Príbeh 18 ročnej mladej mamičky

28. nov 2020

Ahojte dievčatá/ženy 🙂 neni to otázka skôr chcem podporiť mladé baby ktoré sú v podobnej situácíi a trosku sa vyrozprávať 😊 .. v júli tohto roku som mala krásnych 18 rokov veľa plánov asi tak ako každá jedna v mojom veku.. 😇 Mám priateľa sme spolu 3 roky a je to úžasný chalan ma chybičky ale každý ich máme ja ich mam asi milión 😆 s priateľom sme šli na narodeninový výlet do Bojníc kde sme strávili noc na hoteli a vlastne otehotnela som neplánovane... Antikoncepciu som nebrala z toho dôvodu že som skúsila 3 značky a ani jedna mi nesadla z jednej som bola cela navodnená z druhej ma svrbelo celé telo a z tretej mi padali hrozne vlasy tak som sa lenivá na to vykašľala a ďalšiu som si predpísať nedala... Že som tehotná som zistila až keď mi začala meškať menštruácia(meškala mi 8 dní) skôr som test nerobila až po 8 dňoch lebo po tých antikoncepciach som mala rozhádzaný cyklus takže mi chodila ako chcela ... ale keď som zistila že som v tom tak som si urobila asi 20 testov, ne naozaj som tomu neverila 😀😀 objednala som sa k lekárovi ktorý mi tehotenstvo potvrdil v 5 týždni a darilo sa mi to utajiť do 7 týždňa kde mi na to prišla moja mama testami... samozrejme hneď ma nútili na potrat dokonca som dostala aj bitku a bol tam nátlak hrozný od rodičov aby som šla na interupciu inak to a to ... môj priateľ a ja sme ale nechceli on chcel babo aj ja ja som kresťanka a pre mna je interupcia vražda nikdy by som to nedovolila.. Snažili sme sa našim dať iný pohľad na situáciu môj priateľ si ma chcel zobrať a aj chce sľúbil že pôjde pracovať a že sa budeme snažiť ale oni nechceli stále po nás kričali robili zle aby sme dieťa dali preč ... Moja mama mi už vybavila aj interupciu na jednej poliklinike... ja som mala týždeň na to vyriešiť rýchlo čo urobiť aby som nemusela ísť keď ani jeho rodičia nás u nich nechceli a trvali na interupcii... Pravdu povedať skoro sme sa rozišli náš vzťah išiel do krachu ja som sa psychicky rutila nejedla len fajčila sľúbila som si že keď nebude dieťa nebudem ani ja ... nechcela som priateľa pri sebe nič .. ale nejako som zobrala poslednú silu a napísala do jednej organizácii kde nám vybavili byt ďaleko od domova v deň keď som mala ísť na interupciu som si pobalila jednu kabelku a s priateľom sme o 4 ráno utiekli z domu aby sme zachránili život nášho bábätka... Samozrejeme že naši rodičia sa vyhrážali pisali zle správy a neviem čo ale my sme ich blokli... Nikto nevedel kde sme my sme zatiaľ boli v tom byte a boli sme šťastní za strechu nad hlavou za teple jedlo že nám dobrý ľudia pomáhajú...Počas tehotenstva som si zažila veľa zlého aj stresu keď sa mi jeho rodina vyhrážala hlavne sestra a sesternica a to vlastne spojilo mna a rodičov... Keď som sa ich po 2 mesiacoch odvážila kontaktovať (bola som už v 13 týždni takze potrat nehrozil nemohli ma už ani nútiť) vtedy som videla ako sú na dne aký sú utrapeny zničený ...Prišli za nami hneď za 2 dni kde sa nám ospravedlnili a povedali že sú s tým zmierený že babo chcú a že nám pomôžu môj otec bol surová povaha ale keby ste ho videli aký je teraz mäkký ako sa pekne správa a hlavne sa tešia na babo ... teraz bývame u našich dokonca nám aj robia väčšiu izbu aby sme mali dosť miesta pre babo.. Síce s priatelovou rodinou sa nebavim a ani nechcem pravdu povedať lebo mi veľmi urazili nenarodené babo ale nevadí mi to som tak šťastná že mam moju princeznú v brušku že tu bude snami že mam priateľa ktorý je ten najlepši som tak šťastná že mam rodičov a že som už v pohode že som hlavne doma s mojimi ❤️ chcem povedať že som najšťastnejšia žena na svete že sa tešíme na našu malú Miu že sme spolu šťastní zdravý chceme sa zasnubit a mať svadbu keď na to bude dostatok financií ❤️ Chcem vam týmto odkázať že všetko zle je na niečo dobre že najprv než pôjdete na interupciu skúste zvážiť iné možnosti aj keď máte tých najprísnejších rodičov ako ja že som musela až utiecť verte že sa zmenia a všetko bude dobre ..❤️

monkasponka
28. nov 2020

Hmmm. Ja vam neviem, niečo mi na tom nesedi 😏

martinajurkechova
28. nov 2020

Tak držím palce a dúfam, že si už prestala fajčiť.

elizabet173
28. nov 2020

ešte napíš, ktorý lekár vykoná interupciu dospelej žene, ktorá ju nechce a ako môže mama vybaviť interupciu svojej dospelej dcére

anjelicek26
28. nov 2020

Pekne literarne dielko, trosku presrdieckovane, ale ako myslis.

ninusa221
28. nov 2020

Joj o par rokov ked zhodiš ružove okuliare tak sa ozvy jasne že žiadna matka nechce mať doma dcéru v 18cke tehotnú a myslis si že preco tak reagovali? Pretože oni budu živiť 3 krky dieta nieje bábika a nieco aj stojí.. a ked už tak tak si chlap da radsej kondom 🤪

sisa_s
28. nov 2020

To co za organizaciu raz dva vybavi byt daleko od domova a este vam to vsetko zaplati?

whatever1
28. nov 2020

Tehotenstvo si zistila keď ti meskala ms 8 dní, to znamená ze si bola 5+1-čiže v 6stom týždni. Objednala si sa k lekárovi a kym si sa k nemu dostala zrazu si bola v 5tom týždni. O ďalšie dva týždne ti na to mama prišla. To si bola v koľko týždni teda? 😆🤔Vybavila ti interrupciu o týždeň, a v deň keď si ju mala podstúpiť si usla. Vrátila si sa až po dvoch mesacoch a tvrdíš že si bola v 13tyzdni. Ty chod radšej matematiku sa ucit🤣

ninusa221
28. nov 2020

@whatever1 😂😂😂😂😂

katus226
28. nov 2020

@whatever1 takto dopada to distancne vzdelavanie 😂

viikkki
28. nov 2020

Mne až slzy vyšli ❤️si úžasná žena, ďakujem za to malinke že si si nechala... Ale ešte dodám, že máš 18 rokov nikto ta na interrupciu nemôže donutit

labkosuch
28. nov 2020
ninusa221
28. nov 2020

@katus226 veru ja mam dištančné a tiez mi pekne haraší od nudy ale neplanujem takíto výkrik na MK 😂

viikkki
28. nov 2020

Prečo si hneď myslíte že je to vymyslené? Aj keby bolo je to pekný príbeh na povzbudenie žien v rovnakej situácii

aneta129
28. nov 2020

@elizabet173 do posledného dňa 18 rozhoduje za ňu mama

nevludna
28. nov 2020

Super👌🏻 Po porode si dajte ochranu a snazte sa osamostatnit, kedze ste tak uzasne vyspeli a dospeli. Nech nezatazujete rodicov. ;) a majte ochranu, nech nemate hned druhe, pokym sa vobec dostanete k usporiadanemu zivotu

viikkki
28. nov 2020

@aneta129 to vážne?

aneta129
28. nov 2020

@viikkki vážne každá ktorá má 18 ide ešte do detskej nemocnice, lebo rodič je zodpovedný do posledného dňa jej 18 takže do 19r, a keďže išlo o zákrok zdravotný rodičia majú právo rozhodnúť a vedieť o jej zdravotnom stave v detskej nemocnici nie sú deti do 18r ale do posledneho dňa svojej 18...takze v takom prípade jej kľudne mohla mama vybaviť potrat... 😪

babydesire
28. nov 2020

@whatever1 mne to tiez nesedi..hlavne tie tyzdne, bud sa sekla...hm.ms mala rozhadzany ale vedela presne kolko jej meska, dr urcil 5tt ale vtedy este je velmi mala sanca ze uvidi srdiecko,skor ten 6tt, a plus dva mesiace neskor ako pise to je tak 18tt a nie 13tt...a organizacia ktora takto vybavi utek a pobyt? To je z nejakeho filmu? Inak, moze skusit napisat roman 🤭

elizabet173
28. nov 2020

@aneta129 ak by s potratom nesúhlasila, nestačí súhlas matky

aneta129
28. nov 2020

@elizabet173 no ved jasne ale keďže je isto ešte študentka, býva s rodičmi... Kľudne... Dnes je iná doba... Ona podľa mňa pred tou 18 bola tehotná, preto to riešili rodičia.... To divne napísala, nie je na tom veľa pravdy... Možno teraz ma až 18, alebo bude mať 18 nabudúci rok

elizabet173
28. nov 2020

@aneta129 prepáč, ale mýliš sa, rodičia nemajú právo do 19 rokov vedieť o zdravotnom stave ich dieťaťa, len do 18 rokov je lekár povinný ich informovať. Píše, že 18 mala v júli, rodičia to riešiť mohli, ale vybaviť, aby jej lekár vykonal interupciu, keď nemá 18, bez jej súhlasu nemohli.

sisa_s
28. nov 2020

@aneta129 Pokiaľ o interrupciu požiada žena, ktorá ešte nedovŕšila 16 rokov života, je nevyhnutný súhlas zákonného zástupcu, prípadne osoby, ktorej bola zverená do výchovy. Ak ide o ženu, ktorá je vo veku od 16 do 18 rokov, súhlas rodiča sa nevyžaduje. V takom prípade zdravotnícke zariadenie iba vyrozumie zákonného zástupcu o interrupcii.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puklica13
28. nov 2020

@aneta129 do akeho posledneho dna 18ky?? Netrep prosim ta

ninusa221
28. nov 2020

@puklica13 ale viete čo môže to byt aj kamaratka bola na detskom a mala 18 nact.

aneta129
28. nov 2020

@puklica13 robím v nemocnici tak viem, rodiť isto nepôjde do detskej ale keby jej niečo bolo s tlakom a tak tak neide na interné ale ide na detské interné.... Takže netrep ty, keďže nevieš

aneta129
28. nov 2020

@elizabet173 keby mala problém s tlakom, zapal a také veci,tak ide ležať na detské oddelnie do posledného dňa svojej 18, nebudem sa tu hádať s ovcami... Robím v nemocnici... A známa mala tak isto 18 r, chodila do školy a mama ju poslala na potrat, nechcela tam ísť tak presne niečo také podobne urobila utiekla a mala pri tom už 18... A to bolo pred 5 rokmi... Len chodila ešte na strednú...

puklica13
28. nov 2020

@aneta129 obciansky zakonnik, paragraf 8, odsek 2
Plnoletosť sa nadobúda dovŕšením osemnásteho roku. Pred dosiahnutím tohto veku sa plnoletosť nadobúda len uzavretím manželstva. Takto nadobudnutá plnoletosť sa nestráca ani zánikom manželstva ani vyhlásením manželstva.

Trepat bludy mozes akurat rak doma..

aneta129
29. nov 2020

@puklica13 ale ja ti tu píšem, že o zdravotnom stave sú rodiča do posledného dňa 18 tky informovaný od každého lekára....!!! Takto to chodí v nemocnici!!!

puklica13
29. nov 2020

@aneta129 este raz, netaraj..to ze sa to niekde deje, lebo lekari,ci sestry nerespektuju zakon je jedna vec, ale to ze to nema oporu v zakone a je to v zakone gdpr uz aj trestne, je proste holy fakt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre