Môžem požiadať v 5. týždni o PN?

18. apr 2023

Ahojte, aktuálne 5tt+2 už aj potvrdené od dr. Kontrola o týždeň. No je to moje druhé tehotenstvo o prvé babo sme prisli v 15tt pred rokom. Po roku sa nam opäť zadarilo no pracujem nočne a mám dosť námahavu prácu pociťujem pichanie v brušku a obrovskú bolesť krížov. Chcem sa dať vypísať na PN máte niektorá skúsenosť či to je ok takto skoro ? Ďakujem

brankovamama
18. apr 2023

To záleží od doktora. Mne jeden gynekológ povedal, že mi dá pn až keď sa potvrdí akcia srdca 🤦‍♀️. Keď sa potvrdila, dal mi pn bez vychádzok do 4.mesiaca. Druhý mi dal už pri pozitívnom teste a neobmedzené vychádzky. Určite si pýtaj a keď ti nedá, porieš to s obvodnou. Ja som to takto riešila. Obvodnej som vysvetlila, čo je vo veci. Pozná môj prípad, sama sa chytala za hlavu, čo za somarinu povedal. Keď sa potvrdila akcia srdca a bol ochotný mi dať pnku, preniesla som si ju k nemu

matullienka
18. apr 2023

Ja som mala PN ešte mi ani ms nemeskaka len tehotenstvo potvrdené z krvi, ja som bola po opakovaných potratoch. Vychádzky som síce mala ale aj prísny kludovy režim tak mi boli na dve veci

viestta
18. apr 2023

Ak si tehotná máš zo zákona nárok na preradenie na vyhovujúcu prácu, ak zamestnávateľ takú nemá máš nárok na náhradu mzdy z dôvodu prekážok na strane zamestnávateľa. PN len keď lekár uzná.

autor
18. apr 2023

@brankovamama ďakujem 🙂 pri prvom tehu som bola pn od 7tt potom som aj menila dr. Teraz taktiež diagnóza “hroziaci potrat”…. cítiť ze telo dáva signály a nechcem nič riskovať, samozrejme tie nočné sú neskutočná záťaž a v tehotenstve obzvlášť

miskamicha
18. apr 2023

dá. a mas na to aj dovod 🙂

zorkahorka
18. apr 2023

Ak he tvoj dr normalny, pn ti da. Ja som mala kvoli spineniu a do prace som sa uz nevratila

osky
19. apr 2023

Jednoznacne si vydupat pn!
Ak neda gynekolog,nech da obvodny.
A postupne predlzovat....
Drzim palce,uzi si pekne tehu.

petruska173
19. apr 2023

Ja som si dala najskôr PN u obvodného, cca do 12tt a potom som prešla na pnku od gyn. Ale myslím (nie som si istá), že ak robíš aj nočné a zamestnávateľ ťa nemá kam preradiť tak máš nárok na plne hradenu PNku.

nikus93
19. apr 2023

Ja mam pracu kde som musela ist hned na pn, nebol problem u dr.

mysiacik28
23. apr 2023

Prosim vas prestante radit hluposti. Toto je absurdne zneuzivanie PN. Po prve ako tehotne mate automaticky pravo nepracovat nocne. Hned ako to oznamite zamestnavatelovi. Po druhe je zamestnavatel rovnako povinny pridelit vam pracu ktora bude pre vas vhodna. Aj ju nema ostavate doma a mzda vam bezi. Preco by sme ale my mali na vas odplacat tak to fakt nechapem. Joj!

jana9494
5. máj 2023

Opýtam sa trochu od veci, akú hladinu HCG si mala v 5tt?

autor
7. máj 2023

@jana9494 v utorok mám tretiu kontrolu ale krv mi este nebrali, takže ti neviem povedat. 🙂)

terinka24
14. máj 2023

Išla som na PN po IVF hneď po potvrdení akcie srdiečka aj keď v podstate neboli žiadne komplikácie aj tak som v druhy deň PNky večer utekala na pohotovosť pre silné krvácanie. Určite ak sa žena boji a ma náročnú prácu nech neriskuje a ide na PN.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre