Som v 6. týždni + 2 dni a vidieť iba gestačný vačok

lucka27391
21. aug 2024

Ahojte, 8.7. som mala poslednú menštruáciu, ovuláciu som mala pravdepodobne okolo 21.-24.7. Potom 4.8. som mala pozitívny digi test, ktorý ukazoval 2-3. Minulý utorok som bola na kontrole 5+1tt, bolo vidno gestacny vacok 5mm. Dnes by som mala byť 6+2tt a bolo vidno stále len gestacny vacok 9mm. Doktor mi povedal, že ešte to môže byť dobre, mám prísť o týždeň na kontrolu. Mám za sebou MA v decembri v 6tt, kde už ale bolo vidno embryo ale bez akcie srdca. Cyklus mám tak rôzne od 30-34 dní, takže ťažko povedať. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ako to dopadlo?

katariiinkaa
21. aug 2024

@lucka27391 nemám podobnú skúsenosť, ale veľmi držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙏 brali ti aj dober na hcg?

lucka27391
autor
21. aug 2024

@katariiinkaa nie práveže mi nebral krv vôbec.. ďakujem za podporu 🙂

barbora232323
21. aug 2024

@lucka27391 ahoj ja som mala úplne to isté čo aj ty ❤️ gratulujem 🥰 si tehotná... Ja som bola tri krát a nebolo nič vidno iba gestačny vačok plod bol vidno až v 8tt dostala som rovno aj tehotenskú knižku o nič sa neobavaj uvidíš tu radosť keď mu bude byť srdiečko ja som sa tiež bála keď že budem prvorodička dávaj na seba pozor a hlavne veľa vitamíny

ella1234
25. aug 2024

@lucka27391 aj ja som to mala podobne a okrem toho ale mam cyklus 28 dnovy aj vak bol v 6 tyzdni menší ako tvoj. A plod bol vidno az v 8 tyzdni.
Držím palce 🍀

lucka27391
autor
27. aug 2024

@ella1234 jeeej tak šanca tam ešte je 😍 uvidíme zajtra… mám už stresy z toho

lucka27391
autor
28. aug 2024

@ella1234
@barbora232323
Baby tak nič :( dnes som bola na kontrole, stále prázdny gestačný vak 10mm… ale chcem počkať, či sa potrat nespustí sám

barbora232323
28. aug 2024

@lucka27391 kľudne čakaj nemusí to byť potrat
Mala by ti dať nejaké lieky... Mne gestačny vačok nebol vidno a mala som predpísaný liek Duphaston aby som nepotratila mala som rizikové tehotenstvo... A ja som bola na tom asi horšie lebo ja som mala špinenie a silné bolesti... Tie lieky mi pomohli... Ja na tvojom mieste si pýtam liek Duphaston ja som ho brala 3x denne
Ak nešpiniš ani nič také tak šanca tam je potrebuješ len liek na podporu plodu a v ktorom si týždni ?

barbora232323
28. aug 2024

@lucka27391 niekomu sa akcia srdiečka ukáže až v 10tt treba len počkať

jzuzka
1. sep 2024

@lucka27391 ahojky, no drzim ti palce aj ja az je vsetko ok ...ale zaroven ti chcem sa spytat , ci mi nevies poradit ja som mala takuto skusenost , menzes v juli som mala 16.7. A 23.7. Som bola kvoli pozitivnemu tehu testu na sono kde gynekologicka videla gestacny vacok a povedala ze je este strasne skoro ale ze sa cosi rysuje vzali mi aj krv zial bola negativna odvtedy som mala este menzes 13.8. Podla teba mam to riesit nejak alebo uz nie ,,,mam stale nadej v kutiku srdca ze co ak sa zadarilo....daj mi vediet , dakujem ti vopred srdecne za odpoved

satankaaa
6. sep 2024

@lucka27391 ahoj, ako si dopadla?

lucka27391
autor
7. sep 2024

@jzuzka podľa mňa ak si už mala menštruáciu v auguste a hcg je negatívne, tak tehotná nie si. Chod ale k lekárovi, ten by ta mal nasmerovať

lucka27391
autor
7. sep 2024

@satankaaa zle, missed abortion zase, čakám na krvácanie

jzuzka
7. sep 2024

@lucka27391 ok, dakujem ti za radu, uz sa nasmeruvavam k lekarovi buduci tyzden sa objednam u neho...momentalne mi byva sem tam na vracanie...neviem uz ci to je viroza ale mam aj 2 dni pred menzesom, teda mozem s istotou povedat ze nikdy mi zle nebyvalo pred menzesom len hlava ma zbolela a dostala som ho....a co nove u teba?

jzuzka
8. sep 2024

@lucka27391 ahojky prepac ze ta otravujem ja len ze ako si na tom , som tu citala ze cakas na krvacanie, ja tiez ocakavam asi menzes vcera som sa testovala a negativne, brucho mam extremne nafuknute, ach....ak nedostanem menzes zo 2 dni sa uz objednam ku lekarovi...alebo mam pockat vtedy este? Lebo planujem sa k nemu objednat vsak vies..ak budes moct napis...budem rada...prajem vsetko dobre aj pekny dnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre