Námaha v 8. týždni tehotenstva

10. máj 2022

Ahojte som v 8tt, každý deň zdviham, nosím dieťa, domáce práce(vešanie prádla,upratovanie) proste zdvíhanie veci, dneska nadrapovanie s kosačku... môže to nejak ublížiť dieťatku,prípadne potrat.
Som na tieto bežné práce odkázaná.
Mam trochu strach, ako ste fungovali vy?

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehotna40
10. máj 2022

Pokiaľ nemáš rizikové, funguj normálne. Tehotenstvo nieje choroba. Samozrejme ty by si mala cítiť kolko môžeš a kedy už máš dosť.

lulka321
10. máj 2022

Ja som sa v tehotenstve nebála robiť domáce práce, dokonca som sadila zeleninu, stavali sme dom a s mužom som ťahala ešte aj elektrické káble. 😁 Vôbec ma nenapadlo, že by som mohla dieťatku ublížiť. Teraz mám 2,5 ročnú zdravú slečnu 😃

lenuska9999
10. máj 2022

Niektoré baby chodia aj do posilovne počas tehu. Ide o to, či si na námahu bola zvyknutá aj pred tehotenstvom alebo nie. No predpokladám, že si domáce práce robila aj pred tým, takže ak nemáš rizikové tehotenstvo neublíži to

ja_mama
10. máj 2022

Ja som sa tiez tvarila ze zvladam vsetko v pohode, nakupe tasky, pradlo, ved tehotenstvo nie je choroba atd., (zvyknuta som bola makat, cvicievala som silove aj kondicne treningy pred tehotenstvom) az som nezacala v 7tt krvacat...ktovie ci to bolo prave tym, ale bohuzial nikdy nevies ci prave ty nie si/nebudes rizikova takze ja uz by som tempo zvolnila aspon v com sa da, jasne ze pri malom dietatku fungovat nejak musis. Drzin palce nech je vsetko v poriadku 👍😉

autor
10. máj 2022

@lulka321 tak to je super 😊

autor
10. máj 2022

@ja_mama ďakujem pekne 🙂 veď to je to že každá žena a jej telo je iné.

leuska1991
11. máj 2022

Ved to je normalka. Treba robit v domacnosti,pokial neni ziadny zdravotny problem tak sa netreba strachovat. Ja uz pomaly rodim a umyvam okna,bicyklujem,na prechadzky chodime. Mam 3deti,1rok ma najmensi. Takze hore hlavu😉

kkk12345678
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre