Som v 5. týždni + 3 dni a na USG je vidieť iba bublinka

zizinicka
12. feb 2024

Ahojte. Bola som dnes na kontrolu (musela som,kvôli lieku, ktorý počas tehu nesmiem). Robil mi USG a tam iba bublinka. Povedal, ze podľa poslednej MS čakal, že bude väčšie. Nebol tam ani gestacny vak, iba bublinka. Posledná MS bola 5.1. Pozitívny test mi vyšiel až na 6.-ty deň meškania MS. Tak mi vzal krv a povedal, že zatiaľ tehotenstvo potvrdiť nevie. Na USG mám prísť o 2 týždne. Myslíte, že je to ok? Posunutá ovulka alebo..
Nikdy som tak skoro nebola u lekára, tak ma to teraz rozrusilo.

jaskolka
12. feb 2024

@zizinicka mohla byť kľudne posunutá ovulácia. Uvidíš podla krvi a kontroly o dva týždne. Momentálne sa nič iné, ako počkať, ani nedá urobiť.

sejbipi
12. feb 2024

Je to dosť skoro, aby bolo zreteľne vidieť. Ja som bola tiež cca v 5tt na usg. Najskôr lekárka zkonštatovala, že prázdna maternica, po chvíľke uvidela nejaký milinetrový fliačik, ktorý akoby mal už akciu srdiečka, no fakt bolo náročné niečo nájsť. Teraz som v 17tt 🙂)

domcavesel
12. feb 2024

Ahoj, ja som bola dnes na sone a som v 5+5tt, doktor videl zatiaľ prázdny gestacny vak a žlté teliesko, tak tiež sa modlím, aby bolo o dva týždne keď pôjdem znova všetko v poriadku 😊

zizinicka
autor
13. feb 2024

@domcavesel len u mňa nevidel vak, oba bublinku. Aj to ju tazko hľadal a musel dať vaginálnu sondu. Normálnym USG ani nevidel nic.

zizinicka
autor
14. feb 2024

@jaskolka tak, výsledky z krvi 2160...čo myslíte?

zizinicka
autor
14. feb 2024

Výsledky z krvi 2160...co myslíte?

sejbipi
14. feb 2024

@zizinicka že to stále môže krásne stúpať ale aj nemusí. Treba proste čakať

zizinicka
autor
14. feb 2024

@sejbipi nič iné mi nezostáva 🤷‍♀️ ale včera som si eobila test a je ešte viac silnejší nez prvé...tak uvidíme

jaskolka
14. feb 2024

@zizinicka tak gravidita to je, ale ako sa bude vyvíjať záleží od toho ci bude aj primerane stúpať hladina hcg.
Len čakať, nič iné sa nedá...

zizinicka
autor
15. feb 2024

@jaskolka dnes som isla kvôli bolesti v lavo pri vaječníku za dr, a na ultrazvuku toto😍😍 nasadil progestanelle a kludovy režim...čiže mmt to nie je😍 ale som týždeň pozadu, preto aj test bol pozitívny neskôr. Tak dúfam, že všetko ok.

domcavesel
15. feb 2024

@zizinicka paráda 😊 a v ktorom tt by si teda teraz mala byť ? Vo vačku už voľačo aj vidno, či sa to len mne zdá ? 😊

sejbipi
15. feb 2024

@zizinicka no vidíš😊😊😊 treba tomu len čas 😊 mňa tiež tak 1x vystrašili, že nič nie je vidno a už by malo byť, že mmt. Mala som ísť na odobratie vajíčkovodu (vraj tam rástlo bábo), našťastie som z tej nemocky odišla a šla som inde. Dnes mám skoro 3r syna 😊

sejbipi
15. feb 2024

@domcavesel tiež vo vnútri niečo vidím 😍

zizinicka
autor
16. feb 2024

@sejbipi tak, snáď všetko dobre dopadne 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre