Nízky ľudský choriový gonadotropín na začiatku tehotenstva

kafanka5
27. apr 2015

Ahojte. Mala niektorá nízke HCG na začiatku tehotenstva, a dopadlo to dobre? Som 26dc a mám hodnotu len 43. Doktorka povedala, že tehotná som, ale je to veľmi nízke, musím ísť znova o 2 dni..... ☹

paskolinka
27. apr 2015

@kafanka5 tak ono je dolezite skor kolky den po ovulacii si, nie ktory DC... zatial nie je dovod na paniku, o dva dni budes mudrejsia, len musis vydrzat. drzim palce 🙂

kafanka5
autor
27. apr 2015

Cca 13den....no ja už neviem,začínam byť zùfalá

ivca88
27. apr 2015

ak mávas cyklus tak 28 dnovy a ovu bola na cca 14 dc tak zahniezdenie mohlo byt okolo 20 dc ... a potom stupa den/obden ..... cize 2.5,....5....10...20...40..
myslím že tvoje HCG neni až také tagicke ...🙂 ved ovu mohla byt aj na 16 dc ... alebo sa mohlo uhniezdit neskor 🙂
neboj sa :-*

kafanka5
autor
27. apr 2015

Cykly mávam nepravidelné,niekedy aj 40 dñove. Tentokrat som však bola na inseminácií ,takže ovulka bola 14, možno 15deñ.Doktorka povedala ,že by malo byť okolo 150....

ivca88
27. apr 2015

@kafanka5 hm... 150 ? No lenze ak to mešká cobi len den tak sa to delí na polovicu ... cize 75 ... a ak o dva dni 37.5 ....
Skus sa naozaj netrapyt ... viem,ake to je tazke ...my sme sa dlho snazili .... ovulku som mala az na 29 dc .. cize teraz aj v tehotenstve zaostavam o 2 tyzdne ...

No viem ze v pripade ze sa plod vyvyja zle tak do 17 dni od oplodnenia si dokaze vymenit chybne bunky za dobre ... a pokracuje dalej vo vývoji ...
Viem ze je tazke mysliet pozitívne ked vsade v snazilkach citas o to ako niekto o bábo príde ... no nemozes sa tym riadit ...
Moja rada je ... že sa teš ! 😉 aj keby to malo byť iba na chvýlku ... lebo keby to nevyslo...vždy to bude boliet rovnako .... no ak bábo bojuje ... tak nech vie že ho velmi lubis a ze sa na nho tesis :-*

kafanka5
autor
27. apr 2015

Mešká mi deň....keby mám pravidelnú....a áno máš pravdu, je to ťažké.Sama si si tým určite prešla 😒
A aké máš problemy ty? Ja mám tie hnusné PCO ☹

ivca88
27. apr 2015

@kafanka5 ja som mala dlhe cykli 40-50 dc .. bola som,aj na laparoskopii..no PCIS ani endometriozu nepotvrdili ... nasli tam zrasty po celej brusnej dutine ..tak ich rozrezali..no prefuky boli v pohode ...
Do toho mám otočenu maternicu k chrbtici ( ťažšie sa s tym otehotnie) a co bolo najhorsie... muz ma vyse 96% spermii patologických ... no mnozstvo 76 mil a pohyblivost 52% .... tak sme si povedali ze aj keby bolo iba 1% dobre... tak to je 760 000 ... a my potrebujeme len jednu 😀 😀 😀 😀 do CAR sme este nechceli ist ..lebo sme mlady. ... ( no sme spolu uz 6 rokov) ...chceli sme to este vyskusat ... lebo myslím ze CAR by nas iba vystresovalo ...
No a nasrala som sa ..v ten vítazny cyklus sme mali sex ozaj kazdy druhý den ... kupila som fest vela ovu testov...merala BT ... zrazu bola ovulka ... a tam sme to este 3 krat poistili .. a vysledok je malý babušik v brusku 🙂 ... moja dr si robila srandu ze to je poštárove 😀 😀 😀
Je to náš malý zázrak 🙂 preto verím ..že zázraky sa dejú 🙂

kafanka5
autor
27. apr 2015

Tak to je naozaj zázrak s takým spermiogramom. ....gratulujem 🙂 No ja som staršia, a v CAR nám pomohli, no toto ma trošku štve, prečo musí byť u mňa vždy nejaký problém...Manžel má spermiogram ok, ja som nemávala ovulku ale už je to ok, odkedy chodím do Martina... 😉

ivca88
27. apr 2015

A pritom ked ma muz pod 15 milionov spermii tak uz idu do CAR automaticky ... a nam stacilo mozno ani nie 790 000 😉 😉

ivca88
27. apr 2015

@kafanka5 a stimulujes teras clostylom ? cii ? aj pregnyl davaju

kafanka5
autor
27. apr 2015

Áno, stimulujem už 2 mesiac . 1 mesiac folikul hneď krásny dorastený, no na insemináciu som išla až na 2 mesiac. V sobotu 11.4. mi segra pichla pregnyl a v pondelok šup na insemináciu.....Bola som prekvapená, že mi krásne dorastajú po clostylle, snažíme sa viac ako 2 roky a moj doktor mi robil len folikolumetriu,..nič so mnou nerobil, len odbľabotal to čo mal a bolo..

ivca88
27. apr 2015

@kafanka5 lebo viem ze pregnyl zvysuje HCG .. no po cca 9 dnoch uz v tele neni ... cize je to v poriadku 🙂 takze hádam bábo bude bojovat ako vie 😉 treba sa len modlit 🙂

hlubik
27. apr 2015

No ja som mala na 12. deň po ovitrelle poz. test

kafanka5
autor
27. apr 2015

Modlím sa, a dúfam 🙂
A ako vlastne vieš, že to HCG sa má deliť na polovicu? Veľmi tomu nerozumiem, možeš mi to nejak objasniť? Ďakujem ti 🙂 🙂

kafanka5
autor
27. apr 2015

@hlubik ty si vravela, že krv si mala negatívnu? V diskusii minulej....

ivca88
27. apr 2015

@kafanka5 HCG by sa malo zdvojnasobit obden - tak píse google 😀 no zo skusenksti je to asi kazdeho 1 a pol dna....
HCG sa vylučuje až ked sa bábo zahniezdi v sliznici ... u mna to bolo na 5 dpo -> mala som hnede špinenie ... a od toho dna stúpalo ( netehotna ma od 0-5) ... cize priemere 2.5 mohlo byt 6 dpo ... 7 dpo = 5 ... 8dpo =10... 9dpo=20 ...10dpo =40 ... atd 🙂
No niekomu moze stupat pomalsie ....

No a ked dr vraví ze malo byt 150 ... tak cca den predtým by malo byt o polovicu menšie ... cize 75 🙂

ivca88
27. apr 2015

ale bábo sa moze uhniezdit od 4-12 dpo (tak píse internet) ... no bezne je to od 5-8 dpo ... 🙂

kafanka5
autor
27. apr 2015

Aha, tak potom 43 je naozaj málo...no uvidím čo bude ďalej, trafí ma do stredy...:(

hlubik
27. apr 2015

ano, krv som mala neg. Ja som len reagovala na ivca88, že pregnyl v tele nie je po cc 9 dňoch.

hlubik
27. apr 2015

ale držím ti palce, aby ti to vyšlo.

kafanka5
autor
27. apr 2015

@hlubik ,škoda, a ty si bola tiež na iui?

kafanka5
autor
27. apr 2015

@hlubik a ďakujem 🙂

hlubik
27. apr 2015

Áno, minulý mesiac.

ivca88
27. apr 2015

@hlubik treba oznacit 😀 s toho som,moc nepochopika ...ale ten test nemohol byt doslova pozitívny ... 🙂 to musel byt duch ...

kafanka5
autor
27. apr 2015

@hlubik a kam chodievaš?Bola si prvý krát? Neboj, vyjde nám to obom 🙂

kafanka5
autor
29. apr 2015

@ivca88 bohuzial, hcg mam dnes 94 ,doktor povedal,ze je to malo ,a mam prist v pondelok

ivca88
29. apr 2015

@kafanka5 to mi je luto....mozno ta budu pozorovat ste ,,.lebo stupa .... ale treba asi odsledovat ci nejde o mimomaternicove...

bibiana26
29. apr 2015

@kafanka5 ahoj veď ale hcg ti oproti minulému odberu stúplo. Nestresuj. Ja som ho pri prvom mimi mala po iui tiež veľmi nízke pri potvrdzujúcom krvnom teste a dcéra má už 4 roky. Držím palce,nech je v pondelok zase to hcg vyššie a dr.konečne uzná,že si tehotná 😉

kafanka5
autor
29. apr 2015

@bibiana26 ahoj a už si nepamätas asi kolko si mala?..este si musim zavolat do Martina,kde mi robili IUI.Moj doktor je totiz odjakziva velmi pesimisticky,je totalne vyhoreny k zenam ,necudo uz to robi 35rokov.Niekde som citala, ze hcg moze razom stupnut tak dufam ze v pondelok bude vyssie cislo.

kafanka5
autor
29. apr 2015

@ivca88 dakujem.stale budem verit.ved ani nespinim,nekrvacam,ziadne bolesti...neviem.uvidim v pondelok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre