Som v 6. týždni a už mám bruško

momo99
23. jan 2017

Dobry den, chcem sa opytat ci je normalne, ze uz mam brusko v cca 6 tyzdni tehotenstva. Sice pribrala som dost od leta ale brucho mi neustale narasta resp. zo vsetkeho co zjem som nafuknuta. Akoze uz sa honosne s bruskom nesiem, pretoze sa neskutocne tesim 🙂 len neviem ci nie je este na brusko skoro.

sardinka336
23. jan 2017

@momo99 zavisi od toho aka sa postava...ked si pri tele tak je to normalne ze ti ,,pupek trčí,,. Sorry..riešiš kraviny.

maciatkolulu
23. jan 2017

@momo99 ak si prvorodicka tak "brusinko" urcite nie je celkom ok v 6.tyzdni, lebo to urcite nie je babatko, ale tuk a prdy 😅 takze by som si davala hod pozor co papinkam, lebo z brusinka narastie obezne brusisko

peppermint
23. jan 2017

@momo99 Ja si myslím, že v 6tt to ešte nie je tehotenské bruško. Bábätko má v tomto týždni len pár milimetrov, maternica tiež ešte nie je dostatočne roztiahnutá. Ja som bola tiež v prvých mesiacoch tehotenstva nafúknutá, ale to ozajstné tehotenské bruško mi vykuklo až v 18tt. 🙂

jankalukasova
23. jan 2017

@momo99 ja si myslím, že to nie je tehotenské bruško (teda... tažko hodnotiť bez foto..) ale ja som mala problém s nadúvaním v začiatkoch tehotenstva.. a veľa zohrala aj psychika... tiež som si myslela, že už je to vidno.. ale nebolo... nikto to nevedel... že som tehotná bolo reálne jasné až keď som bola po nejakom 20tt

katka708
23. jan 2017

prvé 2 mesiace som bola aj ja nafúknutá tak pochybujem že to vykúkajúce "brušinko" je už tehotenské. Ja som si na to svoje musela počkať do 22t. a to som ani pri tele moc nebola. dovtedy som stále vypadala len ako po dobrom obede najedená 🙂

momo99
autor
23. jan 2017

názov Brušinko je preto taký, lebo iné mi už naozaj nechcelo zobrať 🙂 dik za pochopenie. nie som nejaká citlivka, ktorá zdrobneninuje všetko čo má na jazyku.

jance333
23. jan 2017

si prvorodička, že? tiež netrpezlivo obzerám každý deň, či už vidno a v 17tt ešte len máááálilinko, len keď sedím opretá alebo ležím, v stoji prakticky nič. ani som nič nepribrala zatiaľ. muž sa smeje, že ešte budem plakať, keď budem bruchatá, ale ja sa tak teším :D :D

katka708
23. jan 2017

jasné v pohode, len nám tu už poniektorým trochu "vypichujú" oči takéto zdrobnelinky tak sem tam zareagujeme nepríjemnejšie. Ale aj tak si myslím, že od tehotenstva ti brucho nemohlo tak skoro narásť. Buď budeš nafúknutá alebo zadržiavaš viac vody a preto sa cítiš nepohodlne v nohaviciach. To som mala aj ja, všetky gate mi zrazu na bruchu vadili a od 10t som nosila viac menej len šaty a legíny so svetrom kým som rozmerovo nedorástla do tehu nohavíc ale brucho bolo stále viac menej rovnaké.
Dávaj si pozor na stravu aspoň teraz v začiatkoch lebo 20kg naskočí raz dva... a ku koncu tehotenstva to naberá ešte vyššie obrátky

katka708
23. jan 2017

@jance333 presne. aj ja som sa nevedela dočkať kedy už konečne budem vypadať aj pre ostatných tehotná a potom v priebehu 2 týždňov tak vykuklo to brucho že som len oči vyvalovala. a posledný mesiac som bola rada že sa vôbec hýbem 🙂

eeffka
23. jan 2017

Prvorodicke vidno tejotenske brucho okolo 15-20t.pri 6t to urcite nie je tehubrucho.

ceresnovci
23. jan 2017

v decembry pribrala som 15 kil pocas tehotenstva zhormonov :D

marosinecko
24. jan 2017

To je podľa mňa dosť skoro nato aby bolo vidno bruško. Skôr by som povedala že si nafúknutá alebo máš viac vody v tele.

bienennest
24. jan 2017

@momo99 Ahoj, kazda zena je ina.. moja znama mala uz v 9. tyzdni velke ako ine zeny v 6.mesiaci a u mna zacalo byt viditelne, ze som tehotna az od 7. mesiaca. Takze je to o genetike, o tvojej celkovej postave a tiez o tom kde mas posadenu maternicu. Zdravo sa stravuj, dodrzuj pravidelny pohyb a tes sa z novych obliniek na brusku 🙂.

mon895
24. jan 2017

Ja tiez nepatrim medzi najchudsie, tehotenstvo som zacinala na vahe 72kg teraz mam 71kg som v 18tt a brusko este len zacina vychadzat 🙂 skor to bude nafuknute ale ak sa ty citis dobre neries 🙂 hlavne sa stravuj s rozumom a ak sa nieco nebude zdat lekarovi urcite ti poradia. 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
24. jan 2017

@momo99 a predsa sa dalo napisat ako nazov diskusie ine ako "brusinko" 😀😀😀

moni244
24. jan 2017

@momo99 uz sa honosne nesies s bruskom? Aj ked si len nafuknuta?

jakales
24. jan 2017

Tak skoro este ani tehotenske nebude 😉

jardia
24. júl 2019

@peppermint ja mám tiež veľmi nafúknuté brucho , nepribrala som nič , som 7tt ale brucho mám veľké ? Kedy sa odfukne ? 😉

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
27. feb 2020

@cokolada_876 no ked som toto otvorila a pozrela datum, hned som vedela že ty si to komentovala...a teda ty si si ten datum asi nepozrela.....

vierkainka
27. feb 2020

@klarissa25 asi bola zaneprázdnená priebehom svojho života, lebo pripravuje 4.cast 😁😁😁😁😂😂

heln
27. feb 2020

@klarissa25
@vierkainka ona akože teraz ide odpovedať na všetky staré diskusie?

klarissa25
27. feb 2020

@heln no pri nej je všetko možné....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre