dokázala zjesť celé tri týždne 😉 a ešte čierny čaj a suché rožky...normálne dobrá dieta, asi by som s ňou mala teraz začať 🙂 neboj, bude lepšie, ale tipujem, že ešte tak mesiac ťa to potrápi...

zuzikkaa
23. nov 2011

@tehotnica1669 iba cakat 😉

zuzanaapeter
23. nov 2011

@tehotnica1669 ja som v 16 týždni a tiež mi stále zle. Radili mi zázvorový čaj alebo homeopatika z Boironu ale mne nepomáha nič, lebo mám celiakiu a tak mám zlé celé trávenie. Ešte mi lekár predpísal toracanove čípky. Nezostáva nám nič iné len čakať. 🙂 🙂 🙂

sue
23. nov 2011

@tehotnica1669 mala som ľadový čaj pri posteli a bebe dobré ráno alebo suchý rožok - ráno keď som rozlepila oči som nezdvihla hlavu, len nahmatala "jedlo", obžula to, 10-15 minút som ešte ležala a až potom som vstala... nasledujúcu hodinu som stále jedla a pila ale len po hltoch...malinké kúsky...a potom už bolo lepšie... (pozn. vracala som do 24tt a aj tak som mala pred pôrodom cca 19kg navyše...)

pitinko2
23. nov 2011

ja som v 16 tt a je mi stále zle, nič nepomáha. točí sa mi hlava a žalúdok jak na vode. môžem len kakao a rožok s maslom, k tomu sa mi pridružili ešte aj úzkosti a depky tak neviem z čoho mi je zle, či z tehot. či z nervov. Je to ťažké. kto môže nech poradí

exupery
23. nov 2011

Vydrzat...mne to koncom trimestra utalo,a bol pokoj...

cherry1981
23. nov 2011

Mne je zle od 5tt a este teraz mi je stale zle od zaludka, uz nezvraciam, ale veru ked cosi zjem tak hned mi je tazko na zaludku a vygrgavam no hroza. Uz sa neviem dockat dna, kedy to uplne prejde.
Mne nepomahalo nic absolutne nic, ani zazvor ani lizatka, ani homeopatika z lekarne, nic ani len torecan cipky mi nezaberali. Kazdy mi hovoril, len pretrpiet a uz je to o cosi lepsie, ale stale to nieje ono.
A veru uz som z toho zvracania a z celodennych nevolnosti mala aj depky dakedy 😕

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
azarijka
23. nov 2011

@tehotnica1669 mne pomohla coca cola... po jedle 2-3glgy piva ... a haslerky 😉 😉 😉

pitinko2
23. nov 2011

@azarijka dala si si pivo? ja mám naňho strašnú chuť, ale predsa len alkohol v našom stave...

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pitinko2
23. nov 2011

@piacere skúšala som nealko ale skončila som na záchode - hnačka...

azarijka
24. nov 2011

@pitinko2 dala 2-3 glgy v pohode, inak by som to jedlo vytoto do zachodu 😉 pivo mi vzdy nejak pomohlo na travenie... pytala som sa na to aj Dr. a vraj to je take male mnozstvo ze to urcite nemoze uskodit 🙂 ľ+ľľ

cherry1981
24. nov 2011

@pitinko2 Aj ja som pila nealko pivo, a po nom sa mi tak dobre ulavilo aspon nachvilku 🙂
@azarijka

tehotnica1669
autor
24. nov 2011

Dakujem Vám všetkým za rady... urcite ich vyskusam : 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dedian
24. nov 2011

@pitinko2 , mne pomaha len citronova voda, ale to zial nemozem lebo syn ma podozrenie na alergiu, tak cakam ci sa potvrdi ci nie, ak nie tak hura citronova voda zase do akcie..mne je nevolno ked sa najem aj ked sa nenajem ale zatial som nezvracala a to som 9tt... len dufam ze to prejde do konca trimestra...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre