Som tehotná a mám obavy nastúpiť do práce počas koronavírusu

martina671992
5. máj 2020

Dobrý deň, som učiteľkou v špeciálnej materskej škole. Momentálne sa nachádzam v 9tt. Kvôli situácií s covid 19 som ako učiteľka doma no opatrenia sa postupne uvoľňujú a je možné, že o pár týždňov sa do škôl nastúpi. Prvé tehu skončilo samovoľným potratom a aj pri tomto mam problémy so špinením. Mám obavy nastúpiť do práce keď je vo svete takáto situácia. Je niekto na tom podobne ako to budete riešiť? Vôbec neviem čo mám robiť na jednej strane by som rada išla do práce už mi je doma dlho, ale na druhej nechcem ohroziť bábätko.

monika2605
5. máj 2020

@martina671992 ja ucim v normalnej MS.. a pojdem urcite na Pnku neohrozim seba a uz vobec nie babatko... koncim 10tt

jaskolka
5. máj 2020

Porad sa s gynekológom, vie ta vypísať na PN, veď v podstate je to len pár týždňov už do prázdnin, a keď budeš ok, tak v septembri môžeš kľudne ísť do roboty, to už budeš za tým najrizikovejsim 1 trimestrom

lennyka17
5. máj 2020

Tiež robím v nákupnom centre a jednoznačne sa do prace nemienim vrátiť 🙂 nato je dieťatko až moc vytúžené aby som ho ohrozila, takže idem na PN 🙂

gabriella91
11. máj 2020

@martina671992 tiez riesim tuto situaciu, som v 1.trimestri. Bojim sa vratit, lebo viem ake stresy budu ten posledny mesiac:( najradsej by som sla na PN.

vejuska23
16. máj 2020

Taktiež pracujem v obchode. Na PN od 5tt pre pokoj na duši. Chcela som ísť robiť od 1.6 ale drahý mi zakázal

bambuslienka
19. jún 2020

ako ste to nakoniec riesili baby ucitelky? ja sice idem len na posledny tyzden teraz, ale dali nam "normalne" ucit cely rozvrh, a ja uz teraz nevladem, zle mi byva (8tt), v podstate je to uplne zbytocne tam ist, ked sa bude akoze ucit. Doma si aj lahnem,ked ucim online, idem rychlo na wc, stale jem ked treba. mne nasi radia, ze je to uplne od veci ist, ze si mam tolko uz polezat doma

monika2605
19. jún 2020

@bambuslienka robim z domu stale a to ucim v MS, od jula si beriem dovolenku aj na august a v septembri pojdem na PN

martina671992
autor
19. jún 2020

@bambuslienka od tohto týždňa si čerpám už dovolenku nakoľko sa už zrušil núdzový stav a nemohla som ostať na home office vychádza mi dovolenka cca do 13.8. potom idem na PN a v polke októbra už môžem nastúpiť na materskú

bambuslienka
20. jún 2020

@martina671992
@monika2605
Myslim, ze pojdem tymto smerom aj ja. Fakt to za to nestoji uz teraz. Hadam moj gynekolog to tak tiez pochopi

monika2605
20. jún 2020

@bambuslienka ja mam najlepsiu sefku v MS hladala navhodnejsiu alternativu pre mna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre