Plynatosť v 6. týždni

noellka9
20. jan 2021

Ahojte som v 5tt+2 mám hroznu plynatosť.
Boli ma z toho aj podbruško.co robiť ?? Druhý deň pijem feniklovy čaj.

roztlieskavacka
20. jan 2021

Ved ten fenikel ti to este viac podporuje

noellka9
autor
20. jan 2021

@roztlieskavacka mne poradili že mi to má uvoľniť prdiky 😂lebo keď si aj ulavim úplne minimum

babovka2321
20. jan 2021

No podla mojich informacii fenikel na toto pomaha, aj mäta (ale s bylinkami na zaciatku tehotenstva opatrne, takze to nie je odporucanie)... Ale podla mna tym si zial prejde skoro kazda zena, ze ma v prvom trimestri nafuknute brucho, tak neviem, ci nieco na to uplne pomoze :D mozno len chvilkovo obmedzi, treba sa s tym zmierit :D

noellka9
autor
20. jan 2021

@babovka2321 dala som si fenikloveho čaju dve šálky dúfam že to je v pohode.

bona69
20. jan 2021

@noellka9 ja som mala také kŕče strašné že som skončila na pohotovosti, až tam mi na utz povedali že som zavzdusnena, pomohol mi len espumisan tablety, tie som brala skoro celé tehu

babovka2321
20. jan 2021

@noellka9 fenikel by mal byt bezpecny, ak je to caj z plodu 🙂 ja ho teraz pijem velmi vela, ale ja som uz na konci tehotenstva. Ta narazka na bylinky bola na mätu skor, ta neviem, ci je bezpecna, ale vela byliniek sa neodporuca v prvom trimestri

babovka2321
20. jan 2021

@noellka9 a inak mne sa na zaciatku dost dobabralo travenie, chvilu som pila aj slivkove dojcenske stavy a odvtedy cele tehotenstvo beriem probiotika a nemam ziadne problemy odvtedy uz

emuska72
20. jan 2021

@noellka9 nič, bohužiaľ.
Ja som bola celé 3 mesiace prvé tak nafúknutá, kŕče neskutočné, bolesť akoby na hnačku a hnačka nikde.. No hrôza, potom to ustúpilo jemne a teraz v 3 trimestri neskutočná zápcha zase 🤦‍♀️ stále niečo.
Espumisan je dobrý ale v prvých 3 mesiacoch som ho ja nebrala, az v druhom trimestri som začala ak bolo najhoršie. Takže len vydržať 🙁

noellka9
autor
20. jan 2021

@babovka2321 no uvidím čo spraví ten fenikel...ale couz musím to nejako vydržať ☺️

noellka9
autor
20. jan 2021

@emuska72 teraz nechcem radšej ani ja nič také brať až neskôr keď bude babeno vyvinuté.☺️

petamich
20. jan 2021

@noellka9 oooo viem si to zivo predstavit, plynatost bol vlastne moj prvy tehotensky priznak, ziadne prsia, ziadne toto a ono u mna to takto zacalo 😂 a teraz som v 15tt a este to neskoncilo, niekedy sa v noci zobudim a do rana nespim, lebo krce a proste neda sa 🤷‍♀️ moj partner ma zo mna radost, bud grgam, aby mi nebolo zle a tazko od zaludka alebo som ako zduta koza 🤪 a nepomaha mi na tu plynatost nic ale tak no vydrzim co narobim

noellka9
autor
21. jan 2021

@petamich fuuu o grgani ani nehovorím hrôza ,ale veru nič sa nedá robiť musíme to vydržať ☺️

majkagu
21. jan 2021

@noellka9 ja som bola nafuknuta cely prvy trimester, aj dlhsie vlastne, potom som to prestala akosi vnimat, ked mi tak viac narastlo brusko (17., 18. tyzden)...nic mi nepomahalo, ani espumisan...travenie cele pomenene. Snad ti to potom v druhom trimestri tiez ustupi 🙂

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diana411
8. nov 2021

@petamich ahoj od kedy sa ti objavilo ako prvý tehotenský príznak plynatosť?
Ďakujem

didi2102
8. nov 2021

@noellka9 ja som toto mala pri prvom tehu,nič mi nepomohlo a samé to prešlo v 3m, ešte že som musela od začiatku ležať lebo neviem si predstaviť chodiť s takým extrémnym stavom do prace

petamich
8. nov 2021

@diana411 no ja uz snad 8-9DPO, tak som si robila test na 10DPO ale este nevysiel ale bola som si ista, ze isto budem a aj som bola ale mozno hlupost 😂

diana411
8. nov 2021

@petamich no ja som cca 6dpo jedine že bola skôr ovulka no podľa bolesti čo mávam pri ovulácii tak skôr asi nie aj keď neviem či bolesť ovulacna je pred ovulkou alebo po nej 🤦a plynatosť má trápi už 3ti deň ale že hrozne🤣 a to nejem také potraviny aby ma málo z čoho proste nestalo sa mi to .Moje prvé tehotenstvo bolo také že proste vynechala MS inak by som ani o Tom nevedela . Prosím ta a kedy ti potom vyšiel pozitívny test?🙂

petamich
8. nov 2021

@diana411 mne vysiel 14DPO, testovala som skor, lebo som si musela pichat Fraxiparine a 10 nic, 12 nic a 14 uz pekne pozitivny

diana411
8. nov 2021

@petamich takže ti vyšiel pekne pozitívny až v deň MS?

petamich
9. nov 2021

@diana411 tyzden pred, mala som ovulaciu posunutu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre