Nevoľnosť, nechuť do jedla?! Ako nato ?

valer88
17. aug 2018

Chcem sa spýtať čo Vám pomáhalo pri tomto probléme ? Ja robím 12tky a stojím na nohách a neviem ako to už zvládať. Niekedy sa to dá ale niekedy mi tak príde zle a slabo že si musím hneď sadnúť. Kto vie či aj nie preto že nič nejem. Ale pri nevoľnosti a nechuti sa to ináč nedá a nič nejem celé dni. Čo nato pomáha ? Ak niečo vôbec je. Ďakujem.

lavender21
17. aug 2018

@valer88 pomáha na to pravidelne jesť aspoň maličké dávky, mne bolo zle hlavne keď som bola hladná... Skúsim nájsť aspoň niečo čo by ti nevadilo, čo by ťa zasýtilo, hoc len rohlík s maslom. Mne keď bolo ozaj zle pomohlo tehotenské lízatka Gravipop a tablety Emesin. A určite veľa piť. Ak sa to naozaj nedá zvládnuť tak sa porozprávaj s gynekológom či ťa nevypíše... dvanástky sú v tehotenstve ozaj náročné a ešte keď si na nohách tak dupľom...

ivka2112
18. aug 2018

Ja suhlasim s @valer88 - mne je tiez zle, ked mam som hladnejsia a staci ze si dam aj len polku banana a prejse to (teda aspon na chvilu🙂). Ja to mam inak tiez tak, ze ked si predstavim jedlo, tak na nic nemam chut, ale ked si dam aj len napriklad kusok celozrnnej bagetky s dzemom alebo so syrom, tak to jednoducho zjem a naozaj mi prestane byt zle.. vyskusaj aspon nieco male.

deti95060810
18. aug 2018

takéto stavy bývajú aj pri psych. nepohode....Treba sa psych. ukľudniť , potom príde aj chuť na jedlo..

asia83
18. aug 2018

@valer88 Ste tehotná a robíte 12-ky? Váš zamestnávateľ nepozná Zákonník prace?

valer88
autor
18. aug 2018

@asia83 Neviem asi nie. A čo sa v ňom take píše ? Keďže ja sa tomu vôbec nerozumiem.

asia83
19. aug 2018

@valer88 Keď mu písomne oznámite, že ste tehotná, priložíte prefotenú prvú stranu tehotenskej knižky, nesmiete robiť denne viac ako istý počet hodín, nesmiete nadčasy robiť atď. Pozrite si na internete najnovší Zákonník práce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre