Rodinná oslava v 6. týždni

nelka9
19. mar 2022

Ahojte baby, som v 6tt a doma mame 2rocneho synceka. Manzelov krstny nas pozval na oslavu narodenin(nie okruhlych), kde bude asi 15ludi. Kedze corona este stale okolo nas kruzi neviem ci radsej nemame pockat a ist mu neskor dodatocne zablahozelat. Ja viem, ze nakazit sa mozem aj v cakarni ci v obchode ale nechcem si potom vycitat a stresovat, ze kvoli oslave sme ochoreli. Co by ste robili vy?

radanna11
19. mar 2022

@nelka9 ja by som išla
Tiež som tehotná a pracujem ako vychovávateľka v škole s 500 žiakmi a 70 učiteľmi , každý týždeň sú u nás v škole nové a nové prípady nakazených ale do práce chodiť musím , a syn je druhak kde pod chvilou má nového nakazeneho spolužiaka ale takisto do školy musí chodiť nemôžem ho nedat ,podľa mna na rodinnej oslave to bude v pohode

simona92101
19. mar 2022

@nelka9 ja som v 11tt a jedine comu sa vyhybam su pohreby,kde pride mnozstvo cudzich ludi.rodinnej oslave by som sa isto nevyhybala,nakazit sa mozes aj v kvetinarstve..a kedze si v takom skorom stadiu,asi este nik nevie ze si tehotna,tym padom ak nepridete,ako to vysvetlite?

natali08
19. mar 2022

@nelka9 pokial sa na to necitis, nechod.

zuzkas81
19. mar 2022

Ja som tehotna a tiez by som sla, ale mam doma trojrocneho, ktory chodi do kolektivu, cize tak ci onak sme vystaveni riziku. Ja som koronu prekonola v novembri v prvom trimestri s lahkym priebehom, navyse omikron co je teraz je ako nadcha (aspon u vsetkych v mojom okoli to tak bolo), cize aj preto by som z toho dramu nerobila. Ale je jedno co si tu ludia myslia, zariad sa tak, aby si bola v klude.

nelka9
autor
19. mar 2022

@radanna11 ano ano to chapem kedze do prace musite chodit a tiez syn musi chodit do skoly nemozete byt doma…ale nakolko ja som momentalne stale na rodicovskej nestretavam sa pravidelne s velkym mnozstvom ludi…len preto sa bojim, ze jedna oslava sa nam vypomstit…:/

marianarem
19. mar 2022

@nelka9 Ked ta to stresuje, tak nechod. Tehotenstvo je dost narocne tak ci tak, ak sa da nejakemu zdroju stresu vyhnut, tak by som sa vyhla.

nelka9
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
19. mar 2022

@nelka9 ale predpokladám že do obchodu chodíš, detto k lekárovi, muž do práce.....neverím že máš takého zodpovedného muža že stále chodí s respirátorom ak sa stretne niekde s kamarátom alebo ide s kolegom na obed😉a ak bývaš v paneláku stačí že stretneš pozitívneho suseda.....

nikpa
19. mar 2022

@nelka9 korona tu bude vždy, to sa môžeš takýmito udalostiam vyhýbať teda už do konca života. To, že si tehotná na veci nič nemení, nie si chorá. V tom prípade by si sa mala na 9 mesiacov schovať a nechodit ani do obchodu.

mogaa
19. mar 2022

@nelka9 tak si ujasni či ti ide o strach z korony alebo len nechceš aby vedeli že si tehotná....

nelka9
autor
19. mar 2022

@mogaa aj aj☺️

nelka9
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
19. mar 2022

@nelka9 aj ja sa bojím a podobným akciám sa presne pre toto vyhýbam zatiaľ.. Do práce, obchodu chodiť musíme, ale toto zatiaľ oželiem. Urob ako cítiš ❤️

modro_zelena
19. mar 2022

@nelka9 ja ta chápem. Akože úplne fakt, neviem ani ja či by som tam sla. Ano radia ti tu baby, čo neriešia, chodia do práce a kolektívu, lenže ty nechodíš… nie si zvyknutá na viac ľudí tak pokial to nie je nejaká extra dôležitá rodinná udalost, tak tam nechod. Bude to úplne v pohode, veď známy to pochopí. Si v dosť skorom štádiu, korone sa mozno nevyhnes úplne ale ja zastávam nazor, že dostať ju radšej neskôr ako takto skoro. Bola by to podľa mna skoda. Ešte keby to bol niekto z úzkej rodiny (rodičia, súrodenci) tak by som zvažovala ísť, ale manželov krstný ? to asi nie … daj na svoje pocity. Už len to že sa pýtaš tu znamená že máš blok a nechceš tam ísť, tak nechod. Dôvody na to máš myslím že dosť zrejme 🙂

iwwca22
19. mar 2022

@nelka9 ja by som nešla asi keď sa na to necítiš. Ano korona je tu nakaziť sa môžeš hoc kde ale načo sa zbytočne vystavovať riziku. Ja som tiež nechodila počas tehotenstva a ani mi to nechybalo. A som za to rada pretože celá rodina si prešla koronou ci už z mojej strany alebo muzovej. A keď aj u nás boli na kávu potom neskor volali ze majú koronu. Takže nie nešla by som nech si myslí kto chce co chce. Tehotenstvo nie je choroba ale nebudem si potom neskor vyčítať ze som kvôli jednej oslave ochorela a neviem ci to neublíži malemu. Čiže ja ta uplne chápem a poznámky typu ze nemôžeš nikam 9 mesiacov ist neries. a plus keď sa hneď každý bude vypytovať ci si tehotna keď nepijes to sa aj mna pýtali a potom samozrejme hned už všetci hovorili ze som tehotna a to som ešte nebola ani u dr na kontrole. A osobne sa mi to nepáčilo pretože som cely prvý trimester mala kadejaké vytoky krvácanie atd. A brala aj lieky. Čiže môj plán ze to poviem až po prvom trimestri nevyšiel.😀 cize v skratke bola som doma a pekne krásne si užívala svätý pokoj 😀 a z celej našej rodiny sme ja a muž ešte nemali koronu tak si myslím ze asi niečo na tom bude ze sme nebehli hore dole 😉

enoula
19. mar 2022

Ako to citis, prvy trimester je najcitlivejsi, nikdy nevies ako telo zareaguje a aj bezna infekcia moze aj nemusí s nim zamavat. Nieto korona. A áno, mozes ju chytit aj v obchode, ale za tolko ludi pokope nikto neruci. Kludne chodte neskor alebo len kdesi vonku sa stretnite, kto si co mysli, moze byt vam ukradnute.

mogaa
19. mar 2022

@nelka9 no keď sa bojíš, tak ostaň doma .....na čo ísť na oslavu keď potom budeš v strese či si sa nenakazila.....len ty si vieš zvážiť prínos a riziko, nikto iný to za teba neurobí....každý máme iné hranice strachu a inak vnímame určité situácie....niekto nad potenconálnym rizikom mávne len rukou, iný sa každému potencionálnemu riziku vyhne....koľko žien tu bolo v prvej vlne čo chceli od celej rodiny hneď po návrate domov aby sa hneď prezliekli a všetko dali do pračky alebo dezinfikovali celý nákup.....

petrapod
19. mar 2022

Ja by som nešla a hlavne keby som mala mať z toho stres.

deti95060810
19. mar 2022

ja by som išla... ochorieť môžeš aj na poradni u lekára...

oli18
19. mar 2022

My sme s mm odmietli pozvanie na oslavu, kde bude 60 ludi. Kvoli korone.

marca12
19. mar 2022

@nelka9 My sme sa nakazili cela rodina na rodinnej oslave vo februari. Komplet vsetci sme mali koronu neviem kto od koho. Tym chcem povedat,ze teraz sa velmi siri omicron a je vysoka pravdepodobnost,ze sa nakazite.

rora
19. mar 2022

Aj davno pred covidom si sa mohla nakazit hocicim, naozaj nerozumiem po 2 rokoch pretrvavajucej covid manii....ale az mas z toho stres tak nechod, len potom neviem ako mozes bezne fungovat (u nas sa covid "priniesol" zo supermarketu a druhy raz manzel z prace prednedavnom a tiez som tehotna... predpokladam ze tvoj do prace tiez chodi a si s tym v pohode...

mirkava
19. mar 2022

@nelka9 nešla by som ....

nelka9
autor
19. mar 2022

@rora neviem preco ma hned odcudzujete, ze ako mozem bezne fungovat…ano fungujem normalne netvarim sa, ze som chora, nestazujem sa, ze nemozem toto nemozem toto, staram sa o syna o domacnost chodim na nakup ako aj pred tym, stretavam sa s rodinou s kamaratmi, chodim s malym vonku na vylety ako normalny clovek nezatvarame sa doma pred vsetkym…manzel pracuje s bagrom cize nieje zatvoreny v kancelarii s dalsimi 5kolegami cim netvrdim, ze sa s niekym pozitivnym stretnut nemoze…porovnavaju sa poradne u lekara s oslavami…k lekarovi ist musim jemu nemozem povedat pridem az ked tu nebudete mat vela ludi alebo kym sa ukludni corona…ale zablahozelat manzelovmu krstnemu mozem ist aj o 3tyzdne, ked tam nebude mat celu rodinu pokope…a predist tym ci korone alebo uplne obycajnej nadche…ale dakujem za nazor😉, ako sa hovori 100ludi 100chuti…

ibrunova
19. mar 2022

@nelka9 je rozdiel v obchode alebo u lekára, kde máš respirátor a rozdiel je oslava, kde na kope viac ľudí sedí, je a gratuluje sa, objíma sa.

modro_zelena
19. mar 2022

@nelka9 to máš tak, že vždy budú dve skupiny ľudí vo veci korony. Tiež nechápem komentare typu, že chytit to môžeš u lekára 🙈 paneboze pomoc. Uvažuješ dobre, bez oslavy prežiješ, pokial je s tým manzel ok tak by som to vôbec neriešila a nesla tam. Mne sa napr teraz v tehu nechce vôbec nič, unavená som a už vidím, jak by som utekala na nejakú oslavu a hlavne keď to ani nie sú okruhliny

rora
19. mar 2022

@nelka9 neist tam si zjavne rozhodnuta preto nechapem zmyslu celej temy... ci si cakala ze ti vsetci rad radom budu pisat ze by neisli tiez aby si nemala vycitky? Uz je to tu x-tá tema "mam ist skrz covid?".

dada0902
19. mar 2022

Asik všetko záleží na tebe ci tu baby napíšu áno alebo nie musíš sa riadiť sebou pokiaľ sa bojíš nechoď s týmto by som sa s mužom poradila ako sa rozhodnúť len korona tu bude stále každú chrípku označia novým variantom môj názor

nelka9
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasesoe
19. mar 2022

@nelka9 riad sa svojou intuiciou. Po vojne je kazdy general. Ked bude vsetko OK, tak sa lahko povie, zbytocne si stresovala. Ale ak nedajboze by sa vyskytli nejake komplikacie, bude si to vycitat. Nevravim, ze treba byt uzkostlivy. Len si usporiadat svoje priority a podla toho zit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre