Oznámenie tehotenstva v práci v prípade karantény

25. apr 2020

Pekny večer,

Prosim vás,
V praci mame od začiatku karantenu, nechodime tam, nestretavame sa. Ako oznámiť tehotenstvo zamestnavatelovi, už skončím prvý trimester?
Kedze pracujeme u väčšej spoločnosti l, nemám šéfa "po ruke" a vyzerá to tak, že pôjdem na pn aj.

Riešila ste to niektorá?
Aby som len vedela, nie, ze nastúpime a ja nebudem môcť zrazu

Ďakujem

sissy27
25. apr 2020

Písomne doporučenou poštou.
PN má byť na podnet lekára kvôli zdravotným komplikáciam, alebo z tvojej vôle, pretože máš náročnú prácu? Ak je to druhý prípad, tak odporúčam venovať chvíľu pozornosti zákonníku práce (voľne dostupný na nete) a nepripraviť sa zbytočne o peniaze a voľný pohyb.

autor
25. apr 2020

@sissy27 len netuším komu poštou, kam? Kedze my sme obchodna prevadzka nemecka, a nikto. Nikde nie je, centrala je v Bratislave a v Prahe. Na tu adresu nemam, ani kolegyne. Do obchodu nesmieme ist. Zakodovana predajňa.
A zastupkYna veducej je s nami stale doma, ked je zavrete. Preto neviem, komu co ohlásiť a ako.
A nie nie, z mojej strany nie. Gynekológicka nalieha, beriem i lieky na udrzanie. Nemam lahky priebeh, sú komplikácie a my pracujeme s tovarom v obchodnom reťazci, preberanie tovaru od 15-36kg normalka... A to ma uz ohrozilo v prvych tyzdnoch...

autor
25. apr 2020

Vsetko riesime cez oblastného, a tí iba davaju info vyšším... Ale teraz je situácia, ze občas vedúcej cez whats up pise informácie, a tak su v kontakte cez internetove siete..
A takto cez internet mu to isto neoznámim 🥴

lula313
25. apr 2020

Oznam doporučene postou priamemu nadriadenému alebo personálnemu oddeleniu/mzdarke, predsalen niekoho tam mat musíte.

sissy27
25. apr 2020

Určite spoločnosť má nejaké sídlo / vedenie aj na SK, takže tam. Ak tú adresu nevieš ty, tak ju vie určite vedúca alebo google.

autor
26. apr 2020

Jedine to na zmluve, ale hlavne sídlo je v Prahe, no vravim, my mame nad sebou vedúcu, ona oblastneho co ma na starosť problemy z dvoch krajov a oni iba komunikuju a oznamuju tieto veci.
Ked sa niečo nové deje, oblastný píše vedúcej na whats up, kde ma vsetky veduce v skupine jednej.
Vedúca všetko odosiela naraz poštou, i výplatne pásky a lístky strav. Mame v trezore v práci, kde sa teraz nesmie ísť, vedúca to musela vyzdvihnúť z posty a zaniesť zapecatene cez karantenu a uzamknut.
Nic sa teraz neposiela, az ked nastupime do prace.

Ono robia u nas opatrenia jak na vojne🤦🏼‍♀️👌
Čokoľvek sa stane, písať na whats up, ak ho nemáme, tak na messengri 🤨kolegyni ci vedúcej. Inak nie.
A hlavne cisla, nie sú na internete, ale vo firemnom telefóne v. Práci

autor
26. apr 2020

Je mi len hlupe oznámiť to ked zo dna na den otvorime, ale vraveli, pn teraz netreba ziadnej kedze karantena, keby sa niečo dialo, mame čušať doma, a pozerať spravy, lebo cele sidla na Slovensku nerobia.
Preto vravim, fakt neviem, tento moderny 🌏 svet, riesi centrala vsetko cez messengre a what upy

helcanw
26. apr 2020

Ja pracujem v nákupnom centre v obchode s oblečením. Tehotenstvo som oznámila, keď som bola cca v 11tt mojej sefke s tým, že lekár mi odporučil PN keďže som pracovala aj 12hodin,a to som fakt nedávala celý deň na nohach. Na PN som nastúpila asi 2tyzdne pred opatreniam, od vtedy som doma. V práci kvôli zaťaži by som tak ci tak neostala a vzhľadom na na aktuálnu situáciu som viac než rada, že som sa rozhodla byť doma.

ajka0207
26. apr 2020

Normálne posli pisomne oznamenie na adresu ktoru mas na zmluve, musí tam nejaka byt, je uplne jedno v ktorom state to je. Samozrejme doporučene, nech existuje doklad o prevzati.

ledgerka
26. apr 2020

Ved to oznam po telefone tvojej sefke a spytaj sa kam poslat oficialne oznamenie. Preco sa z toho robi taka veda? Ja som dala iba ustne vediet.

autor
26. apr 2020

@ledgerka nerobim z toho vedu, iba som pisala zastupkyni veducej, s tu musime vsetko riešiť, ze som bola u lekara a potrebujem niekomu doklad dať. Samozrejme odpoveď, momentálne nemám nič riešiť. Do konca mája, že nastúpime do práce.
Vraj nerieš 😄🤦🏼‍♀️.
A práce, je tam po 2 mesiacoch ako na kostole.
My sme 2 mesiace doma vsetci, preto sa iba kôli tomu informujem. Ako cez karantenu postupovať. Ci ozaj mam neriešit a potom v den otvorenia donesiem? Jak u trtkov 🙂
Dobre nas platia aj cez karantenu, ale všetci 2 mesiace svätý pokoj. Ze ked nieco bude treba tak cez oblastneho po otvorení... 😏

autor
26. apr 2020

V dobrom som len chcela, aby som to nehovorila na poslednú chvíľu. Ale žiaľ po slovách vyšších budem musieť 😄😏

eliska13
26. apr 2020

Doporučene na sídlo firmy veď píšeš, že je v Ba a Prahe.Nenechavaj to na poslednú chvilu

veronika1234512345
27. apr 2020

@ledgerka vieš o tom, že keď dáš vedieť iba ústne tak nie si chránená a môžu ta s kľudom vyhodiť?
Proste žiadna ochranna lehota ani nič.

lennyka17
27. apr 2020

Tiež presne túto situáciu riešim... Pracujem 12tky v obchodnom centre, neviem si predstaviť sa tam vrátiť (otehotnela som cez karantenu teraz). Hlavne robiť 12 hodín s ruskom... Mne sa tak točí hlava keď ho mam dlhšie :/ u mňa to bude asi tak, že počkám kým sa znovu neotvorí a potom bud dohoda so zamestnávateľom alebo PN...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre