Nechuť k jedlu počas tehotenstva. Ako ste na tom?

angie_l
9. júl 2017

Tehuľky ako ste na tom s jedením?ja som v 9 týždni a s jedením to je čím ďalej horšie strašnú nechuť mám k jedlu hlavne tepelne spracovanemu zjem len ovocie (banány,čučoriedky,malinky) atd.... ale strašne malo jem keď zjem normálne jedlo aj nasilu aby som aspoň niečo za zen deň v žalúdku mala je mi potom zle,neviem či to je normálne alebo či by som sa mala predsa nútiť jesť aj keď mi nie je dobre potom. Ďakujem za pripadne rady 🙂

deti95060810
9. júl 2017

zatiaľ je to Ok, ja som pri prvom tehu pribrala za 6 mesiacov 1 kg. A potom ďalších 13 kg. To priberanie ťa ešte len čaká... Neboj, dobehneš aj to čo si doteraz schudla...

sisulia
9. júl 2017

podla mna sa ti to este upravi, ja som to tak tiez mala, ze prve dva - tri mesiace som sa musela nutit do jedenia, stale mi bolo tazko a potom ako keby utal a jedla som vsetko co mi prislo pod ruku :D potom som maj priberala jedna radost, mozes to spomenut svojmu doktorovi ale myslim, ze ti povie to iste

pininka
9. júl 2017

Ja som mala hroznu nechut, do piateho mesiaca som nepribrala ani gram,len som schudla. Nakoniec som dokopy osem kil pribrala. Nenut sa,neboj, potom to pride samo a babo si z teba zoberie co treba.

svetlana35
9. júl 2017

@angie_l ahojm ja som 27tt a nechut mam stale. Schudla som 3 kila. Jedine co zjem su ranajky obed len trosku a vecer len ovocie. Nic ine mi nepusti.

autumn11
9. júl 2017

ja som prvé týždne nemohla zjesť okrem piškótov a rožku s maslom absolútne nič. Všetko išlo hneď von a hlavne mi nič nechutilo. Ovocie a zeleninu som nemohla ani vidieť, lebo som z nej mala pálenie záhy. Potom sa to postupne upravilo, ale poriadne jedlo som si vychutnala až po pôrode.

pupavka5
9. júl 2017

Ja som začiatok tehotenstva tiež nemohla nič jest, nič mi nechutilo len ovocie asi do 5 mesiaca som ani nepribrala a potom pomaličky to šlo ale chuť do jedla som teda,nemala až do konca jedla som len kvôli maličkej pribrala som za celé tehotenstvo 9kg a porodila som 3,5kg dieťatko a 53cm a tie kila čo som nabrala boli hneď aj dole ba ešte menej,takže ako to cítiš ty tak rob dieťatko si vezme to co treba a keby si pýtalo určite to pocítis aj ty 😉

daninka2
10. júl 2017

Aj ja sa pridavam, prve mesiace mi bolo zo vsetkeho zle, bola som aj pn koli nevolnostiam, pri zivote ma drzala cola, sem tam som si glgla jedine to moj zaludok udrzal. Teraz som v 28 tt mam 3.5 kila navyse, pocitujem doslova vlci hlad ale mam aj dni kedy okrem tekutin nic ine.. tak spolieham na to ze babo vie co mu chyba a vypyta si

bienennest
10. júl 2017

@angie_l Ahoj, to nieje nic vynimocne. Su zeny, ktore prevracaju prvych par mesiacov a ich dietatko sa napriek tomu dobre vyvija aj ked oni chudnu (ja som patrila k nim), takze si z toho nic nerob, tvoje telo ma dostatocne zasoby na ktorych sa bude najskor obsluhovat pokial ti to prejde. Dolezite je len dodrziavat dobry pitny rezim.

michaea
9. nov 2023

Dobry deň chcem sa spitat či je to normal ....nechuti mi vôbec nič nemôžem do seba nič dostať ťahá má na vracanie čo dám do úst to zvraciam som v 6tyzdni tehotenstva beriem kiselinu listovú a dubhaston ....mám v sebe len vodu je to normal keď beriem také tabletki a u doktora mám ísť o 3tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre