Prvotrimestrálny skríning a faldíky

4. okt 2023

Téma pre baculky, tých chudších sa to netýka😅 Ako prebiehal prvotrimestrálny skríning? Mám celkom stres, som strašne stresman a zo všetkého nového mám obavy a mám aj dosť zlú skúsenosť, kedy mi roky dozadu lekár narážal na moje brucho 😔🙄 Odvtedy nerada chodím do nového prostredia, k novým lekárom. Teraz ale som tehu a čaká ma prvotimestrálny skríning, mám veľké brucho, keďže som aj dosť pri sebe, takže faldíky a je mi to celkom nepríjemné ísť prvýkrát na toto usg cez brucho. Ako to prebiehalo? Boli ste tam same alebo s partnermi? Vďaka

nikiki29
4. okt 2023

Prvotrimestrálny screening väčšinou neprebieha cez brucho. Ja som mala oba zo spodu. Tiež som xl, doktor k tomu nikdy nemal komentáre, ak áno, asi by som poslala sťažnosť alebo ho vymenila. Je to neprofesionálne.

autor
4. okt 2023

@nikiki29 ďakujeem, fakt? Myslela som, že to bude cez brucho 🙈 tak ďakujem pekne 🙏
No stalo sa mi to raz na pohotovosti 🙈 ľutujem, že som bola ešte omnoho mladšia a že som sa hanbila to povedat niekde a tým pádom som to neriešila 😔

nikiki29
4. okt 2023

A ešte aby som doplnila, pri prvom som bola u Grochala s mužom, u svojho sama. Pri druhom som bola len u svojho sama. Prebieha to ako klasické sono vyšetrenie, nič extra, len pozrie viac parametrov.

autor
4. okt 2023

@nikiki29 ďakujem pekne, tak hneď mám menší stres 🙂

nikiki29
4. okt 2023

V prvom tehotenstve som mala všetky vyšetrenia len zo spodu, bol to starší doktor. Pri druhom, mladší doktor povedal, že v 20tt už pravdepodobne pôjdeme bez brucho, tak uvidíme, ešte ma to len čaká…
Každopádne tieto nevhodné reči by som slušne, ale rázne okomentovala, že si neželám. Pokiaľ sa nejedná o nejaké zdravie ovplyvňujúce rady, naozaj to nie je na mieste… hlavne kľud, žiadny stres 😊 mňa napríklad veľmi stresuje váženie 😏 ale čo narobím. Musím to len pretrpieť, keď diktujem to číslo… ale teda blbé komentáre od lekára ani sestričky nedostávam.

autor
4. okt 2023

@nikiki29 no súcitím s tebou…narovinu, ja som donedávna vážila 105kg a pred tehotenstvom som schudla na 89kg, teraz vážim 84kg keďže som ešte schudla aj v tehu…minule u lekárky pani predo mnou s obrovským bruchom tesne pred pôrodom diktovala váhu 63kg a potom ja v 9tt diktujem mojich 84kg 🙈🙈 ale to už som šťastná a spokojná, tak som si proste povedala, že to riešiť nebudem…hlavné je, že sme zdravé 😊
Ďakujem pekne za všetky info 🙂

jablkovastrudla
4. okt 2023

ja som mala sono od zacialku cez brucho, prvy krat sme boli u doktora na konci 9 tyzdna. tiez nie som nejaka chuda, mam normalnu postavu a teda faldy na bruchu boli aj su 😀 neries, a gratulujem 😉

autor
4. okt 2023

@jablkovastrudla ďakujeem krásne 🙏🥰
No tak som veľmi zvedavá, ako to bude 😅🙏

vanilka3
4. okt 2023

Ja som prvotrimestralny v 12. tt mala cez brucho

danielittar
4. okt 2023

Prvý screening som mala zospodu. Cez brucho ma vyšetroval prvý raz asi v 16tt

gejb
4. okt 2023

Môj 1.trimestrialny bol len cez brucho, bola som bez partnera. faldiky neriešil...je to lekar, on je na také veci zvyknutý...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre