Som v 11. týždni. Aké vyšetrenie ma čaká?

eliene
4. jan 2018

Ahojte zajtra ma čaká návšteva gynekológa a prvy odber krvi viete mi povedať čoo všetko sa dozviem z týchto testou a mám sa pýtať na nejaké iné testy napr. Vrodene chyby a tak alebo to tam vsetko bude???viem že tu je toho plný koník ale obyčajne laicky povedane mi to bude stačiť .. ďakujem za vaše skúsenosti

axusha
4. jan 2018

@eliene Rano sa treba odbažiť. Nezabudni si zobrať ranny moč. V 12tt Ťa pošlú na prvý ultrazvuk. Počas tehu pôjdeš na 3 ultrazvuky . V 12tt, 20tt a 30tt. Najkrajši je 20tt . Keď chceš na niektoru zobrať muža určite na 20tt. No a ja som bola v 24tt na cukor . Ci nemas tehotensku cukrovku . Ked som otehotnela myslela som si po kolkych vysetreniach budem chodit a ze u gynekologa budem strasne casto. Nieje to tak. Pokial nebudes mat ziadny problem tak prejdes beznymi vysetreniami . Ved ako sa hovori. Tehotenstvo nieje choroba a je to tak ♡♡♡ uzivaj si tehu. Pa !!

trashpanda
4. jan 2018

Ja som zobrala partnera aj na 1.ultrazvuk v 13tt, vsetky baby, co sme tam boli, sme tam mali partnerov. Myslim, ze uz aj tam bolo co pozerat. 😉 A prvy odber krvi mne robili na zelezo, stitnu zlazu, asi milion chorob a krvnu skupinu. Sest ampuliek som tam po sebe zanechala. 😀 Samozrejme nalacno.

lindusss2016
4. jan 2018

@axusha
Tri ultrazvuky ti preplaca poistovna, ale osbne nepoznam lekara, co za cele tehu spravi tri. Ja som v 37tt a mala som ich doteraz minimalne 7-8

lindusss2016
4. jan 2018

Poradne sa inak.robia raz mesacne a posledny mesiac raz tyzdenne, takze nie je to az tak malo vysetreni.
Ale ty od lekara nemusis ziadat nic navyse, ak mu veris, tak nemas co riesit. Ak neveris, zmen. V 12tt ti budu brat screeningove testy a merat siju babatku kvoli Downovi. Budu zistovat tvoju krvnu skupinu, k mas rh minus a muz plus, sleduju sa navyse protilatky. V 16 tt by si uz mohla vediet pohlavie, ak tvoj lekar nema vybavenie z roku 2. V 20 tt je morfologicky ultrazvuk, kde uz sa dozvies viac o vyvojovych chybach. V 24tt cca.si mozes dat spravit 4d, ak si zvedava, ako asi babo bude vyzerat. Ku koncu tehotenstva sa meraju prietoky a robi ctg. Moc budes nosit do kazdej poradne.

axusha
4. jan 2018

@trashpanda ale ja som nenapisala ze na inom ultrazvuku nieje na co pozerat . Bozechran! Ved na kazdom jednom ultrazvuku vidis a nieco nove sa dozvies o svojom vylubenom clovieciku. Napisala som ze ultrazvuk v 20tt je NAJKRAJSI ... s istotou Ti povedia pohlavie babatka, zistia ci sa dobre babatko vyvyja. Mne ukazovali kosti , rucicky, nozicky, organy ❤❤❤ .. ked si nato spomeniem 😍
Somnou manzel bol iba na jednom ,zobrala som na posledny ultrazvuk a ten bol najstrucnejsi. Pri druhom somnou pojde jednoznacne na ultrazvuk v 20tt

trashpanda
4. jan 2018

@axusha Ved jasne, nemyslela som to tak, ze tvrdis, ze ostatne boli nezaujimave. Na ten v 20tt sa teda fakt tesim. Ono asi strasne zalezi, kto ten ultrazvuk robi, niektore baby hovorili, ze ten ich trval dlho a lekar im robil uplnu prednasku, ja som mala o 5 minut po nom (ale aj tak to bol zazitok). Tak trochu dlhsi ocenim velmi. 🙂

axusha
4. jan 2018

@linduss2016 ALE KEDY ZAČNE ŽENA CHODIŤ 1X MESAČNE?!?! .. prve tyzdne sa chodi 1x za 6tyzdnov. Bavime sa tu o ultrazvuku kde sa zistuju vrodene vyvojove vady, davnov , funkcia organov a take vysetrenia su pocas tehu 3 . Ja som si kazde jedno platila sama - nic mi neplatila poistovna . Samozrejme ze gynekolog robi ultrazvuk ked k nemu pride na vysetrenie ale môj dr kontroluje ci pravidelne bije srdiecko a ci sa babatko hybe , nic viac 😉

trashpanda
4. jan 2018

@axusha Platila si si ich sama? Ja som v CR a mala som tam aj 1.ultrazvuk, no teraz sa vraciam na Slovensko, kde budem mat tie zvysne dva. V CR mi poistovna ultrazvuk bez problemov hradila, na Slovensku je to inak?

lindusss2016
4. jan 2018

@axusha
No od zaciatku chodim raz mesacne
V 12, v 16, v 20, v 24...
To je raz mesacne,.nie raz za 6 tyzdnov. Vzdy som mala datum okolo 15-18.
No naozaj nvm, ako si to mala ty. Ale tie tri zakladne sona hradi poistovna.

A ako tvoj lekar kontroluje, ci bije srdiecko? Akym pristrojom? Lebo moja sonom...

lindusss2016
4. jan 2018

@trashpanda
Nic si tu platit nebudes, to by asi spoluobcanky tak veselo nerodili 😂

kvietok89
4. jan 2018

moja dr ma skontroluje na kazdej poradni okrem inych vysetreni aj ultrazvukom. asi zalezi od kazdeho doktora aku ma dobru volu 🙂

lindusss2016
4. jan 2018

@kvietok89
Presne tak, ved je to ich zodpovednost...

morandia
4. jan 2018

@axusha nam tak povedali v 17 tyzdni pohlavie nasej lasky malinkej, bol pri tom aj manzel,vlastne on bol pri kazdom ultrazvuku😀 prveho mame chlapceka ,v febr. Bude mat 6r. ,a ked nam oznamil ,ze cakame dievcatko ,som myslela ,ze odcradosti vyskocim, manzel mi neskor vravel,ze strasne bolo na mne vidiet,ze to bude dievcatko 😍

morandia
4. jan 2018

@eliene ak si vyhladas babyweb na google ,tam ma rozpisane vsetko podla toho v ktorom tyzdni si ,aj to ake vysetrenia ta cakaju 🙂

eliene
autor
4. jan 2018

@morandia ďakujem 🙂

trashpanda
4. jan 2018

@lindusss2016 Ved ma to aj prekvapilo. Tak sa mozem spokojne vratit domov. :D

lindusss2016
4. jan 2018

@trashpanda kludne pod 😀 doplaca sa za tie ostatne sona a to ma kazdy podla seba nastavene. U mojej starej to.bolo 10€ za vsetky ostatne. Teraz za to nedoplacam u mojej nic, hradim si u nej len ctg jedno za 10€

trashpanda
4. jan 2018

@lindusss2016 No ja som zatial pocas tehotenstva neplatila vobec za nic a to som mala, myslim, vsetko, co treba. Tak snad to bude v podobnom rezime. 🙂 Aj ked asi zbytocne nad tym velmi mudrovat, ked bude nieco potrebne, tak to proste zaplatim. :D

lindusss2016
4. jan 2018

@trashpanda u nas sa to lisi u kazdeho dr. Napr.moja stara za jednu foto pytala 5€, nova nic, kamoskin 10. Skus si pozistovat, ako je to s lekarmi u vas konkretne

lenakiss
4. jan 2018

@axusha v tehu knižke je písané raz za 3 týždne ... ale inak sa chodí raz mesačne na kontrolu...neskôr každé 2 týždne ...A na konci raz týždenne 🙂

trashpanda
4. jan 2018

@lindusss2016 Mam jedneho doktora vytipovaneho, tak si zistim, ako je to unho. 🙂 Snad ma neprekvapi nejakou vysokou sumou.

zuzans258
22. mar 2019

Ahoj baby,
Moc sa v tom nevyznám ,ale chcela by som zobrať manžela na UZ v 20tt...je potrebné sa spýtať či somnou môže ísť dnu...alebo si ho jednoducho vezmem do kabínky a pojdeme dnu spolu bez nejakých reči... vôbec neviem ako to funguje tak pls poraďte

eliene
autor
23. mar 2019

@zuzans258 ahoj oni uz predpokladajú ze ram manzel pôjde staci len povedať dopredu ze je tu stebou 🙂

beky1813
23. mar 2019

@zuzans258 ja som povedala, cakal von, po vysetreni ho sestricka zavolala dnu

zuzans258
23. mar 2019

@eliene
@beky1813 ďakujem dievčatá 😉😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre