Siedma choroba a tehotenstvo

ketrin582
10. júl 2022

Ahojte maminky.
Idem sa poradiť, nakoľko na pohotovosti ma odbili že je skoro na určenie diagnózy.
Dcéra bola min.týžden v sobotu v kontakte s infekčným dieťaťom, žiaľ švagriná to zistila až večer keď šla malého kúpať.
Dcéra dnes, nedeľu na 8.deň od kontaktu chytila teploty, 37,8 -38,7 dosť jej to skáče. Tak sme pred spaním dali čípok, po spánku už mala vyhodené stehná a zadok, trošku ruka. V ústach zatiaľ nič nevidno ale nechce mi moc ukázať a nechce ani veľmi jest.
Ja som k tomu v 11tt. Hrozí mi niečo? Budem zajtra volať aj našej detskej aj gynekológovi. Len som dosť nesvoja s toho. Ďakujem zsprávy.

petulka3631
10. júl 2022

@ketrin582 ahoj. Ja som mala asi v 6tt tiež túto chorobu ,ruky,nohy, ústa..(dostala som ju od syna ,tomu nič v podstate nebolo ,mal pár pupáčikov -chvalabohu ,inak by to bol riadny boj)najprv som mala zvýšenú teplotu do 38, na ďalší deň ma bolelo v hrdle a na další deň sa mi vyhadzali dlane a nohy..(ak nájdem fotku ,pridám) ..nehorázne to svrbelo a štípalo,každú chvíľku som niečo vyberala z mrazničky a chladila ruky,jednu noc som aj nespala..na ďalší deň som zase.ledva prešla na wc ,čo ma.tak šľapy boleli ..nepomohlo nič , za také 2 dni to odznelo ...dala som si fenistil kvapky ,po odporúčaní detskej MUDr , možno o trošku menej to chvíľku svrbelo a štípalo ...treba len vydržať ...ale neprajem to nikomu..práve pestujem moju zdravú mesačnú dcérku ☺️ bude to v poriadku,neboj ☺️

petulka3631
10. júl 2022

Toto sa už pomaly hojilo ,čiže bolo to horšie...ale každý to má inak ...hovorím,syn dokopy nič...

ketrin582
autor
10. júl 2022

@petulka3631 no uvidíme do rána, pretože poobede vysypaná ako žihlavku keby mala, ked sa zobudila.. a teraz večer ju kontrolujem a zmizlo to.
V ústach má červené bodky ale skôr to vyzerá ako dohrýzené líca zvnútra a jednu bodku má na podnebí. Je pravda že si pchá palce ku stoličkám ktoré ešte nemá a nechty by sa jej zišlo pristrihnúť už ale dnes som ju nechcela trápiť. Uvidíme ráno 🙏

nika0204
11. júl 2022

@ketrin582 len ti odporucim ak by sa ti to nahodou prejavilo si ruky a nohy ptm namocit do kupela s hypermanganom brutal to ulavuje od svrbenia a pomaha..mamka teraz chytila tiez tu chorobu..ja som tehotna som sa bala tiez ci som sa nenakazila..ono kazdy ma iny priebeh tak si myslim ze aj tak hned netreba stresovat..a brat vitaminy B

ketrin582
autor
12. júl 2022

@nika0204 na vit. B ma upozornili ze ak beriem vitaniny pre tehotne ram uz B aj C je 🙈
Ale včera sne boli u dr. A nakoniec to je šarlachova angina 🙈 tiez sa dieta vyhodi 🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre