Nechcem priznať otca dieťaťa

makaronka111
28. feb 2020

Ahojte. Mám otázku. Musím priznať(myslím nejako zo zákona) svoje tehotenstvo "otcovi" toho dieťaťa? Hrozí mi reálne niečo z právneho hľadiska, keď si nechám bábo a budem sa oň starať iba ja sama?

katty2012
28. feb 2020

@makaronka111 nic ti nehrozi, len nebudes dostavat na dieta ziadne peniaze od jeho otca

makaronka111
autor
28. feb 2020

@katty2012 to by som aj tak nedostávala, ten radšej strká za gaťky striptérkam a ani to nechcem od neho. Nič nikdy už ho nechcem ani vidieť pre mňa je on nič, ale na to bábo sa proste teším a chcem ho veľmi len to chcem celé zatajiť pred ním a zaujímalo ma, či mi z právneho hľadiska nič nehrozí.

makaronka111
autor
28. feb 2020

@katty2012 a ďakujem za odpoveď inak
😂

kikidee
28. feb 2020

No uz vidim ako si narokuje na svoju spermiu🙈😁 nie nehrozi kym ho neuvedies v nejakych papieroch tak ti nehrozi vobec nic

hindakus
28. feb 2020

No moze ta stretnut tehotna alebo s babom a spocitat si to. Ak si ho dobre zhodnotila ako blbca, bude mu to jedno a nebude sa chciet starat. Ak nie, tak sa sama musis zamysliet, ci je moralne nedat jeho otcovstvu ziadnu sancu.

megika1
29. feb 2020

@hindakus budeš až do jeho dospelosti finančne schopná všetko utiahnuť ? Trošku sebecké,budú od dieťaťa otázky ohľadom otca , či ?

majka_skvela
29. feb 2020

Buď pokojná, nič ti nehrozí. Proste neuvedieš otca do rodného listu.

juliet86
29. feb 2020

ale on sa moze dozadovat testu otcovstva ak neuzavries manzelstvo s niekym inym. budes musiet uvadzat ze otec neznamy. a vies jeho rh faktor ? aky mas ty? to tiez vie narobit sarapatu. co dedicne ochorenie v jeho rodine?

stanulienkat
29. feb 2020

Mna skor zaraza,ze si spravis s takym clovekom dieta. Nebol po ruke kondom?

diaalex
29. feb 2020

@makaronka111 vôbec nemusíš uviesť otca, napíšu ti, že otec neznámy 🙂 a takých rečí, že dedičné ochorenie alebo niečo podobné si nevšímaj, veď aj v spermobanke, keď ťa oplodnia sa stáva, že pri vyšetreniach materiálu všetko ok a dieťa predsa choré... je tu len otázka či si mu to povedala? Lebo ak áno, môže mu "prepnúť" skôr / neskôr a aby si nenárokoval na dieťa, striedavú starostlivosť alebo niečo podobné, aby sa ti nepomstil za to, že si dieťa nechávaš ... a musíš si byť istá, že to finančne sama utiahneš a nepríde chvíľka, že si budeš nárokovať na výživné...

minka432
29. feb 2020

Ako ja nechapem niektore komentare 🙈 Na co sa vyjadrujete co si o tom myslite????
Chcela sa len poradit ako je to s priznanim otcovstva na rodnom liste a tot vse.. (kedze ocividne este deti nema).
Ale nijee..ludia musia riesit len veci do coho ich neni. A pytat sa..na situaciu..divny svet 🙄
Je ozaj zatazko len poradit a ist dalej ??
Bohuzial ano v dnesnej dobe 🤦‍♀️

stanulienkat
29. feb 2020

@minka432 mozno si zoberie ponaucenie. A nebude mat dve deti s "neznamym otcom". Ano,nic ma do toho nie je,len mi je luto tych deti. Mnohe zeny by mohli viac rozmyslat,kym.....

minka432
29. feb 2020

Ja nebudem a nemozem posudzovat osobu, ktoru nepoznam. A keby aj poznam 👆 nie som aj tak v jej situaci, aby som mala pravo sa vypytovat a pytat sa podla mna nezmysli na jej situaciu..
Podla mna v dnesnej dobe, je snad najkrajsie mat milujucu mamu ktora ma rada a chce svoje dieta..a ked je uz aj tehotna (kolko zien nemozu mat..alebo ide na potrat).
Ked to tak citis, otca neuznas 🙂
Prajem vela zdravicka pre maminku a babo 👶🍀
To je to najpodstatnejsie si myslim 💗
A nie len kritizovat..a vypytovat sa.
Tot vse k tejto teme 🤗

katty2012
29. feb 2020

boze, urobili ste z toho normalne triller...autorka sa rozhodla co urobi, a dala len jednoduchu otazku. a uz do toho pletiete jej moralku, lutost deti, jej rozmyslanie, sebeckost, vyber partnera... skuste riesit skor tu svoju moralku a svoje rozhodnutia

mikema
3. mar 2020

@stanulienkat prečo ti je ľúto tých detí? Mnohé slobodné matky dajú deťom krajšie detstvo ako nasilu udržiavané manželstvá alebo hádky so sploditelom dieťaťa, ktorý chce robiť len prieky...

stanulienkat
4. mar 2020

@mikema Áno to je pravda že, mnohe slobodné matky deťom krajšie detstvo. Toto sa s tebou nehádam, ale tie slobodné matky mali pred tým rozmýšľať ako splodili. To je o ich morálke a ich zodpovednosti aby sa dieťa narodilo alebo už bolo počate počas nefunkčného vzťahu, to nie je normálne a rodi takto pomaly každá druhá žena čo tu čítam tieto strašné príbehy. Ľudia nie sú prvoky a mali by sa tak správať.

maciatkolulu
4. mar 2020

@stanulienkat mne je zase ľúto tých detí, čo žijú v pseudo rodinách, kde na všetko ôk a doma peklo. Prečo si myslíš, že by to dieta nemohlo byť šťastné aj s otcom neznámym?

maciatkolulu
4. mar 2020

@stanulienkat čóóó, mali rozmýšľať, ôk a co rozvedený ženy? Aj tie mali rozmýšľať a tam tie deti trpia oveľa viac, mali otca a mamu, svoj život, možno aj ôk a zrazu koniec, hádky, nenávisť...

sense
4. mar 2020

@stanulienkat ale keby napise ze zvazuje potrat lebo zlyhala antikoncepcia tak by bolo x komentov ako si to ma nechat.... a podobne kecy....

A radsej dieta bez otca a stastne ako vyrastat v pseudorodine.... kde matka trpi a kde si nezhody a hadky ci prip nasilie na denni poroadku len aby dieta bolo v "kompletnej" rodine....

stanulienkat
4. mar 2020

@sense suhlasim,ze radsej bez otca. Ale stale plati,ze treba pouzit miesto chticu rozum.

simca06022011
4. mar 2020

No nic ti nehrozi, bude otec neznamy. Ale on, ak by sa domahal toho, ze chce byt otcom a prisiel by na to, tak ma páky ako si to zabezpecit. Oznamovat urcite nic nemusis.

nikoll29
4. mar 2020

nie, neuvedies a otec ako keby ani nebol. ak je taky ako si pisala, tak to takto bude teda rozhodne najlepsie. mozno si casom najdes niekoho, kto bude malemu skvelym a ozajstnym otcom

makaronka111
autor
4. mar 2020

@stanulienkat Ak narážaš na výšku môjho IQ s tým prirovnaním k prvokom a nepremysleným správaním asi ťa sklamem, ale život nie je vždy taký, ako si naplánujeme. Človek, ktorého milujeme a dôverujeme mu, nie vždy hovorí pravdu, negatívne vlastnosti a povahové črty partnerov vyjdú na svetlo sveta často až po určitom čase a aj ten najvšímavejší a najpozornejší človek občas prehliadne v záplave hormónov (zamilovanosť) znaky, ktoré by nás doviedli k pravde už na začiatku vzťahu. Príde mi úplne zcestné, že chceš rozoberať niečo, o čom nemáš ani jedinú informáciu. Pýtala som sa na niečo úplne iné, avšak ďakujem za tvoj komentár, hoci si nie som istá, či pri mojom chabom intelekte ho niekedy pochopím...

makaronka111
autor
4. mar 2020

Všetkým ostatným ďakujem za normálne odpovede, už som sa informovala aj u právnika. Ďakujem vám 🙂

stanulienkat
4. mar 2020

@makaronka111 nie,na tvoje iq som nenarazala. Pisala som vseobecne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre