Nečinnosť srdiečka u plodu v 8tt

jennkavass
18. máj 2021

Dobry den,rada by som sa opytala,ci ma niekto skusenost s necinnostou srdiecka. Som v 8tt a dnes mi gyn oznamila,ze som potratila,lebo nepocuje cinnost sediecka plodu a mam ist na kyretaz. Nekrvacam,nemam bolesti v podbrusku. Len slabulinke,ale to mam od zaciatku
V 8tt som podla ich vypoctu od poslednej menst.,ale od oblodnenia je to 6tt.
Dakujem Jana

petamich
18. máj 2021

zial take veci sa stavaju :( pred tym ti uz akciu srdiecka potvrdila, ak ano zial ide o zamlcany potrat = telo si stale mysli, ze je tehotne a udrzuje plod, ak este akcia srdiecka nebola potvrdena ako sa to vyvijalo od poslednej kontroly? alebo si dnes bola prvykrat? ak prvykrat alebo od poslednej kontroly embryo narastlo, skus este par dni pockat s kyretazou, ci nahodou

co sa tyka vypoctu, je to uplne bezny vypocet - tehotenstvo sa pocita od 1. dna poslednej menstruacie = si v 8 tyzdni

sirka9
18. máj 2021

@jennkavass skusenost nemam, ale vela bab co tu pisalo islo este pre druhy nazor k inemu doktorovi. Za to podla mna nic nedas. Ak by si bola naozaj v 6 tt tak naozaj srdiecko este byt nemusi.ak si ho samozrejme nemala predtym uz potvrdene. Urcite by som sa s tou kyretazou az tak neponahlala. Nakoniec, vela bab to nechalo na prirodzene vypudenie z tela bez kyretaze. Drzim ti palce. Pre mna je toto najvacsi strasiak momentalne

denisa0504
18. máj 2021

@jennkavass stáva sa to. Aj mne sa stalo, že na bežnej kontrole dr zistil, že srdce nebije. Bol to pre mňa šok, lebo som nemala žiadne príznaky potratu, ani bolesti ani nič.. Pred kyretom ma ešte raz skontrolovali ale dr sa nemýlil

zojanka
18. máj 2021

@jennkavass aj mne sa to stalo. Skončí tak približne 30% tehotenstiev bohužiaľ. V nemocnici pred kyretom ešte sasamozrejme spravia kontrolné sono. Predtým už bolo vidieť srdiečko?

jennkavass
autor
18. máj 2021

@petamich dakujem. Bola som v 6tt (real 4tt) na konytole ci sa plod nachadza v maternici. A dnes druhyirat s tym,ze nepocuje srdiecko.

jennkavass
autor
18. máj 2021

@denisa0504 dakujem za odpoved. Pojdem este aj inemu fr

jennkavass
autor
18. máj 2021
jennkavass
autor
18. máj 2021

@zojanka nie,este nebolo vidiet srdiecko

jennkavass
autor
18. máj 2021

@sirka9 dakujem. Dufam,ze druhy nazor pekara bude iny a bude pocut srdiecko. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne aj u teba...

777januska777
18. máj 2021

@jennkavass ešte čakaj, nechod na kyretaz, veľa báb písalo, že málo srdiečko neskor a podobne.

petamich
18. máj 2021

@jennkavass tak ak mozes este par dni pockaj, ak bola posunuta ovulacia, moze byt srdiecko aj neskor aj to sa stava, kazdopadne oni pred samotnym zakrokom to samozrejme este kontroluju - ale ja by som este pockala, ak sa da tak tyzden napr. a moc drzim paste 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

sankysa1
18. máj 2021

@jennkavass ahoj u mna lekár zachytil akciu srdiečka v 9tt prvý krát takže neviem. Ist k inému doktorovi?

jennkavass
autor
18. máj 2021

@petamich dakujem

jennkavass
autor
18. máj 2021

@sankysa1 dakujem 🙏 toto je nadej 😉🙂

daom
18. máj 2021

@jennkavass ahoj, zial mam aj negativnu aj pozitivnu skusenost, ale pre povzbudenie ti napisem tu dobru z pred mesiaca. V 7 tt som zacala spinit, tak som utekala na pohotovost, doktorka ma vysetrila a stanovila jednoznacnu diagnozu anembryomola, plodovy vak bez plodu a poslala ma svojmu gynekologovi na krvne testy kvoli kyretazi. Preplakana cela noc, rano som nabehla na gyndu uz ako tak zmierena. Doktor pozrel obrazok co mi vytlacila, opytal sa kto ma vysetroval a uznal, ze pani doktorka skusena by mala vediet. Spravil sono a na sone krasny zltkovy vak, sam nechapal co sa stalo, preco ma hned posielala na kyretaz. O 10 dni ma objednal znova a uz sme mali aj srdiecko. Momentalne som v 12tt, tak dufam, ze uz pojde vsetko tak ako ma. Tebe zelam vela sil a hlavne dobre spravy, drzim ti palceky.

jennkavass
autor
18. máj 2021

@daom dakujem a prajem vsetko dobre 🙏

kkovacovak
18. máj 2021

@jennkavass ja som tiež mala srdiečko neskôr. Bola som ako ty podľa ms v inom týždni ako reálne. Mám tehotenstvo posunuté o dva týždne. Ako píšu baby ešte by som počkala alebo šla inam 😉 je ale potrebné povedať že je to 50:50 takže je tu bohužiaľ aj možnosť že sa činnosť srdiečka nezačne. S tým treba skrátka počítať. Držím palce 😉

jennkavass
autor
18. máj 2021

@kkovacovak dakujem. Ratam s tym. Idem este inemu dr

pallovas
18. máj 2021

Ja som prišla na vyšetrenie v 8tt (7+6 presne) a srdiečko nebolo, zobrali mi krv, povedala, že pravdepodobne nič z toho, že mám prísť o týždeň znova na krv, spraví sono a pošle ma na zákrok...nekrvacala som, žiadne bolesti....prišla som o týždeň 8+4 a babätko malo akciu srdiečka, podrastlo a aj hcg stúpalo 🙂 dnes som v 26tt ;)

jennkavass
autor
19. máj 2021

@pallovas gratulujem. Ja som 8 +4 a nic 😔 idem esre dalsiemu lekarovi

nevenka
19. máj 2021

@pallovas mna z tohto dovodu doktor objednaval okolo 10tt, ze naco stresovat skor, pokial nie su problemy. Isla som skor, len na potvrdenie, ci je v maternici, a to 3x takto...

kkovacovak
19. máj 2021

@nevenka presne tak. Tiež som išla skoro kvôli mimomaternicovemu ktoré som predtým prekonala a kvôli krvácaniu. Ale reálne na to nie je dôvod. Stačí potvrdiť a hotovo. Niekedy je ísť takto skôr a nič nevidieť viac stresujúce ako samotné čakanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre