Prvá návšteva u gynekologičky v tehotenstve

lienockaaaa
22. nov 2022

Ahojte dievčatá, tak zajtra idem na prvú prehliadku k lekárke a mám z toho dosť stres. Mali ste ho aj vy? 😄
Asi je to úplne bežné, len sa chcem ubezpečiť že v tom nie som sama 😄

daffynko
22. nov 2022

@lienockaaaa ja idem vo štvrtok šaliem doslova 🤣

marci77
22. nov 2022

@lienockaaaa
stres? ja vobec
moja gynekologicka mala taky system, ze ked som jej volala, ze teda vsetky teh.testy su pozitivne, tak sestricka hned do telefonu, ze ak sa dobre citim, k nim mam prist az niekedy v 6.tyzdni na krv a potom sono pozerala gynekologicka az v 10tyzdni alebo tak nejako
ja som potom skor bola zvedava, ci to bude chlapcek alebo dievcatko 😂😂

lienockaaaa
autor
22. nov 2022

@daffynko tak som rada ze nie len ja 😂 aky si tt?

lienockaaaa
autor
22. nov 2022

@marci77 no ja som v 8.tt podla poslednej ms 😄 tak to ta obdivujem ze si nemala stres 😄👍

daffynko
22. nov 2022

@lienockaaaa podla ms 6+2 stále niečo čitam na internete a skor stoho šaliem bojím sa mimomaternicového aj ked nemám príznaky je to strasne toto čakanie

terry658
22. nov 2022

@lienockaaaa ja som bola v pondelok a celý víkend som bola nervná. Teraz mám čakať ďalšie 3 týždne. Opäť som nervná.

lienockaaaa
autor
22. nov 2022

@daffynko ano rozumiem, asi najlepšie spravíme, keď prestaneme čítať veci na internete a začneme sa sústrediť na pozitívne veci 🙂

lienockaaaa
autor
22. nov 2022

@terry658 a v pondelok bolo všetko v poriadku?

marci77
22. nov 2022

@daffynko
dievcata, priznaky su vysoko individualna, podla mna najma aj geneticka zalezitost
napr. ja keby som nevedela, ze som tehotna, tak ani neviem
ziadne priznaky, ani nic......ani zle mi nebyvalo, vobec ani raz.....a prve dieta bol chlapec, druhe dievca ....obidve deti som rodila po termine, aj ked datum bol urcite vypocitany spravne

terry658
22. nov 2022

@lienockaaaa relatívne áno. Bábo bolo v maternici ale srdce ešte nebilo a musím brať progesteron.

lienockaaaa
autor
22. nov 2022

@terry658 tak držím prsty, aby bolo všetko super a hlavne aby ti rýchlo zbehli tie 3 týždne. Ty si v akom tyzdni?

nika11103
22. nov 2022

@terry658 ja ti úplne rozumiem . Ja som takto odchádzala presne od svojho gyn že je to v maternici, ale srdiečko ešte samozrejme nebolo ani vidno nie že by bilo a dal mi termín presne o mesiac, on je taký rázny ja že to je strašne dlha doba a on že skôr má ani nevyšetrí že to úplne stačí . No mala som “šťastie” mal dovolenku tuším po týždni a pól a zastupoval ho druhý žensky tak som išla k nemu pretože má aj pobolievalo podbrusko a on má ochotne vyšetril - a už srdiečko mi krásne ukazoval . Ale teda sla som zam s tým že má naozaj boli podbrusko , nedovolila by som si vymýšľať aby som na seba niečo zle neprivolala . Takze aj tebe Radim , keď sa ti čokoľvek nebude zdať , zbehni za doktorom alebo na pohotovosť , padne ti kameň zo srdca . Držím moc moc palce 😘❤️

terry658
23. nov 2022

@lienockaaaa teraz podľa ms v 7mom ale podľa ovulácie len v 6tom.

terry658
23. nov 2022

@nika11103 ďakujem. Ja mám našťastie skvelého doktora a myslím, že by ma nemal problém zobrať aj skôr ale má veľmi veľa pacientiek a nechcem mu pridávať zbytočné starosti. Toto je len môj hlúpy iracionalny problém z minulosti, keď sme o bábo prišli, pretože mu nezačalo biť srdiečko. Musím spracovať tento podvedomý strach z minulosti.

lienockaaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre