Multivitamíny v tehotenstve

mk1
27. sep 2012

Milé začínajúce tehuľky, chcem sa spýtať, či beriete nejaké vitamínové doplnky, samozrejme okrem kyseliny listovej alebo radšej uprednostňujete zdravú stravu bohatú na vitamíny.

andulka82
27. sep 2012

Ja som toho názoru, že kyselinu listovú áno, ale radšej uprednostniť stravu, je to lepšie aj preteba a to tvoje bábätko 😉

nevestickaaaa
27. sep 2012

neviem sa zdravovať veľmi zdravo a hlavne počas tehotenstva mi niektoré veci vyslovene nechutili a nebudem jesť niečo, čo mi nechutí alebo mi vadí na žalúdok. Vôbec som napr. nemohla ryby, bolo mi z nich zle, takže som pre istotu brala femibion.

lenka_b
27. sep 2012

ja som brala Pregnacare multivitaminy. Aj som sa velmi zdravo stravovala, ale pre istotu som brala aj vitaminy.

zlatovlaska123
27. sep 2012

Ja keď som v zime hľadela na tie umelé, nablýskané jablká v Tescu a predstavila som si, koľko škodlivín s takým jablkom zjem, tak som radšej išla do lekárni kúpiť Calibrum. Lenže umelé vitamíny tiež nie sú bez chémie a netreba to s nimi preháňať. Ja som už po prvom trimestri nebrala nič. Snažila som sa stravovať zdravo.
Ináč, už mnoho doktorov zdieľa taký názor, že tieto vitamíny sú dobré hlavne na to, aby dobre prosperovali farmaceutické spoločnosti...pokiaľ je žena zdravá a normálne sa stravuje, nepotrebuje nič navyše v umelej forme. A aké vitamíny brali naše babičky a prababičky? A rodili sa im možno zdravšie deti ako teraz nám...

andulka82
27. sep 2012

@zlatovlaska123 Presne tak, máš pravdu, preto aj ja som toho názoru, že nič nebrať, hej niečo na začiatku trimestra, ale potom nič, teraz sa aj rodia omnoho väčšie deti a tiež lekári upozorňovali na tieto vitamínové doplnky, najlepšie je zdravo sa stravovať, tým sa nič nepokazí 😉

emily84
27. sep 2012

@mk1 Urcite je lepsie sa zdravo stravovat, no pokial ten prisun zeleniny, ovocia,... nie je v dostatocnom mnozstve, doplnuj to vitaminmi tabletkami.

zlatovlaska123
27. sep 2012

@andulka82 máme rovnaký názor a s tými veľkými deťmi je to tiež pravda...

moon1979
27. sep 2012

@mk1
no ja užívam vitamíny ... dnes už ťažko nájdeš stravu plnú vitamínov, ak si ju samozrejme nedopestuješ sama ... pretože ovocie z daleka nemá tolko vitaminov ako by malo mať, kedže poväčšine je všetko dovoz a trhajú to ešte zelene, nehovoriac o zelenine ... iné je samozrejme, ak si to dopestuješ sama ...
užívam vitamíny aj kvôli minerálnym látkam, ktoré obsahujú a prvé dieťa sa mi nenarodilo velké ale tak akurát 🙂 ...

mk1
autor
27. sep 2012

Hovoríte, že dôležité je užívať vitamíny hlavne v prvých 3 mesiacoch?

fraufrt
27. sep 2012

pocas 1.tehu som brala femibion, dr. mi ho odporucila. pri 2. tehu som sa jej pytala opat na nazor a povedala mi , ze nech sa snazim zdravo stravovat, lebo vsetky dostupne vit.produkty su "na jedno kopyto", ze iba 5% ucinnych latok dokaze telo cloveka spracovat... tak si vyber...

anjelicek27
28. sep 2012

@mk1 Presne ako pise moon1979, ak si to nevypestujes sama na zahradke, nevies, co tam davaju za "stabilizatory". Ale v zime je to uz horsie, preto treba brat aj nejake vitaminy. Ja sa aj zdravo stravujem, ale uzivam aj femibion, ale len kazdy druhy den, netreba to prehanat.

javorka12
28. sep 2012

ahojte maminky-cakatelky. Ja som pri prvej dcerke zcala brat KL az v 8 tt, kedy som bola prvy krat u doktora - pre istotu. KL som brala popri ovocnicko - zeleninkovej strave preventivne tak 2, 3 krat do tyzdna - lebo mi to aj hematologicka odporucila. Sice krv som mala dobru ale kvoli tomu ze mi nechuti masko a ze je to vraj vseobecne dobre (alebo len farmaceuticka firma dobre podporuje 😀 ). V kazdom pripde teraz som bola na kontrole 1x v 9tt a odisla som s duphastonom 2x1, ascorutinom 3x1, KL 1x1 a este mi naordinoval aj injekcie na ridenie krvi, kedze po dcerke som mala 2x MA v 13tt bez zistenej priciny 😔 . Takze "preventivne" aj ked to neschvalujem... Este 4 tyzdne a dufam, ze budeme mat za najrizikovejsim obdobim... Vsetko dobre!

mirkatn
24. okt 2012

@mk1 mne v piatok doktorka povedala ze po ukonceni 12tt uz mam vysadit kyselinu listovu a brat vsetko zo stravy, cize zelenina, ovocie, 100 stavy a tak. Takze urcite tak spravim. Nechcem sa tlacit umelymi vitaminmi 🙂

jamien
5. nov 2012

podľa mňa v dnešnej strave, pokiaľ nemáme vlastnú záhradku a nepestujeme si, ale nakupujeme všetko v obchode-nemáme šancu získať toľko vitamínov a potrebných látok, čo naše babičky a prababičky kedysi z domácich potravín.. a veľké deti sa tiež nerodia z dnešných umelých výživových doplnkov, ale zo stravy, ktorá je kadejaká modifikovaná a umelo vypestovaná, a kurčatá, či mäso všeobecne - napichané kadejakými rastovými hormónmi, aby kurča rýchlo vyrástlo a cez obchodný reťazec sa dostalo až na náš stôl.. sú na príčine veľkým deťom... si myslím..

baklik
5. nov 2012

urcite je dolezite kupit si multivitaminy, ktore obsahuje aj kapsule s DHA kyselinou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre