Som tehotná a v práci ešte o tom nevedia. Ako im poviem, že na oslave nemôžem piť?

11. apr 2022

Ahojte.
Som v 8tt. V práci ešte nikto nevie o mojom tehotenstve. Oznámiť chcem až neskôr, približne v 12tt.
Budeme mať pracovnú oslavu a musím poznamenať, že u nás veľmi ľubia vypiť. Ja sama som vždy na takýchto oslavách so šéfkou dosť veľa vypila. Teraz samozrejme nemôžem,..máte nejaké tipy ako to uhrať? To, že nemôžem alebo nechcem nestačí u nich.

pribinak
11. apr 2022

Ak nechceš prezradiť že si tehotná, tak povedz že uzivas ATB a hotovo
Ale ja sama by som povedala že proste si neprosím a hotovo. Proste nie a basta

nika0204
11. apr 2022

Ja som takto nemohla vypit tiez na oslave a nechcela som prezradit bola som len 5tt..ja sice vela nevypijem ale cidovali by sa ze si nedam aspom drink pohar vinka,tak som vravela ze som bola vcera na ockovani a mala zneho teplotu a teda ze nemozem alkohol..popripade nevies zobrat auto?ze si musela vziat alebo ides niekde potom atd autom

roztlieskavacka
11. apr 2022

Ja som tiež takto absolvovala teambuilding, poldecaky som za chrbtom vylievala do trávy a prípitok som dala do úst a vypľula potajme :D

sense
11. apr 2022

Povedať ze s mi neprosís, nemáš chuť, alebo chod autom à povedz ze si autom, užívanie ATB je tiež prijateľné klamstvo

basska_b
11. apr 2022

Ja som tiez hovorila, ze mam antibiotika,🙄 ale neverili mi ani slovo

mimi3008
11. apr 2022

Prid na oslavu autom

andrea_86
11. apr 2022

Jednoducho na tú oslavu nechoď a povedz, že ti je zle alebo že sa musíš isť postarať o mamu, otca, hocikoho.

0silvia0
11. apr 2022

Povedz ze mas migrenu alebo ze si sa vcera opila a je ti zle😬🤪

7lenka11
11. apr 2022

Choď tam autom a rob v ten deň/večer šoféra. Alebo to zvaľ na antibiotiká, resp. iné lieky.. Prípadne sa tej oslave úplne vyhni, proste tam nechoď.

petamich
11. apr 2022

ja to neviem pochopit, preco jeden dospely clovek citi potrebu komukolvek cokolvek vysvetlovat a este si aj bajky vymyslat - dnes nepijem a bodka, nic viac a nic menej by som nepovedala a nech si mysli, kto chce co chce (aj tak si budu)

veronika_pb
11. apr 2022

baby co radia ze "povedz ze si neprosis" asi nie su zvyknute bezne pit 😅 kedze autorka "bezne so sefkou vela vypije" tak by bolo uuuuuplne ze nenapadne ze zrazu, z nicoho nic, po X takychto oslavach, by povedala "nie, neprosim si" 🙄 este by ani nedokoncila vetu a prva otazka by bola ci je tehotna 🙄 asi ako keby vasa kolegyna, ktora 15rokov fajci, zrazu prisla do prace s tym ze "nie, dakujem, dnes nebudem fajcit" - napadlo by vam, ze s tym ide seknut, alebo ze je tehotna .. obe otazky by sa aj tak opytali 🙄

ak mas moznost sledovat si co pijes alebo sa vies dohodnut s obsluhou, kup si nealkoholicke vino a nech ti ho naleju do dzbanu na stole, alebo ak budete mat nachystane flasky bez etikety tak si to prelej do jednej z nich, alebo to daj obsluhe na bar a nech ti nalievaju z tej ked si budes pytat "2deci bieleho" 😅 pripadne pytaj "rum s colou" samozrejme bez rumu a podobne ..

ak ale zvyknete vela popit a podla toho sa aj spravat, budes musiet byt dobra herecka aby si nikto nevsimol ze si triezva 😅

inak, ja som sa aj tohto kvazi "obavala" ze ked otehotniem isto sa nevyhnem nejakej oslave a donekonecna robit sofera a vyhovarat sa na lieky sa nebude dat, kedze vsetci vedia ze si rada dam ked je prilezitost .. nakoniec som otehotnela cez koronu cize sme nikde s nikym neboli a nebyt FB tak vela ludi ani nevie ze cakame 😂

bluka2
11. apr 2022

Môžeš na tú oslavu aj neist, to sa ľahšie hľadá výhovorka, že ti niečo do toho prišlo.

7lenka11
11. apr 2022

@petamich ono to znie ideálne, ale tiež mám kamošky a kolegov, pred ktorými keby som povedala, že nepijem na oslave, tak do mňa hustia do konca oslavy a dobiedzajú tak, že by sa tam nedalo vydržať.. minule som sa po dlhom čase stretla so spolužiačkou z výšky, vyrazili sme si do mesta a stále mala pocit, že musím piť zároveň s ňou, hoci som nechcela.. neskutočný tlak na mňa vyvíjala a objednávala stále viac a viac panákov

janka1011
11. apr 2022

A to je taký problém niečo si vymyslieť? Napr. Užívam ATB takže logicky nemôžeš piť alebo ísť tam autom ak je to možné. A ešte je možnosť neísť a v ten deň zavolať, že si chorá, máš migrénu, črevnú chrípku...ešte je v hre aj pozitívny test na covid 😀 no len to by ťa stálo 5 dní dovolenky 😅

lesana25
11. apr 2022

Aby som sa ešte spovedala niekomu, prečo nechcem piť 🙏 veď poviem že nechcem, rozhodla som sa tak a tým to hasne.

janka1011
11. apr 2022

@lesana25 tak asi nechodíš po oslavách a párty a nevieš ako to chodí...keď sú dobrý kolektív a boli zvyknutí si spolu vždy vypiť, tak asi bude každému hneď podozrivé, že zrazu len tak nechce...vždy lepšie si niečo dôveryhodné vymyslieť ako každému vysvetĺovať, že " len tak" nechce...

lesana25
11. apr 2022

@janka1011 predstav si, občas zájdem a aj tak nemusím nikomu vysvetľovať, či pijem alebo nie.

jane1987
11. apr 2022

Alebo chlipkaj colu...ja som tak kamuflovala, ze pijem rum s colou, bola tam cista cola 🤷 nechcela som vytrubovat do sveta nieco take krehke a neiste, bola som 6tt....

saxana000
11. apr 2022

Berem antibiotika.alebo lieky na migrenu na tie sa proste nechlasta

ilovepizza
21. apr 2022

tak za mna je tato otazka uplne opodstatnena, kebo ano, v idealnom svete, ked dospely clovek nechce pit, tak nepije a tym to zhasne. ale v beznom svete, ked ste zvyknutí s kolegami/kamosmi pit vela na oslavach, tak neexistuje, ze by do vas nehustili, aby ste si dali aj ked vas boli hlava, beriete atb atd a teda ak budete moc zapierat, tak hned padne otazka na tehotenstvo. takze ja tomu rozumiem a bud by som si vybavila partaka, s ktorym budeme moje pitie kamuflovat, alebo by som tam naozaj raz nesla.. svet sa nezruti, ked clovek jednu oslavu neabsolvuje. ale inak kamoska takto chodila s jednym prosecom cely cas, tvarila sa, ze si odchlipkva a nic nevypila. nikto z nezainteresovanych si nic nevsimol..

efka_k
28. apr 2022

Ja som si nedávno bola sadnúť s kamarátkami. Ešte je to moc skoro a nechcela som im nič vravieť. Nebudem klamať, povedala som, že nemam chuť. Že sa mi nedá piť. Nikto nič neriešil 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre