Pracujete počas tehotenstva?

27. máj 2021

Ahojte, rada by som hlavne odpovede tehuliek... Som v 11tt a pracujem ako ekonómka. V kancli som sama, ale milión ľudí mi tu vojde počas dňa kvôli rôznym dokladom. Teraz, v čase, keď všade klesaju počty nakazených, u nás sa všetci vykaslali na opatrenia, vsak su ockovani, tak čo. A tento týždeň takmer 20 nakazenych od pondelka... Ja opatrenia dodrziavam, aj napriek tomu mam velky strach... Prosím Vás, tie ktoré ste tehotné, v pohode pracujete ďalej, alebo ste to riesili nejak inak? Myslím PN alebo neviem... Alebo len ja zbytočne stresujem? Ďakujem...

anjelicek26
27. máj 2021

Pracovala som az do materskej, ale to, co popisujes je ina situacia, priamy kontakt s ludmi (ty asi nezaockovana) a oni nemaju ruska, to by ma asi dost zralo, treba sa porozpravat s nadriadenym, na dvere jasne velkym - vstup len s ruskom, inak 5e do prasiatka, blbcom to proste inak nevysvetlis... Nestresujes zbytocne, corona v tehotenstve nie je nic moc, ved pluca a krvny obeh uz maka aj pre babatko. PN by som asi nesla, ale dupla si na to dodrziavanie pravidiel.

mirka92
27. máj 2021

Ahoj,som uz 36 tyzden,cize som uz na materskej,pracovala som v lekarni az do minuleho stvrtka,na nohach s 2 milionmi ludi,covid som prekonala v decembri-nakazila som sa manzela,cize za mna praca sama v kancli tazka pohoda,ale samozrejme kazdy sme iny,drzim palce,praca ma udrzovala v kondicke,kebyze som doma,som velryba,a mam este 2 starsich,kazdopadne prajem bezproblemove tehotenstvo,ja sa zase bojim porodu

ysseba
27. máj 2021

Ja síce nie som tehotná, ale keď si predstavím, že som v tvojej koži, tak aj mne by to vadilo. Ja by som si dala asi na dvere, že "vstupujte s rúškom". A normálne kolegom by som medzi rečou povedala, že ďakuješ, že si dali rúško, lebo si tehotná (keď to už bude oficiálne), tak máš rešpekt a pod 🙂 Takisto ak by niekto prišiel bez rúška, tak by som vysvetlila svoju situáciu a požiadala o nasadenie si rúška. Prípadne by som tam asi aj mala nejaké jednorazové pre druhých. Na PN by som nešla, prečo by som sa mala ochudobňovať kvôli druhým? A na tvojom mieste by som po budove nosila respirátor, nie rúško.

ukulela
27. máj 2021

opatrenia platia a maju platit. ak niekto vojde bez ruska/respiratora, poprosi ho o zalozeie s odovodnenim, ze chrani seba aj teba. bodka, nemusis vysvetlovat, ze si tehorna atd. a ak bude reagovat, ze je zaockovany, nuz, ockovanie chrani najma ockovaneho. bodka.

nairia
27. máj 2021

tak podla nariadeni ci si ockovana alebo nie, v interieri by si mala mat rusko/respirator podla farby okresu, nie? ja sice sedim v kancli sama, ale ked idem do spolocnych priestorov alebo za kolegom, tak si davam nahubok.

kkovacovak
27. máj 2021

Síce som teraz pn ale idem naspäť do práce. Všetci o tehotrnstve vedia. Tiež robím ekonómku. Ale ja som zase taká že si otvorím hubu. Takže ak ku mne príde niekto len tak tak ho velice rýchlo otočím na päte. Musíš si s tým spraviť poriadok ty. Oni to nemusia chápať kým to nedáš najavo.

bubka28
27. máj 2021

Ahoj. Ja som v 19tt. a pracujem ako učiteľka v škole. Na strednej. Deti rúška odmietajú nosiť, no každú hodinu im vysvetľujem, že by mi mohli spôsobiť veľké zdravotné problémy. Niektorí kolegovia za mnou tiež prídu iba tak, ešte hodia plecom, že sú očkovaní alebo nech sa nebojím, že im nič nie je, ale ako pri deťoch, aj pri kolegoch trvám na tom, aby si rusko nasadili. Ja sa chránim, dávam si pozor a dezinfikujem všetko, čo sa dá.. Nepôjdem na Pnku kvôli ľuďom, ktorí nerešpektujú opatrenia a ohrozujú ma. Vždy je ale potrebné si to vydiskutovat. Držím palce! 😊😊

marpel
27. máj 2021

Momentálne som PN ale ak by som pracovala, robila by som z domu, nakoľko nemáme jednotlive uzatvorené kancelárie. Nedalo by sa ti aspoň 2-3 dni do týždňa robiť doma? Aspoň trochu by si znížila riziko.

danielahamar
27. máj 2021

Pracovala som do posledneho dňa a nakazila som sa doma od muža, nie ľudí v obchode a rodila som ešte aj pozitívna, keďže sa vypýtal skor

didi2102
27. máj 2021

Ja som bola od 2mesiaca pn,to ale ešte nebola Corona ale kvôli iným veciam,urob ako cítiš

sivana09
27. máj 2021

ty si ockovana? tehotne maju prednost... ja som pracovala, ale vtedy este nebola korona... teraz by som trvala na homeoffice, alebo isla pn

denden77
27. máj 2021

bola som tehotna v prvej vlne a normalne som robila az do MD.. Dr. mi hned preventivne oznamil, ze ziadna PN kvoli Covidu nebude 😁

viky_21
27. máj 2021

Ahoj, ja som 16tt a pracujem ako predavacka v nakupnom centre. V predajni sa nam denne premiesa milion ludi a k tomu este taham 12h smeny. Aj ja sa bojim ale na PN nechcem ist lebo by som sa doma zblaznila

mogaa
27. máj 2021

Ja len takú maličkosť, na PN potrebuješ diagnozu, strach z korony nie je diagnoza......ak budeš na PN musíš dodržiavať vychádzky, čiže obmedzenia nikam neísť na víkend, žiadna zaplatená dovolenka.....takže ak ti to bude stáť za to, aby si sedela doma, kludne choď na PN, kontroly zo SP chodia aj tehotným.....

didi2102
27. máj 2021

@mogaa stačí že jej napíše všeobecný že ju bolí chrbát napr , tehotným a teraz v korone dokopy kontroly nechodia,mne a animamickam v mojom okolí nikdy neprišla a to som bola pn 7mesiacov , skôr by mi išlo o plat napr

simca06022011
27. máj 2021

ako ekonomka v kancelarii mas naozaj velke riziko nakazy 🙂 az 20 nakazenych v ramci SR, to je naozaj pocet, ze sa musis triast od strachu... AK sa s tymi ludmi neobimas, tak vobec nemas co mat strach... ja aj moja mama aj polka rodiny sme uctovnici, nemali sme office zatvorene ani den, ani v prvej ani v druhej ani v ziadnej vlne, klienti chodili normlane... a ani jeden z nas ziadny kovid nemal.
A ake opatrenia maju dodrziavat? ruky mame dezinfikovane, respirator si supni na nos ked niekto ide a vetraj si. A mas pokoj. Ak mas velku paniku, nechaj ich stat medzi dverami a papiere vybav na dialku :D

mogaa
27. máj 2021

@didi2102 to že nerišla kontrola k tebe neznamená, že nechodí.....u kolegyni boli 2x a ano, chodia aj teraz.

doda26
27. máj 2021

ja koncim 34 tt tehotenstva a uz som na MD, isla som 8 tyzdnov pred terminom a za cely cas som PN nebola ...(tiez robim v kancli a kopec ludi u nas ignorovalo opatrenia aj v case december/januar/februar ked bolo najviac chorych...ale poviem ti ak by v tej dobe nebol muz nezamestnany a nezili by sme len z mojho prijmu tak sa na robotu sprepacenim vyseriem a dam sa vypisat na PN 😂 teraz som konecne doma na materskej a je mi dobre jak nikdy 😂 ta robota mi tak liezla na nervy...tak rob ako to citis, doma ti bude dobre, aj ked mozno sa casom zacnes nudit

dmk_1
27. máj 2021

Ja ako tehotna chodim do prace kazdy den, sedim sama v kancelarii, ale kazdeho, co mi tam chce vojst, necham pred dverami a tak riesim, co treba. Bez respiratora hned upozornim, ze bud nasadit alebo odchod. Ja mam skor obavy z mhd ako to, ze mi tam niekto nieco donesie.

nikazuz
27. máj 2021

Ja som 27tt tiez pracujem v kancelarii ako uctovnicka a chodia za mnou ludia z firmy a ruska nemaju (cest vynimkam). Ale ja sa nestazujem, tiez ho nerada nosim 🤷‍♀️ No to je o inom…. Rob ako to citis, PN sa da vybavit ak mas fajn doktora, ale ja osobne by som nevedela sediet doma a mat len par hodin vychadzky, som spolocensky typ a mne vyhovuje chodit medzi ludi….

autor
27. máj 2021

Ďakujem Vám dievčatá za všetky rady aj názory. Samozrejme, že ísť na PN kvôli strachu by bol nezmysel, len som chcela vedieť, či to niektorá vnímate podobne. Tých 20 nakazených sme mali vo firme od pondelka, tak preto mi panika vyskočila na maximum. Viem, nakaziť sa môžem kdekoľvek, nemusí to byť v práci. Len som to potrebovala dostať zo seba. V každom prípade, ešte raz vďaka za všetky príspevky. Tak prajem hlavne pevné zdravie ❤️

simca06022011
27. máj 2021

tak urcite ak mate nakazenych na firme, tak to je dost.. mali by tam urobit nejake opatrenia urcite a nie sa tvarit ze nic. Minimalne odstupy a minimalizovanie kontaktu by bolo vhodne. To je ine ako ked niekde v meste je 20 ludi pozitivnych... to by som mala obavy aj ja, ale teda u nas sa to berie vazne, kedze to riesim ja :D

autor
27. máj 2021

@simca06022011 ved práve. Po víkende ostalo 7 ľudí v karantene a dnes už takto. A vlastne ani nikto nič oficiálne nepovedal, len ti ľudia sami obvolavali ostatných. A az dnes bola veľká dezinfekcia priestorov. Nie je v mojej moci to zmeniť, keďže pracujem na mieste, kde sú prvoradé zisky... Samozrejme, respirátor nosim stále, ale cítim taku bezmocnosť, že nič viac nemôžem urobiť ani zmeniť... No uvidíme. Snáď už ich viac nepribudne...

simca06022011
27. máj 2021

Ale mozes... ist do karanteny ako kontakt a ostat kym sa vsetci vyliecia doma, ci? :D U nas je to tiez dolezite, preto som vsetkych rozkuskovala a ked daco chcu, pisu si online :DD

angelinja
29. máj 2021

@simca06022011 trapna si!!!! tebe y som nedla uz len z tvojej drzosti nic robit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre