Podlhovastý gestačný vak

26. mar 2021

Ženy, maminky, prosím vás o radu, resp. upokojenie. Čakáme bábätko, som v 6. týždni. Včera u dr na kontrole bolo vidieť aj bábätko, dokonca aj bijúce srdiečko ❤️. Dr povedal, že všetko vyzerá v poriadku, hoci je ešte malinké. No ja hlúpa, keď sa dnes nad tým zamýšľam, na foto je gest.vak taký podlhovastý, nie okrúhly. No viem, že sa snažil kuknúť na bábo nejak “zboku”, tým, že bolo ešte malilinké, tak možno je to tým? Doktor k tomu nič nepovedal, to len ja som taký analyzátor a všetkého sa bojím. Máte skúsenosť? Prosím upokojte ma, je to vytúžené dieťatko, veľmi dúfam, že všetko bude v poriadku ❤️

nina24888
26. mar 2021

Ahoj, aj ja som take mala tiez cca v 6 tt. Dám ti sem fotku aby si to vedela porovnať keď tak 😊 teraz som už v 22tt a vserko je v poriadku 😊

petamich
26. mar 2021

podlhovasty gestacny vak je uplne v poriadku 🙂 neviem o tom, ze by mal byt okruhly a tak je to spravne, ani ja som nemala okruhly ani na zaciatku a teraz uz vobec :D

autor
26. mar 2021

@nina24888 ďakujeeem veľmi 🙂 skutočne ❤️ verím, že u nás tiež všetko bude dobré ☺️. Blahoželám a držím palce

autor
26. mar 2021

@petamich ja neviem čo ma to za blbosť pochytilo a jasné, že hneď nervozita... ďakujem ti ☺️ Už je lepšie

nina24888
26. mar 2021

Aj mne to bolo divné najprv... v prvom tehotenstve bol okrúhly a nedopadlo to dobre, tiež som teraz hneď stresovala, ale vserko bude dobre, treba myslieť pozitívne ❤️ Posielam pozitívne myslenie a gratulujem tak isto 🥰

petamich
26. mar 2021

🤪 poznam ver mi, cakame teraz prve a hlavne ten prvy trimester som bola ako....prvorodicka 🙈 vsetko bude urcite v poriadku 🤞🏻🤞🏻

autor
26. mar 2021

@nina24888
@petamich ste veľmi zlaté kočky, vážim si to ☺️

kiki68
27. mar 2021

Ja som mala taky ako podlhovastu hrusku, maly je zdrave decko

bambuska9
28. mar 2021

Ahojte aj ja mam ist na tento prvy ultrazuk. Otazka, boli ste tam s manelom ci same? Tiez som prvy krat v tom a teda neviem co je zauzivane

modrakobyla007
31. mar 2021

@bambuska9 no teraz ta podla mna asi nikde nepustia s chlapom, u mojho doktora dokonca ani v cakarni nemas byt skor ako mas termin aby sa tam nehromadili ludia, takze pochybujem ze by ho pustili s tebou

petamich
31. mar 2021

@bambuska9 za standardnych okolnosti lekar dovoli aj sprievod, momentalne ale vo vacsine pripadov nie kvoli covidu, kazdopadne partner ma zmysel, aby siel na ultrazvuk neskor, ak ides na prvy = potvrdenie tehotenstva tam este vela vidiet nie je a uplne mu bude stacit fotka, neskor na ten morfologicky zvykne chodit aj partner, kde lekar pozera vela veci a je to aj nieco co stoji za to
a teda specializovani lekari typu Grochal v MT na morfologicky ultrazvuk (20-24tt) za priplatok pustia aj teraz ale bezny lekar velmi nie

bambuska9
1. apr 2021

@petamich dakujem za vysvestlenie 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre