Naťahovalo vás na zvracanie z Duphastonu?

28. máj 2021

Ahojte, prosim zaujíma ma, ci vás naťahovalo v 1. Trimestri na zvracanie z duphastonu? Zapila som si po raňajkách. Neviem ci je to z toho lieku alebo z bábätka. Ak by to malo byt z neho radšej to vysadím lebo mi az slzy v očiach vyhrknu z toho ako ma naťahuje ☹

paulinkaa2
28. máj 2021

Ak vám dr kázal užívať duphaston tak mal na to dôvod. Ja som ho tiež užívala aby sa plod udržal
a nadrapovalo ma v 1.trimestri dennodenne a sem tam aj vyšlo. Ale mňa to držalo do 9mesiaca aj bez duphastonu.

patus_2
28. máj 2021

Záleží prečo ho užívate. Niekedy ho radi nasadzujú "preventívne". Vy sa musíte informovať, prečo ho užívate a či je potrebný. Skúste zavolať lekárke, alebo sa poradiť aj s iným lekarok. Každopádne, je to liek, môže mať aj vedľajšie účinky. Inak ja osobne si myslím, že ak sa bábätko má udržať tak sa udrží aj bez liekov. A ak nie, tak žiaden liek mu nepomôže.

petamich
28. máj 2021

@patus_2 no to asi nebudem celkom pravda - napr. zeny, ktore si riedia krv alebo tie, ktore maju malo progesteronu a to bol dovod opakovaneho potratu by asi s vyrazom "ak sa ma udrzat, udrzi sa aj bez liekov" nesuhlasili - nie v ich pripade by sa neudrzalo (som jeden z nich a cuduj sa svete po dvoch potratoch a nasadenej liecbe som v 34 tyzdni tehotenstva)

petamich
28. máj 2021

treba sa urcite poradit s lekarom, nevolnost skutocne nemusi sposobovat duphaston aj ked pravda je, ze lieky obsahujuce progesteron mozu sposobovat problem s travenim resp. su "tazke na zaludok" - preto aj napr. utrogestan, progestenalle a pod. lekari castokrat naordinuju vaginalne nie oralne - zavolaj doktorovi, ze ti zrejme zhorsuje nevolnosti a ci ti ho nevie vymenit za nieco ine, urcite ho nevysadzaj len tak, zrejme mal dovod preco ti ho naordinoval, drzim paste 🤞🏻🤞🏻

autor
28. máj 2021

@petamich ja som do včera vkladala zospodu utrogestan kvôli hematomu lebo som splnila este v 7tt.. len mi vadil ten utroš strašne mi smrdel a v podstate som ho cely den zo seba cítila kedze nevstrebe sa všetko ale nieco ide prirodzene von ... tak mi dala moja gyn duphaston ze možno bude lepšie no ale neviem veru.. ako naťahuje ma uz dva týždne ale mam pocit ze dnes je to oveľa horšie a ci za tým nemôže byt ten dufik ☹

kkovacovak
28. máj 2021

Ak to dieťa naozaj chceš tak to prežiješ. Kľudne ho vysaď ale ak sa niečo stane tak ty si to budeš prvá vyčítať. Nemusí ťa naťahovať z lieku ako takého ale z vyššej hladiny progesteronu. Niektoré ženy vracajú celé tehotenstvo a pretrpia to kvôli túžbe o dieťa. Ak ti predtým liek smdrel tak by som to ja osobne tiež neriešila. Robila by som všetko čo mi dr odporúča aby sa bábätko udržalo. Ale to už musíš ty vedieť či ti to zabto stojí 🤷‍♀️

tianna
28. máj 2021

Ja som brala v 1. tehotenstve no aj napriek nemu som potratila. V ďalších 3 som lieky odmietla, pri starších oboch spinila, pri najmladšom krvacala a nakoniec všetko ok 🙂

petamich
28. máj 2021

no neviem 🙂 asi proste treba vydrzat, obzvlast ak ho asi nemas preventivne ale kvoli spineniu - lebo inak ako oralne alebo vaginalne to asi nepojde, tak si vyber "mensie zlo" - ja som mala naposledy utrogestan vaginalne a v pohode ale tak kazda sme inak citliva

deanka123
28. máj 2021

Ahoj, mne ho včera lekárka predpísala tiež 3x1 denne a tiež má z neho naťahuje, bolí hlava a kríže a do hodiny zaspím od kedy si ho vezmem. Aspoň si myslím že to mám z toho lebo včera som to mala tiež keď som si ho vzala a dneska to isté.

kkovacovak
28. máj 2021

Baby ja tomuto nerozumiem. Mňa naťahovalo aj z vody. To ale neznamená že som ju prestala piť. Ak dr lieky predpísal mal na to asi nejaký dôvod. Antibiotiká sú tiež hnus a spôsobujú tráviace ťažkosti..tie tiež asi len tak nevysadíte a ani to neriešite lebo vám pomáhajú. Mate v sebe bábätko tak urobíte všetko preto aby sa malo dobre nie? Aj keby mám byť kvôli liekom mesiace na lôžku tak budem len aby bolo všetko ok.

deanka123
28. máj 2021

@kkovacovak súhlasím 👍 aj keby trebalo visieť hore nohami celé tehu treba sa obetovať pre bábo.

mikasz
28. máj 2021

Presne ako pise @kkovacovak, mna v I.trim.napinalo aj z vody, nie to este z dakej tabletky. Ale ked mal dovod ti ho predpisat, tak by som to pretrpela. Ja som si do 12tt pichala injekcii a do 16tt vkladala vaginalne progesteron 🤷🏼‍♀️

1mata
28. máj 2021

Ja som ho uzivala v druhom tenotenstve asi 5 mesiacov a bolo mi z neho otrasne. Bolesti hlavy denne, stale som len spala, hlava otapena, ani soferovat som nemohla. Vydrzala som kvoli malej 🙂 teraz pri tretom tehu som to po 3 tyzdnoch odmietla, lebo som bola este viac mimo. Dr mi dala progesteron na vkladanie a uplne dobre mi je. Ani nevolnosti, ale zavrate 👍 skus sa poradit s Dr. 🙂

petamich
28. máj 2021

@1mata autorka uz vaginalne mala utrogestan ale ten jej smrdel, tak jej lekarka dala duphaston a od toho jej je zase zle...

1mata
28. máj 2021

@petamich progesterom ale nemusi len vkladat, ci sa mylim?

petamich
28. máj 2021

@1mata no nemusi 🙂 ved preto jej dala duphaston oralne to je tiez progesteron, tym som chcela povedat, ze autorka si "vycerpala moznosti" - oralne jej je zle a vaginalne jej utrogestan smrdel (utrogestan sa prave preto dava vaginalne, ze oralne je tazky na zaludok a ma podobne vedlajsie ucinky ako si popisovala) a ina cesta aspon pokial viem nie je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre