Priberanie v 6. týždni

danka811
22. máj 2018

Ahojte, dobrý den. Damy, som v 6tt a meriam 174 cm a mam 85kg. Viem vela. Lenze mam len trochu brucho, inak ruky a nohy chudsie a vacsie prsia. Damy, kolko ste pribrali pri podobnej vahe pocas celeho tehotenstva? Snazim sa jest zdravo od kedy som tehotna a chudnem, lebo som vylucila chlebik.
Inak budem rada, ak aa zoznamim s mamickami v mojom aj v hociktorom termine 😊
D

zuzkavladko
22. máj 2018

Ja som tiez trosku pri sebe a v tehotenstve som nepribrala, resp. pribrala len cistu vahu dietata, plodovej vody a placenty 😀 z porodnice som sla s rovnakou vahou ako pred otehotnenim 😉

dominika6
22. máj 2018

@danka811 je jedno na akej váhe začínaš tehotenstvo,ráta sa celkovo až do pôrodu pribrať cca 15kg priemer..niekto viac,niekto menej..ale myslím tých 15kg je pohoda..takže týmto sa zaoberaj po pôrode nie teraz..

pininka
22. máj 2018

Ja som mala taku vahu ako ty a tiez som v tehu priberala velmi pomaly, najviac pri prvom synovi, ale ten mal skoro 5kg. Najmenej v poslednom tehu, ledva ledva 8kg, do 6 mesiaca som mala -2kg. Neboj, dieta si zoberie to co ma, moja mala nakoniec 4kg. Skor poznam baby, ktore mali pred tehu 60kg a pribrali v tehu 30kg.

danka811
autor
22. máj 2018

Dakujem Vam. Ja viem je to malicherne a nepodstatne. Ale toto je moje prve babo. Este mam zmiesane pocity. Len placem. A pri tom mam uzasneho priatela. Sme spolu od mojich 16tich, teda 13 rokov. Mame krasny byt, auta bez uverov a stale mam pocit, ze nie som pripravena. Priatel babo velmi chce a rozmaznava. Ale ja sa bojim vsetkeho. Ci bude babo zdrave, ci to budem zvladat, ci ho vychovam. Asi hormony.

misik14
22. máj 2018

@danka811 to je v pohode taketo hormonalne vykyvy, ja to mam tiez, sa smejeme ze mi maternica tlaci na mozog :D

danka811
autor
22. máj 2018

@misik14 si zlata..upokojila si ma..lebo sa zacinam neznasat, ze aky sebec som. Dokonca som robila 3 roky opatrovatelku pocas vysky. 5 dni v tyzdni a starala som sa o dievcatko od jej 12m. A zrazu sa bojim vsetkeho. Cakala som ine pocity..😕

danka811
autor
22. máj 2018

@zuzkavladko dakujem. Utesila si ma 😊😊

majal
22. máj 2018

neboj sa kludne papkaj, co ti chutí, dietatko si vypýta. Nerieš váhu, to nie je teraz dôležité, samozrejme všetko treba s mierou, ja som pri prvom pribrala, 14kg, pri druhom uz 20 kg, ale to je veeelmi individuálne. To ze sa bojis, ako to vsetko dopadne je podla mna normálne, trab sa len ukludnit a uzivat, ak sa dá....Inak ak ti bude na zaciatku zle, ja som prevracala prvé 3 mesiace, tak este aj schudnes na zaciatku

buducanevesta12
22. máj 2018

Ahoj 🙂 ja som mala pred tehu 64 a pri výške 155 som trošku pri sebe...momentálne som v 27tt na váhe do 68 ....čo sa mne osobne zdá malo 🙂 ale kým je malý v poriadku tak som aj ja...dr. mi zatiaľ nevravela nič že malo priberam tak snáď to bude v poriadku 🙂 a to ešte dodávam že jem všetko a nemam problem si dať aj o 10 večer slaninku 🙂

alex49
22. máj 2018

možno ani nepriberieš, bábatko si zoberie z tvojej stravy čo bude potrebovať. A aj keby si pribrala 30 kíl, tak to nevadí, hlavne nech je bábo zdravé. S kilami sa popasuješ po pôrode, teraz sa tým nezaoberaj. Určite budeš najlepšia maminka

cickamon
22. máj 2018

pocity su normalne ...ja som mala podobne aj ked sme sa o babo snazili 10 mesiacov 😃 ono to ktomu tehotenstvu asi patri ze si zrazu prides nepripravena lebo ides do niecoho noveho 😃 neboj vsetko zvladnes a inak nepozeraj na vahu niekto priberie 30 kg niekto 3 a aj tak maju zdrave deticky 😃 ani velkost bruska sa nesnaz v buducnosti porovnavat na mne nebolo skoro vidno brusko 6-7 mesiacov a dovtedy som ani nepriberala na vahe extra a na niekom vidno skoro od zaciatku 😃 kym doktor nedviha varovny prst neporovnavaj 🙂

pribinak
22. máj 2018

No co ti poviem, tehotenstvo je “ideálny cas” na diéty a experimenty s vylučovaním potravín
Daj si chlieb spat, Kupuj si kvalitny, vsak nemudis zjesť pol pecna na posedenie, alebo si pec doma
Ja som nepribrala vela, cca 12 kg, ale bola som Jak velryba

beky1813
22. máj 2018

Pocity su normalne. Len o tom malokto vravi. Len nechapem co riesis vahu a dietu teraz, preco si to neriesila skor?

solinkarka
22. máj 2018

Ja mam rovnaku vysku ako ty a v tehu som pribrala 21kg 😀 nastastie sa mi podarilo schudnut na 62kg teraz co pri mojej vyske 175cm je podla mna celkom fajn i ked stale to neni to co kedysi 🙂

deti95060810
22. máj 2018

v nemocnici som mala spolubývajúcu, ktorá pribrala iba 1 kg....bola silnejšej postavy...dieťa OK a vraj lekár nato nepovedal nič... Dovtedy som nepočula aby žena pribrala za celé tehu 1 kg, keď na mňa sa nalepilo pekných pár kg...🙂

danka811
autor
22. máj 2018

@beky1813 neriesim dietu. Len ako som zistila, ze som tehotna, tak telo si pyta viac zeleniny a ovocia. Len to sa zmenilo. A nejem vyprazane

beton
22. máj 2018

@dominika6
@danka811 Čím väčšia nadváha, tým menej má žena počas tehotenstva pribrať. Pri normálnej váhe by to malo byť cca 13kg. Pri štíhlej žene do 15 kg, pri plnoštíhlej pokojne len do 5kg. Teda ak chce mať po určitom čase od pôrodu zhruba rovnakú váhu ako pred tehu. A tiež ako prevencia rôznych problémom s tlakom, cukrom, zadržiavanie vody v tele, puchnutie nôh, ploché nohy, šetrenie chrbtice a kĺbov....atď.

danka811
autor
22. máj 2018

Dakujem za nazory a rady. Musim sa hlavne ukludnit. Pochadzam z troch deti a mamina vsetko zvladla. Zacnem sa pozerat na to krasne co ma caka a nebudem mysliet na hrozostrasne scenare. O rok uz sa mozno budem smiat na mojich uvahach. Dakujem. Ste uzasne 😊 a pomahate mi psychicky.

weeronik
22. máj 2018

Ja mam 181cm a zacinala som na 86kg, rodit som isla so 103kg. Teraz som na predtehu vahe.. maly ma 9 mesiacov.

viktoria_88
22. máj 2018

Je prirodzene, ze mas obavy aj o babo, aj o seba a samozrejme ako kazda zena, aj o postavu 🙂 Je to radikalna zmena, clovek sa pripravuje na vacsiu zodpovednost.
V mojom okoli pribrali skor baby, ktore boli privelmi stihle pred porodom, naopak tie, ktore pred tehu bojovali s vahou nejak nepriberali, dokonca mali menej kil po porode. Ale asi to nebude pravidlo 🙂
Ja som mala priemernu vahu, nedalo sa mi nikdy schudnut "poslednych" 5 kg, z porodnice som odchadzala lahsia ako pre tehu a pol roka po porode som mala o 10 kg menej ako pred tehotenstvom a vcelku bez namahy (kojenie). U mna teda malo tehotenstvo opacny efekt, aspon raz za zivot som mohla jest schuti, co som chcela a nepriberala som 🙂 aspon viem ake to je :D
teraz sa opat musim kontrolovat....
Vsetko dobre 🍀

maria584
22. máj 2018

@danka811 prvé som začínala tehotenstvo na váhe 87kg, keď som išla rodiť som mala 95. Druhé tehotenstvo som mala 95 rodiť som išla 101.

kamila7125
22. máj 2018

Ja som otehotnela 16.januara
Mala som 69kg pri vyske 173cm...teraz.som 19tyzden a uz mam 81kg!!!
Do porodu ostava vyse 20 tyzdnov to budem mat 120kg!
Nic poriadne nejem ale vyzeram uz ani lopta bojim sa ze 5kg so mna je voda...nechapem ja nemam tehu brusko ale riadne faldy a to doslova vsade ☹☹☹

kamila7125
22. máj 2018

@maria584 to mas super..
Ja prve zacala 59kg rodit som Isla 84kg
Druhe tehu som zacala na 69kg rodit som isla 94kg s tym ze do 22 tyzdna som mala -4kg!
Teraz s tretim som zacala na 69kg som 19tyzden a uz som +12!!!
Do.porodu cakam 110kg+++ ☹☹☹

kamila7125
22. máj 2018

@danka811 inak ja som po dcerke bola ako hroch...januar 2017 som sa zasekla ze to uz dalej takto nejde (malinka mala 5 mesiacov)
Januar 2017 som mala 84kg
Jun 2017 som sa zasekla na vahe 66kg.
A to som stale dojcila...vsetko sa da ked clovek trosku chce 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre