Nádcha v 5tt, načo dávať pozor?

silvia9000
10. júl 2018

Ahojte,
Chodievam do prace a co cert nechcel, zacalo ma boliet hrdlo, kaslem a mam mierne zvysenu teplotu. Som v 5.tyzdni, zajtra planujem ist k doktorke, ale chcela by som vediet Vase skusenosti, co tehotne mozu pri beznych chorobach, comu by sa mali vyvarovat a pod. Za normalnych okolnosti by som si dala Strepsils, Paralen a vyspala to, ale citala som, ze Strepsils sa nemoze uzivat...

pininka
10. júl 2018

@silvia9000 paralen mozes a aj septilen na hrdlo, resp mne dala glimbax sprej. No kedze sa to nelepsilo a z vyteru vysiel streptokok dala.mi po porade s orl doritricin. Ale uz som bola skoro v 2 trimestry. Skua kloktat vodu so solou.

zuzipolo
10. júl 2018

@silvia9000 ja som bola chorá na konci prvého trimestra,mohla som si dávať 3x denne Paralen,inak nič okrem morskej soli do nosa na sople..daj si Paralen na noc a uvidíš čo ti povie zajtra doktorka,skóre uzdravenie 😉

pupi14
11. júl 2018

Najlepšie by bolo, sa zababušiť doma v postely a pokúsiť sa to vyležať. čaj, citrón a dostatok ovocia

fantinka
11. júl 2018

Vylezat a oddychovat. Ja som bola tiez prechladnuta tusim v 10tt a pila som vela zazvoru, citronu a septilen viem, ze sa moze. Inak by som si osobne nedavala ziadne lieky prvy trimester, ani paralen.

alobalka
11. júl 2018

@silvia9000 ak nie je nutné, lieky v prvom trimestri čo najviac obmedzit. Septilen na cmulanie sa môže, aj morské vody do nosa, paralen ak je tá teplota vysoko tiež. Zazvor surový môže pôsobiť krcovito vo vyššom mnozstve, tak na to pozor. Nepit salviovy čaj- tiež má také účinky. Možno by som kloktala repikom, no najmä sa poliecit doma, neprechodit to.

bucko555
11. júl 2018

na teplotu paralen, na hrdlo kloktat slanou vodou a do nosa ti neporadim ja som si davala olynth lebo mne nic ine nezabralo a hadam sa nezadusim, mala je upne v poriadku ma 2 roky uz

ukulela
11. júl 2018

@silvia9000 paralen mozes (ako jeden z mala liekov) - brala som v oboch tehotenstvach. nemozes ibalgin - na to pozor. do nosa radsej morsku vodu/vincentku. mne na hrdlo dobre zabera kalciovy sirup. mozes aj sinupret ... v lekarni ti poradia dobre kvapky/sirup na hrdlo. akurat ked povies, ze si tehotna automaticky zacnu nukat homeo :( a to ja nejako nemusim ...

flafly
12. júl 2018

Ja som bola chorá toto tehotenstvo už 5x... na teplotu paralen, lokálne na dezinfekciu hrdla septilen, na kašel hedelix alebo stopkašel sirup, na odhlienenie sinupret kvapky - nie tablety, do nosa som si kúpila nasal duo - píšu, že vhodný aj pre tehuľky. Ak by sa zhoršilo tak smer doktor. Mne veľmi pomáhal inhalátor s vincentkou a výplachy nosa konvičkou.
ak chceš niečo prírodné, tak cibuľový čaj alebo cibuľový sirup, na odhlienenie vyšťavené citrony s medom.

ajulienka24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidela86
15. aug 2018

Ahoj, otazka uz zrejme nie je aktualna, ale pripojim svoju skusenost, ak by niekto v buducnosti potreboval: ja som bola presne v 5. a 6. tyzdni silne nachladena (asi tyzden), avsak bez teploty...Riesila som to tak, ako stale - silnym zazvorovym cajom (ktory pomahal aj s nevolnostou) s citronom a medom a mnozstvom inych tekutin + odpocinku...Po 4 dnoch sa stav zlepsil a jedine, co som teda mohla urobit bolo "prefukat" sa cez to 🙂

theiirys
3. apr 2022

@fidela86 a dopadlo to vsetko ok? Ja som sa dostala ku tejto konverzacii az dnes tak hadam este niekto odpise 😔

gberg
5. nov 2023

Prosím poraďte. Som v 5 týždni a pracujem v školstve. Celý víkend som sa liečila. Ležala som v posteli mala som zvýšenú teplotu a sople. Je mi teraz už lepšie. Viem už v pohode fungovať. V škole máme ale veľa chorých detí neviem či ísť do práce alebo radšej ostať doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre