Nesedia mi týždne tehotenstva

9. jún 2022

Baby, podľa menštruácie mám byť 3+2 avšak už 3+1 mi vyšiel pozitívny test. Ako je to možné?😅

pondelok01
9. jún 2022

Bud to nie je pozitivny test, alebo si mala ovulaciu skor ako zvycajne. Sledujes si to nejako?

autor
9. jún 2022

@pondelok01 Sledovať si to vyslovene nesledujem ale na 10DC som mala priehladný ťahavý hlien. Bola by to ovulácia? Potom by som mala byť v 4tt.

e1i
9. jún 2022

Ved ci 3+1 alebo 3+2 je prebiehajuci 4tt

autor
9. jún 2022

@e1i Ak som mala toho 10DC ovulaciu tak som 2 tyzdne po ovulacii. Teda dnes 4+0 , ak sa riadim podla menstruacie tak som 3+2 a test mam pozitivny. Co je podla mna na 3+2 (3+1) skoro

andrejka1212
9. jún 2022

Ved to je snad jedno ci 3+2 alebo 3+1, to nie je aj tak nikdy presne. To ti urcia lepsie az na ultrazvuku v 12tom tyzdni.

pondelok01
9. jún 2022

@andrejka1212 ale je skoro na pozitivny test, ak je iba 3+cosi, na to sa pyta

pondelok01
9. jún 2022

Dva tyzdne po ovulacii je akurat na pozitivny test, mohla byt na 10 den cyklu

konikkon
9. jún 2022

To som ešte nepočula, , že by sa týždne tehotenstva rátali odo dňa ovulácie. Ale k veci. 2 týždne po ovulácie môžeš mať pozitívny test. Ja som mávala cykly 23 - 24 dnove. Ovulaciu som mávala okolo 10 - 12 DC a na 23 DC ( deň pred očakávanou MS) som mala pozitívny test. Čiže 3+2 🤷

pondelok01
9. jún 2022

@konikkon standardne sa rataju tyzdne tehotenstva od zaciatku cyklu, ale tento vypocet rovnako rata s tym, ze cyklus ma 28 dni a ovulacia je na 14. den, proste tabulkovy cyklus, ktory ma mozno tretina zien, ak vobec tolke. Cize ak mas ovulaciu na 30. den cyklu napriklad, tak mas pozitivny test az na 42. den cyklu. Podla datumu menstruacie by to bol uz ukonceny 6 tyzden, v skutocnosti iba 4 tyzden. Takze ano, ak nemas ovulaciu na 14. den cyklu, tak sa to rata ovulacia plus dva tyzdne, aby tabulky sedeli na netabulkove cykly.

konikkon
9. jún 2022

@pondelok01 ak sa jedná o "netabulkove" cykly, týždeň tehotenstva upraví gynekológ na základe sona.

pondelok01
9. jún 2022

@konikkon jasne, upravi, ale ak vies kedy bola ovulacia, tak to tak vychadza, lebo tie dva priratane tyzdne je tych 14 dni do ovulacie od zaciatku cyklu (ktore nie kazdy ma)

kmysiakova
23. okt 2022

Mne tiež vyšiel teraz vo štvrtok pozitívny test a to som bola 3+3 😃 tiež nechápem, ako to je možné ale dnes som robila clearblue a vyšiel 1-2 týždeň a menzes mam dostať až v stredu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre