Od ktorého týždňa je vidieť plod na sone?

eliska1309
2. mar 2013

Dobry vecer. Prave som zistila ze so snubencom cakame babo. Chcela by som sa opytat ze od ktoreho tyzdna je plod vidiet na sone, pretoze ked som bola minuly tyzden v utorok u gynekologa tak este nic nevidel a ked som sla o 2 dni vo stvrtok na kontrolu uz nieco videl a povedal ze som na 99,9% tehotna. A este by som chcela vediet ci je normalne ked mam v podbrusku stale taky pocit ako ked mi mala prist menstruacia ( take slabunke krce a stahy), je to tym ze sa mi roztahuje maternica alebo by som sa mala bat a ist hned k lekarovy? Dakujem za kazdu radu.

ekinkala
2. mar 2013

@eliska1309 nooo a test si si robila? Kolko ti meska menstruacia?

terezka295
2. mar 2013

@eliska1309 ja by som urcite zasla za gynekologom, aby si mala istotu ze si ty pripadne aj babatko v poriadku. drz sa 😉

andrejka1983
2. mar 2013

@eliska1309 určite ešte raz chod na gyndu..a ked ti to potvdrí tak ti povie kedy si maš príst po tehotensku knižku 🙂 ...a tie pocity su v pohode, ja som počas tehotenstva stale citila prsia aj podbruško ako ked by som mala mať menzes, a ked prešiel, tak to prestalo....proste nálada, pocity ako pri menzese, len krv netiekla 😀

milka1978
2. mar 2013

@eliska1309 istotu budeš mať aj ked si urobíš test .... no u mňa sa to tiež takto začalo .. najskôr nebolo vidieť nič a nakoniec všetko ... a tie bolesti ako na menzes som mala cca do 3 mesiaca pokial neprišli ranne nevoľnosti .... potom to samo prešlo ... takže môžeš byť tehotná 😉

misaha
2. mar 2013

ahoj..no ked mas iba pocit ako keby si mala dostat menzes tak je to ok ..ja som ho aj normalne mala a bola som tehotna 🙂..ked som na to dosla už som bola v 7 tyždni 🙂...ale tie pocity a tak he hlavne tym že sa vajičko ešte zahniezduje,to nebude ešte tou maternicou...a inak v tom 7tyždni videl iab mini fazulku tak neviem v ktorom tt si ty..ale ked ti povedal že si 99% tehotna tak ti j musel povedat kedy maš znova prist?...do vtedy aj ked tak budeš chodiť tak lekar nič neovplyvni,ono kym dostaneš matersku knižku sa može stať všeličo,preto to takto skoro nejako extra neriešia..hlavne buť v klude,chod sa potechadzat každy den a zdravo sa stravuj a bude to ok :D..a knižku budeš mať ani sa nenazdaš :D

eliska1309
autor
2. mar 2013

misaha no prist mam o 10 dni vychadza to na nedelu takze idem pondelok 11.3. A este som sa chcela opytat ze ci mozem ako alergicka brat dalej lieky na alergiu, Uzivam Cezaru a v letaciku sa uvadza len to ze sa mam opytat lekara alebo lekarnika. Zatial ju neberiem ale uz si idem za dnesny den pluca vykychat male musi uz aj sok dostavat. A u mna je ten problem ue ked dlhsie neberiem tabletky na alergiu tak sa mi oslabi imunita a za chvilku som prechladnuta.

ita111
2. mar 2013

v žiadnom prípade nič neber je to poriadne svinstvo...to neriskuj,radšej zvoľ prírodné produkty 🙂 🙂 🙂

verus16
2. mar 2013

aj ja som mala taky pocit ze mi ma prist menstruacia a dost dlhu dobu, a co mi vravela kamaratka tak aj ona, takze je to normalne, k doktorovi som sla ked som citila ztahy uprostred tehotenstva

zuzi0911
3. mar 2013

@eliska1309 ja som mala take bolesti do konca 3 mesiaca.pri druhej bolo vidno uz v 3 tyzdni 🙂

zuzulica
3. mar 2013

@eliska1309 Mne tiež na prvom sone nič nevidela,len podľa krčka a uloženia maternice povedala,že tehotná som,na ďalšej kontrole tuším o týždeň,alebo dva už bol vidieť gestačný vak a neviem či vtedy,alebo až na ďalšej kontrole už aj takú malú žubrienku sa tam trepotať.A tie bolesti,to budeš cítiť ešte dlho,to sa rozťahuje maternica.ja som to najskôr cítila stále,je to nepríjemné,kedže si človek nemôže dať nič od bolesti,ale potom neskôr to prešlo a teraz sa to vracia,ale už to je len také vždy na chvíľku 😉

sharlotta
3. mar 2013

Ja som bola u dr. na kontrole a uz som bola tehotna, len som o tom este nevedela, bol to taky 4tt a robila mi ultrazvuk a nevidela nic. Potom som prisla na ultrazvuk v 6tt, ked uz som to vedela a bolo vidiet iba gestacny vak. Srdiecko a vsetko az v 9tt. Ovulaciu si pamatam, ze som mala presne v strede cyklu. A take bolesti ako keby som mala dostat som mala tak do 4mesiaca tusim.

livocka21
3. mar 2013

plod je vidno tak v 5-6 tyzdni....srdiecko by malo byt vidno uz v siedmom...menstruacne bolesti su normalne aj ja som ich mala....urob si test a cho k doktorovi....lieky ak ich potrebujes tak zatial uzivaj 🙂 drzim palce....

bamby78
4. mar 2013

Ahoj,mne doktor v 4tt nebidel nic,len zvacsrnu sliznicu a zobral mi krv..tam som msla zvysene HCG a objednal ma o tyzden..v 5tt uz videl gestacny vak, tak ma zas objednal o dva tyzdne a to uz nam bilo aj srdiecko 😉 a dal nam knizku aj s fotkou.. takze vidiet by to malo byt okolo 5tt,ale skutocne ti to potvrdi az ked uz bude vidiet akciu srdiecka 🙂 a krce v podbrusku som maka aj ja, citala som,ze ja dobre na to magnezium.. uvolnuje to svalstvo,tak keby to bolo moc,tak si daj aspon to..

adka83
6. mar 2013

adka83 Ahojte kocky...tak ja mam tiez dost zvlastny problem...podla PM a aj pravdepodobneho pocatia by som mala byt 5+0, pred dvomi tyzdnami HCG 8440, dnes hodnota 4350...tie hodnoty absolutne nesedia..podla HCG by som bola uz pred 2 tyzdnami v cc 7. tyzdni...lekar bol z toho tiez nesvoj..mimomaternicove nevidel a to sa vo mne vrtal pekne dlho...co si o tom myslite? klesajuce hcg je vacsinou znamkou potratu ale tie hodnoty sa mi zdaju divne...na utz vidno zatial len vacok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre