Slabnutie tehotenských príznakov v 6. týždni tehotenstva

mtn112233
14. jan 2021

Zdravím vás 🙂 v prvom rade vás chcem informovať že som tehotná prvý krát čiže pokiaľ niečomu nerozumiem alebo zle vysvetlím tak ma prosím neukamenujte 🙂 zatiaľ o tehotenstve nevie nikto okrem mňa a manžela takže nemám sa ísť komu posťažovať. ide o to že mi už dva dni postupne slabnu alebo sa zmierňujú tehotenské príznaky. V utorok 12.1. som bola u dr a bola som v 5tt+5 čiže dnes by to mal byť 6tt. Sono to potvrdilo a bola zachytená už aj akcia srdiečka. Od 28.12. ako som mala dostať ms som až do utorka tohto týždňa mala všetky možné príznaky od bolesti v podbrušku, nevoľnosť, nechutenstvo, únava a najviac ma asi boleli prsia a to tak že ma bolelo aj tričko a v podprsenke som musela aj spávať. Od včera to postupne slabne v prsiach ma len občas pichne, v bruchu tak isto a už ma ani nenapina pri každom pomyslení na jedlo. Chcem sa opýtať či ste niektorá v takomto skorom štádiu zažili niečo podobné, či sa vám príznaky opäť vrátili alebo už nie a mám sa tešiť z bezpriznakoveho tehotenstva lebo momentálne mi v hlave víria iba katastrofické scenáre. Ďakujem ❤️

deti95060810
14. jan 2021

mala som 3 bezpríznakové tehu zo 4 ...Takže ak nemáš krvácanie tak je všetko Ok...

mtn112233
autor
14. jan 2021

@deti95060810 krvácanie našťastie nie. Len ma prekvapuje to že najprv som mala príznaky skoro všetky čo sa dajú mať a zrazu skoro zo dňa na deň nič práve v týždňoch kedy by sa mali stupňovať

petamich
14. jan 2021

@mtn112233 presne viem ako sa citis! 😃 myslim, ze kazda prvorodicka (a aj nie prvorodicka) to mame asi podobne, mala som priznaky vsetky, ktore popisujes a potom zrazu nic, chodila som za partnerom, ze nieco nie je okej a o dva dni sa vratili plnou silou 😉 takze bud patris k tym stastnym a budes mat uzasny aj 1t alebo sa o dva dni ozvi ja som to potom uz brala, ze sa mam "nadychnut" v ten den ked mi zle nebolo 😅 ja som teraz 14tt a konecne mi uz nebyva zle aj ked vcera som po dlhsej dobe zacala rano behom na toaletu, nemysli na nic zle, treba verit, ze je vsetko ako ma 🍀🤞🏻kym nespinis, nekrvacas, nic vyslovene neboli bude to okej a gratulujem!

cookie29
14. jan 2021

priznaky si robia co chcu. Ja viem, je to na slak trafenie, ale bohuzial, moze byt vsetko v poriadku tak ako to moze mat nejaky vyznam a potvrdit to moze len sono, akurat ze sa nan nechodi kazdy den a ani by to nebolo dobre... ale ber to tak, ze pokial nemas krvacanie/spinenie alebo bolesti (a to su celkom slusne krce, ziadne klasicke MS) tak to vacsinou dobre dopadne, aj ked zaruku Ti nikto neda. To ze mas potvrdenu akciu srdiecka je super. Takze hlavne no stres

horskaholka
14. jan 2021

@mtn112233 ja som dneska tiez 6tt a nepocitujem ziadne priznaky...ani nechutenstvo, ani nevolnosti, ani bolesti, unava....asi len to, ze mam citlive prsia inak nic 😉 mozno to este len pride 😁 a mozno nie

angel993
14. jan 2021

@mtn112233 ja som kvôli tomu utekala na pohotovosť,keď som bola asi v 8tt, ale pokiaľ nemáš kŕče, nekrvacaš tak len oddychuj 🙂

bagre
14. jan 2021

@mtn112233 u mňa takéto odchádzanie príznakov neveštilo nič dobré, ale ke kopa žien, ktorým príznaky zmizli a tehotenstvo bolo ok... je dobre, že bola už akcia srdiečka,zatiaľ je všetko ok tak buď v kľude 😉

es2021
14. jan 2021

@mtn112233 tiež som to tak mala a vždy keď mi je dobre a nič nepociťujem, tak rozmýšľam či je všetko ok,ale ako baby píšu, kým nie je krvácanie tak si vravím že to tak má byť.. raz hore, raz dole 🙂

hacula1816
14. jan 2021

neboj sa kludne mozu teraz priznaky vymiznut, alebo byt len velmi slabe a nic to nemusi znamenat. niektore baby ani nevedia, ze su tehotne. mne napriklad aj nevolnosti nastupili az od nejakeho 8 - 9 tyzdna postupne a potom ma to drzalo do 16. a to tiez nezmizli uplne

katrinka233
14. jan 2021

@mtn112233 ja som mala min. rok missed abort a prejavilo sa mi to tym, ze mi odisli priznaky. A na dalsej kontrole doktor povedal ze plod sa uz nevyvyja. Ale vela zien tu pise ze im priznaky prichadzali/odchadzali cele tehotenstvo, tak drzim palce 🙂

aisha123
16. feb 2021

@mtn112233 ahoj ja som uplne v podobnej situacii a dnes len stresujem a bojim sa. Prosim vratili sa ti priznaky? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre