Som v 12. týždni a stále sa zle cítim. Čo mám robiť?

bielkaaa
12. feb 2014

Ahojte. Som 12.tyzdni tehotenstva a vsetko co zjem ide von. Nevychutnam si ani jedlo co mi byva zle. Stale stoji zaludok nereaguje no som hotova.POradte my co mam robit 😒

afrika
12. feb 2014

asi to čo ti napíšem nechceš moc počuť, no jediné čo mne pomáhalo bolo vydržať to.. nemohla som nič jesť, piť, nič cítiť do 20 tt..... ak by bolo moc zle, tak určite infúzky v nemocke alebo čípky - myslím, že sa volajú torecan... ale niesom si už istá....

ribelina
12. feb 2014

no presne nič nepomôže len vydržať, mne prestalo byť zle tak v 17tt. neboj nič, hlavu hore, skús aspon niečo čo to zmierni možno tehotenský čaj mne bolo dobre že sa môžem napiť niečoho teplého a z toho čaju mi zle nebolo. skús sa spýtať v lekárni vraj aj nejaké zázvorové lizatka sú na nevolnosť v tehotenstve, ja som ich nemala ale počula som o tom.

zinulienka
12. feb 2014

AHoj, odporucam zazvorovy caj, pripadne cierny s nejakou ovocnou prichutou. Ja som musela brat aj zelezo s kys.listovou-Tardyferon. Takto mi bolo asi 6 mesiacov, obcas nase telo reaguje uplne inak, ako pri ostatnych tehotenstvach. a pravdaze som stale jedla cokoladu, hoci som nemala ani chut na nu, ale aby som aspon nieco pribrala a pomahalo mi to, tak vela stastia. 😉

smario5
12. feb 2014

mne bolo takto pri druhom tehu do 15 tt ☹ mala som torecan ( čipky), schudla som 4 kg, mala som ist na infuzky... ale preslo to a bolo uz len dobre 🙂

katkakovac
12. feb 2014

Tiež ťa nepoteším, ja som vracala do 5 mesiaca, okrem toho mi bývalo non-stop nevoľno, nevládala som ani chodiť, len som spala. Potom mi dal doktor tabletky proti nevoľnosti a vďaka nim som sa dala ako tak dohromady. Ale aj teraz v 8.mesiaci si musím dávať pozor kedy a čo zjem, inak ťažoba a podobne.
Pomáhalo pravidelne jesť, menšie porcie, pestrá strava a hlavne denne teplý obed. Aj keď zješ len trochu, ale aspoň niečo. Chodím sa najesť do jednej reštiky, tam ma už poznajú a keď vidia, že mám blbý deň, ochotne mi to zabalia na neskôr. Varenie som v týchto stavoch nezvládala, teraz zasa nevydržím stáť tak dlho pri sporáku....;)
Skús zistiť čo ti vadí, ja som nemohla sladké ani cítiť a doteraz keď mám chuť, môžem len po výdatnom obede. Potom som zistila, čo mi robí dobre a doslova som žrala madarinky a hovädzie mäso na kilá 😀
Snaž sa veľa piť, v malých množstvách, keď tak vodu z citrónom, čajíky a podobne. Povedz to aj svojmu gynekológovi, možno ti poradí nejakú fintu😉
Držím palce, aby ti to čoskoro prešlo 🙂

michaela80
12. feb 2014

Len vydrzat ...mne to preslo po tom ako som zacala citit pohaby.. ale dovtedy som bola pri obidvoch na infuzkach lebo ani vodu som neudrzala... a stacila mi len vona niecoho a uz islo vsetko von...

nice202
12. feb 2014

nic nepomoze ☹ ja som na tom podobne. Doktor mi predpisal Torecan capiky. Nemam pocit, ze by mi nejako zaberali. Ani zazvorovy caj mi nepomohol. Napinalo ma uz len z vone. Teraz ma uz z vone nenapina, ale stale mi je tazko ako den po opici

angelatack028
12. feb 2014

Ahoj,som tiez 12 tyzdni a presne ako ty nemozem nic zjest. Pred vcerom som vracala min.10x co dnu-to von. Vcera som bola na poradni a dr mi predpisala Torecan,ale aj papier na hosp. Vyskusala som cipky a su super.Zaludok sa mi nakopol,pekne uz aj papam hoc nie vsetko:/ Sice po nich spim,ale to nevadi🙂hlavne, ze mi je dobre a vyhla som sa hosp.Urcite odporucam! 🙂

nikush
12. feb 2014

mne je zle este aj teraz niekedy, ale mam dobru spravu...v septembri uz bude dobre ;) u mna v july :D

dadda
12. feb 2014

najlepsie je opytat sa gynekologa na torecanove cipky, mne iba to pomohlo

ivikuska28
12. feb 2014

Ja som bola na tom tak isto takmer do 5 mesiaca potom sa to nejak utriaslo dovtedy mi bolo zle aj z čistej vody :( . Troška mi pomohli Torekan čapíky. Jediné z čoho mi nebolo zle boli sucháre tak som jedla aspoň tie..

michaelamilan
12. feb 2014

Mne bývalo zle takmer do konca 6ho mesiaca......dr mi poradil suché rožky papať a minerálku....... Musíš to vydržať, nič iné ti ani neostáva......

evelinq
12. feb 2014

Mne bývalo tiež zle aj zo sucharov, zabrali mi jedine čipky torecan sú aj tabletky ale išli by von zo mňa

blbovina
12. feb 2014

To je uplne normalne. Niekedy je tehotenstvo take. Aj ja som si uzila. Prajem vela sil a vsetko bude dobre. Caka na vad predsa nadherny koniec tohto vsetkeho.

dejka77
12. feb 2014

Si este len v 12tt, este sa vela moze zmenit. Co si spominam tak mne bolo nevolno (nezvracala som) asi do 14tt, potom to konecne prestalo. Inac na nevolnost sa odporucaju zazvorove keksy.

livuskad
12. feb 2014

Ahoj ani ja ta nepotesim obe tehotenstva som prevracala do 15-16tt pri malej som bojovala az do konca s tym ze ked som bola len trochu hladna tak ma napinalo a teraz pri malom ked nemam vodu pri sebe a nepijem tak to iste... pomohli mi az v nemocnici v oboch pripadoch... ak chudnes urcite to neodkladaj a sup do nemocnice budes mat aspon nejaku vyzivu ty aj babo... drzim palce nech to coskoro prejde...

andrii
12. feb 2014

Mne bolo zle sedem mesiacov.Prvé tri mesiace som dokonca 4 kg schudla .Vracala 3x na den. Bolo mi jedno kde som ☹ aj v parku do odpadového koša ☹ celé tehotenstvo som sa cítila,akoby som bola na lodi 😒 ...dokonca aj tesne po pôrode mi bolo zle, ešte aj na pôrodnom stole som vracala 😝 ....tiež mi trošku pomáhal torecan čípky a tabletky. určite to spomeň svoju gynekologovi,ked pôjdeš na poradňu

gabikkas
12. feb 2014

ahoj, nepotesim ta...moje obe tehotenstva boli take do 20tt...velmi som schudla...nemohla som jest nic, vadila mi aj cista voda...je to naozaj strasne, lebo zle ti je, pretoze si hladna a ked sa najes, tak ide vsetko von, pripadne nemas na nic chut alebo len ked zacitis pachy, tak tiez ti je zle...kto to neprezil, takzo pochopi...ja milujem syry, a nikdy by som nepovedala, ze parenicu neznesiem ani citit...syry som mohla jest az niekoko tyzdnov po porode, dovtedy bez sance.....treba si na stolik dat nejky rozhlik, bebekeks, alebo cosi, co zjes este pred tym ako vstanes z postele, zvysi sa trosku hladina cukru, malo by to trosku pomoct...inak su dobre zazvorove lizatka...naozja to treba len vydrzat....

euka210
12. feb 2014

no co, len vydrzat...ja viem, je to hrozne...ja som pocitala tyzdne, kedy to bude lepsie, ale dobre bolo az po 16t. Potom pridu zlate casy 🙂

piacere
12. feb 2014

Nepomoze nic. Mne bolo takto pri prvom tehotenstve od 6.tyzdna az do porodu. Pri druhom som zvracala "len" do 25tt, ale zato prvy trimester bol extrem, to som nemohla ani hlavu spod periny vystrcit, lebo ma napinalo este aj z denneho svetla, ci hluku. Des... Vydrzat, mna zachranil jedine porod...

lialucia
12. feb 2014

ahoj, mne tiež bolo zle, celé dni som bola len v posteli, zvracala do lavóra, schudla 4kg, nízky tlak, točenie hlavy až na odpadnutie, aj vodu som vyvrátila, proste všetko išlo von, zvracanie do konca 6.mesiaca
musíš to len vydržať, 2x som bola v nemocke na infúziách, ale to pomohlo kým som ich brala, doky mi na doma predpísal Torecan čípky proti nevoľnosti.

dzudka
12. feb 2014

Skus slabsi zazvorovy caj popijat po troske nesmie byt studeny ani vrely,
Este su v lekarni lyzatka na nevolnost

Mne byvalo zle od rana do vecera schudla som ,5-6 kg a bolo mi len dobre ak som spala preslo to ciastocne az po 20 t :-/

tonjadabik2
13. feb 2014

ja som v 14tt a bolo mi zle asi od 6-7tt..doteraz.. len lezat vela pit a oddychovat..

mischell0110
13. feb 2014

Ja som si vzdy pri sebe nosila jablko,alebo suchy chlieb,nie cerstvy,ale tak 2-3dnovy a zuzlala som korku,alebo striedku a pomohlo mi to skoro vzdy.Bud jedno alebo druhe,vyskusaj.No nie kazdemu pomoze,co mne 🙂

monicka201
13. feb 2014

no niesom sama ako citam je nas v tom stave viac....a ako pisete je to velmi neprijemne....hlavne ak este popritom mate uz prve dietatko a nemozte sa mu naplno venovat....:( a je pravda veeela vody treba pit.... a pokial sa da vuzit kazdu volnu chvilku na odychovanie....a zvladneme to? 🙂

zuska7
25. feb 2014

Ahojte co mam robit ked som v 12tom tyzdni a je mi stale rano na odpadnutie???

majculinka
25. feb 2014

Ahojte Veľmi rada by som vedela, tie ktoré máte - trpíte panickou poruchou, ako ste zvládali celé tehotenstvo a hlavne pôrod. Zaujíma ma všetko, hlavne ako ste to predýchali a či sa vám to v týchto chvíľach nejak prejavila táto panic. porucha a ako. Upozornili ste na to aj lekárov v nemocnici?!
Rada by som mala už dieťa, ale asi 2 roky mám diagnostikovanú panickú poruchu, mávam problém s dýchanim, búšením srdca a pod. Bojím sa, že nezvládnem tehotenstvo a hlavne pôrod.
Ďakujem veľmi pekne!

kusssko
28. feb 2014

Ja cakam druhe babo, ale je mi este horsie ako pri prvom, des ked mam otvorit xladnicku, citim vsetky pachy a zaludok uz je zas v krku, berem homeopatika cocculine ale moc nezaberaju, rano ak si nesupnem deci kofoly, a vecer ked sa nenajem tak mam taky strasny dalsi den, iba polihavam a vela odyxujem, dufam ze mi to vydrzi ako pri prvom do 28tyzdna, zatial som cca v 7tyzdni takze len vydrzat, bude dobre 🙂 😵

melonik7
28. feb 2014

iba piškóty, banány a čistá voda..vracanie a migrény..do 5mesiaca..potom už krásna lahoda 🙂 aj tá u Teba príde čoskoro 🙂

katinka4681
28. feb 2014

Ja som sice este len v 10.tt ale tiez mi byva zle. Jedine, co v sebe ako tak udrzim je to, na co mam naozaj chut... Aj to nie vzdy. A ovocie. To je jedina vec, z ktorej mi nebyva zle... A dufam, ze sa to nezmeni... Zazvorovy caj je velmi dobry, ten tiez pomaha. Hoci si musite davat pozor, lebo on vyvolava krce, co moze viest k predcasnemu porodu. Ale tak v 12.tt este nie, ale v tretom trimestri by som ho obmezdila.

Vsetkym vam drzim palceky, davajte si na seba pozor 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre