Priberanie v prvom trimestri tehotenstva

livia235
25. aug 2020

Ahojte koľko kíl ste pribrali v prvom trimestri?
Ja som 13tt a pribrala som 5 kíl každý deň som ťažšia 😁 je to normálne že tak rýchlo priberám?

zuzanana_zuz
25. aug 2020

Ja som 26+2a pribrala som 8kg. Do 12tt to bolo len kilo a potom to slo jak vodopad 😀 do konca cakam este raz tolko

denden77
25. aug 2020

@livia235 hlavne je to strasne individualne 😉 ja som mala v 13tt +2kg.. teraz v 38tt mam +16kg 🤷‍♀️😁

deti95060810
25. aug 2020

to sa až tak porovnávať nedá...ja pri prvom tehu za 6 mesiacov 1 kg pribrala...ale POTOM..... Každý mesiac 4 kg....
Pri iných tehu zas inak.... Pri poslednej slečne len 10 kg za celé tehu....😉

tulipanicek
25. aug 2020

Podľa mna je to individuálne. Ale závisí to samozrejme od toho čo žena je. Ak do seba tlači hlúposti, tak jasne že priberie viac. Ja som išla rodiť s menšou váhou alo pred tehu ale teda tesne pred otehotnením som sa z takmer zdravého stravovania dostala k úplne zdravému a aj keď babo pekne rástlo, ja som vlastne chudla - na začiatku. Potom som priberala. A teda váha pred tehu bola z tých nižších.

jeanne14
25. aug 2020

Toto je ozaj individualne, pri synovi som pribrala 20kg, teraz pri dcére som schudla 8kg, a po 24tt som začala postupne priberať tak 5kg som pribrala a z pôrodnice som prišla ľahšia ako pred tehotenstvom 😂

potvorka88
25. aug 2020

Je to individualne. Pri prvom dom isla rodit lahsia asi o 4kg ako pred tehotenstvom, pri druhom som pribrala asi 3kg a teraz som v 38tt a pribrala som 1kg. Z toho v prvom trimestri som mala -2kg. Ale moze za to nevolnost vo vsetkych troch pripadoch do 6.mesiaca a nechutenstvo. Niektore zeny zadrzuju viac vody a samozrejme zalezi na tom kolko a co jes. Ale pokial jes normalne jedlo tj.ovocie, zeleninu, maso neobmedzuj sa. Skor pri tych nezdravych jedlach.

ivangeline
25. aug 2020

Každý mesiac 2-3kg prvé 2 trimestre, potom už skoro nič. Mala som 58 a pri pôrode 75 či také čosi, pri druhom 64 a pri pôrode 85...teraz mám 66 a chcem ešte tých 6kg dať dole. Som 6,5m po pôrode. 😳

sasha07
26. aug 2020

@livia235 som tiež v 13tt zatiaľ sú to necelé 2 kg ja som najprv schudla až prednedávnom sa to začalo rozbiehať .. som strašne nafúknutá len sa vody napijem a už som ako balón 🤦‍♀️🙂

marvin1234
26. aug 2020

@livia235 ja v 12 tt 1,8 kg zatiaľ.

marvin1234
26. aug 2020

@sasha07 ja mám tiež tento problém, od začiatku ma nafukuje na prasknutie. Pomáha ti na to niečo? Mne zatiaľ nič, čaje, espumisan, všetko možné vyradiť zo stravy a nič nepomohlo 😵

sasha07
26. aug 2020

@marvin1234 no ja som nic take neskusala, snažím sa vyhýbať pecivu to je tak asi všetko, ale niekde tu som čítala že baby skúšali aj hylak- že ten sa môže. Ja dúfam že to postupne ustúpi. Mala som to aj pri predchádzajúcom tehotenstve a cca po 14. týždni to bolo lepsie.

nelly1412
29. aug 2020

@livia235 ahoj. Ja som v 13tt tiez a vaha mi stupla o 4kg. A to sa stravujeme normalne a naozaj len raz za cas ked si telo vypyta nejaku bombu ako mekac tak dostane 🙂

zara_24
25. mar 2023

Prejedanie v tehotenstve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre