Nevoľnosti v prvom trimestri

alex134
5. júl 2021

Ahojte babulky.
Ako ste sa cítili cítili prvom trimestri? Ja to už skutočne neviem vydržať. Som zúfalá sama zo seba. Vôbec mi nechuti jest ale ze absolútne stále mam takú ťažobu na žalúdok aj po najedeni. Každý tretí deň zvyknem zvraciat . Keď sa najem je mi ťažko jem malé porcie ale aj napriek tomu keď sa najem mam pocit ze postojacky zaspim alebo sú chvíle kedy mám pocit že odpadnem. Proste hrozna tažoba. Najnovšie si nedokážem ani naložiť jedlo na tanier. Je mi to nepríjemné a dvyha sa mi neskutočne žalúdok keď si jedlo nakladam. Upokojuje ma jedine to keď niečo cmúľam ale to je už asi tak všetko. Normálne sa dokážem aj rozplakal z toho ze sa neviem najesť. Zvyknem sa pozerať na priateľa keď je potom sa cítim trosku lepšie. Je niektorá co mala alebo ma taky problém?? Ako ste to zvládli?

marianna_peskova
5. júl 2021

V prvom tehotenstve som vracala do konca štvrtého mesiaca každý deň, asi trikrát doobeda. Potom mi bolo dobre.
V druhom tehotenstve som zatiaľ len v jedenástom týždni, ale je to omnoho horšie. Každý deň vraciam aj štyrikrát, najmä večer. Skoro nič nikdy neudržím v žalúdku.
Odporučiť ti viem Colu, tá mi dva dni výrazne pomohla, ale potom už vôbec nie. Aj z nej ma začalo napínať.

miirka123
5. júl 2021

@alex134 no musíš to vydržať ono to prejde každý týždeň bude o niečo iný 😃 môj prvý trimester bol katastrofa zvracala som od rana do večera, niekedy aj v noci som sa zobudila a šla zvracať. Vodu som zvracala no všetko čo som dala niekedy to vydržalo niekedy nie a za cca 5 týždňov som schudla niečo cez 5kg čo nebolo až tak strašne našťastie 🙂 smrdelo mi tiež všetko a potom nasledovalo zvracanie a tak dokola bolo to na nevydržanie, čisté zufalstvo ja som vracala v aute, počas sprchy, keď som otvorila mrazak bum tyčka.. do obchodov som nemohla vkročiť tam take smrady že všetko som cítila 😄 drž sa ono to prejde ja som zvracala ešte aj v 20tt ale už menej a od 15-16tt mi už bolo relatívne dobre najhoršie mi začalo byt od nejakého 8tt

miirka123
5. júl 2021

@alex134 a napíšem ti čo mi pomáhalo všetko tak na deň dva potom aj to sa mi zhnusilo. Mineralka fatra modre balenie, cola, cola so slanými tyčinkami, lizatka z lekárne proti nevoľnostiam, zazvor, mätový čaj, pomarančový džús ale iba happy day, inak zo sladkého, či ovocie, jogurty, med hoci čo sladke z toho mi bolo najviac zle. Namiesto pasty a kefky som používala ústnu vodu pár týždňov lebo hneď jak som si dala kefku do úst začala som vracať to nechápem prečo 😄 a odporúčam nosiť pri sebe stále niečo čo ti vonia to keď by tá chytilo v obchode ti môže pomôcť aspoň kým von nevides😃

vierocka888
5. júl 2021

Nepoteším ta. Pri prvom som grcala denne do konca 6 mesiaca, potom to chvala bohu preslo. Teraz som zase tehotna, u 37tt a ešte stále grcam.... výhodu to malo, nepribrala som v podstate ani pri jednom dieťati :D
Ale grcavala som pol roka pri oboch celodenne, zle mi bolo nonstop, aj v zo sna som sa na to budila.... takze môže sa stať aj to, že ti to neprejde. Radsej sa priprav aj na to. Držím palce az nie si ten prípad ako ja

mimi2233
5. júl 2021

@alex134 Ja som zacala vracat od 6 tyzdna zo vsetkeho aj z vody. Vodu som pila po lyzickach a jedlo som len musela skusat co v sebe udrzim. Kazdy den som bola na troche makovnika, paradajkovej polievke a kiwi. Nic ine som neudrzala aj toto som len po troske jedla. Plakavala som koli tomu ale vzdy som si pomyslela ze vydrzim koli tomu uzlicku a dakovala kazdy den ze ho mam v sebe aby sa udrzalo lebo som v prvom trimestri krvacala. Takze aj psychika robi svoje podla mna. Preslo mi to v 13 tyzdni zo dna na den. Teraz som 28tt. 🙂

alex134
autor
6. júl 2021

@mimi2233 áno aj ja si to hovorím že už len kvôli malému. Ale príde na človeka taky stav že mu je fakt ťažko niečo zjesť. Verím že to čoskoro prejde lebo sú dni kedy je to na nevydržanie

alex134
autor
6. júl 2021

@vierocka888 akože obdivujem každú jednu co toto zvládla fakt. Ako pozerám sú ešte horšie prípady.

alex134
autor
6. júl 2021

@miirka123 na tie lizatka sa chystám som zvedavá lebo sú ospevovane a ostatné ako píše 2 max 3 dní mi to vydržalo a potom mi už aj z toho bolo zle

alex134
autor
6. júl 2021

@marianna_peskova áno colu aj pepsi som skúšala ale už aj z toho mi je zle ale tiež mi to robilo dobre pár dni

elementissa
6. júl 2021

Keď ti je iba ťažko a zvracias iba každý tretí deň, si šťastná osoba. Buď rada, že máš také mierne tehotenstvo. Čo by iné za to dali ;) ja som zvracala aj 20+ krát každý deň od 5.tt a takmer celé tehotenstvo (do 28 tt, v 36 som rodila) som strávila napojena na hadičky a infúzie. A v 32 som sa vrátila do nemocnice so začínajúcim pôrodom. Áno, je nepríjemne, keď dva krát za týždeň grcas a je to ťažko kedy vidíš jedlo. Ale sú milióny žien, ktoré majú tehotenstvo oooovela horšie. Nemôžeš čakať, že keď si tehotna, tak sa budeš cítiť rovnako ako netehotna a zrazu len porodis. To tak nefunguje

vierocka888
6. júl 2021

@alex134 snad to nebude tvoj prípad a zvládneš to. Ja som mala aj tie lízatka ale to nepomáhalo :/
Najhoršie bolo to, že teraz som musela nejako "zit" lebo mam uz 3r syna doma, to bolo peklo🤣

renka30
6. júl 2021

Skus to uz nejako vydrzat, snad v 2.trimestri pride ulava, a ver, ze na tom nie si az tak zle. Ja som skoncila v nemocnici na infuzkach, vracala som aj 10 x denne, nic som v sebe neudrzala, ani vodu, schudla 5 kg. Nastastie za 2 tyzdne ma tam dali dokopy a potom to uz ako tak preslo...slane tycinky a coca cola po duskoch - to nam odporucali aj v nemocnici

miirka123
8. júl 2021

@alex134 chápem tá je to ťažké ale vydrzis to a zvladnes to ja som tiež veľa krát si aj poplakala že už fakt nevladzem ale ver tomu že by si zvládla ešte 100x viac 💪🏼 Skús oddychovať, veľa spat, vykašli sa na poriadok a varenie. Oddychuj a hladaj čo ti ako tak robí dobre a tie lizatka ja to iste par dni super, som si hovorila že záchranu som našla a potom sa mi zhnusili že aj z nich mi bolo zle a to som si dávala tak 3 denne 😄 ale teraz som v 23tt konečne už pár týždňov mi je dobre a na to zle už zabúdam a to som si myslela ze nič horšie nie je☺️ Každý týždeň ti prinesie niečo nové a pomaly to prejde verím tomu. Potom sa teskaj na prvé kopkanie, ultrazvuku, potom že čo to bude zistíš každá poradňa bude super a hlavne budes vedieť že je zdravé 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre