Môže tehuľka spať na bruchu?

netti87
11. júl 2021

Ahojte,mam jednu otazku, ako tehotna mozem spat na brucho?

sally001
11. júl 2021

@netti87 preco by nemohla?pokial ti to neni neprijemne tak mozes

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s_a
11. júl 2021

Iba včera ti vyšiel pozitívny test a už sa bojíš spat na bruchu? Tak to si v tehotenstve ešte uzijes.

majamat
11. júl 2021

@netti87 jasne, kym ti to nei je neprijemne, ako bud ebabo rast, sama poctis neprijemny pocit na bruchu. inak ja zvyknem spavat tak, ze nie celkom na bruchu, len tak spolovice. jednu nohu mam pokrcenu a teda vdaka tomu sa opieram len jednou stranou o matrac, nie celym bruchom. takto som spavala aj v tehu a pomerne dlho.

kvetinka1797
11. júl 2021

ja nespim na bruchu od prvej chvile ked som vedela ze mozem byt tehotna 😃 je to riadna blbost a viem to, ale mam to tak v hlave zafixovane ze to moze ublizit babetku, tak radsej na bruchu nespim 🙈

nikpa
11. júl 2021

@netti87 sama musíš počúvať svoje telo, dokedy ti to bude pohodlné tak áno

petamich
11. júl 2021

spala som na bruchu kym sa dalo - inak som spat vlastne nevedela a odkedy uz sa nedalo, kvalita spanku sla rapidne dolu 😀 aktualne vlastne spim iba na lavom boku a je to katastrofa 🤷‍♀️

kym sa ti da a nie je to neprijemne spi ako chces

hederamonstera
11. júl 2021

@s_a mna po 2,5r. snazeni sa po zamlcenom potrate tiez hned tento strach napadol, kedze sa mi dobre spi na bruchu. A stale mam maly strach, ci mi zasa babo neumre a budem si vsetko vycitat ako si stale daco vycitam od posledneho zamlc.potratu. Takze aj taky dovod moze byt pre teba hlupeho strachu.

Som rada, ze si sa opytala. Rada si o tom precitam.

len_nig
11. júl 2021

Ja úplne podobne ako @petamich 🙄 tiež som spala na bruchu kým sa dalo, momentálne už mi to nie je príjemné, tlačí na to a na boku trpím a zle sa vyspím. Určite ti to na začiatku neublíži

s_a
11. júl 2021

@hederamonstera aj ja som potratila a bála som sa každej poradne, či bude bábätku bit srdiečko a ešte k tomu nebol ani v Tom brušku aktívny, takže kebyže sa mu necikutka každý deň, tak by sa koľkokrát ani nepohol za celý deň, resp. By som ten pohyb necítila, tak mi nebolo všetko jedno
Ale preboha.. občas treba troška sedliackeho rozumu do života..

netti87
autor
11. júl 2021

@hederamonstera ja som tiez po umelom potrate 22tt . Skoro 2 r.sme sa snazili, a dockali sme sa 🌺

hederamonstera
11. júl 2021

@s_a ja mam dobry sedliacky rozum ale proste som sa bala, ci nahodou nejako tym nezastavim privod krvi abo zivin(nie som chuda a tuk na bruchu mi to este viac tlaci). Uvedomujem si, ze to mozno znie hlupo ale proste po tej skusenosti sa bojim vsetkeho. Samozrejme s kazdou kontrolou ten strach klesa ale zo zaciatku to bolo fykt silne, takze autorku chapem.

hederamonstera
11. júl 2021

@netti87 parada. Gratulujem. Drzim palce, nech to uz dopadne najlepsie ako sa da🍀🍀🍀

rk123
11. júl 2021

ja som tiez po potrate, 2roky nic a ivf az. ale teda spala som na bruchu kym sa dalo, lebo inak spat neviem. bolo to do nejakeho 22tt .. teraz na boku je to hruza des takze sa najviac tesim na to ked si po porode zase lahnem na brucho 😀 mne lekar povedal ze kludne kym mi to nebude vadit, ze babu sa nic nemoze stat je dostatocne chranene

1mata
11. júl 2021

@majamat presne aj ja tak spim 😃

cervenaruza123
11. júl 2021

@netti87 Ja som sa sice nebala spat na bruchu, ale aj tak uz od 3.mesiaca mi to bolo neprijemne. Citila som sa nafuknuta a jednoducho mi to vadilo a nebolo mi to pohodlne, napriek tomu, ze som ziadne brucho nemala. Potom to preslo casom, ale to som sa zase snazila spat prevazne na boku, aby som si zvykla a aby pre mna nebolo neskor take tazke spat inak ako na bruchu. V prvych tyzdnoch to vraj nebezpecne nie je, ale naco robit nieco nasilu, ak sa necitis kvoli tomu komfortne.

netti87
autor
11. júl 2021

@hederamonstera Prajem ti vsetko najlepsie ☺️

sirka9
12. júl 2021

ja som v 20tt a stále spím na bruchu. zatiaľ mi to nevadí, keď začne, prejdem do inej polohy. je to len o tebe a tvojom pocite. ty sa musíš vyspať.

queen16
13. júl 2021

@netti87 do 6 mesiaca som tak spala lebo som brusko ziadne nemala, ale uz jak sa koncil 6 mesiac sa nedalo bolo to neprijemne teraz zacinam zachvilu 9 mesiac a sa mi neda spat uz ani na chrbte jedine na bokoch

julia2018
13. júl 2021

Pri dcére som spala na bruchu ešte v porodnici, pri synovi som spávala tak do 8. mesiaca. Ale je pravda, že som zmenila druh matraca. Teraz mame tvrdé futony, takze to nebolo už take pohodlne, lebo sa bruško nemalo kam zaboriť. V každom prípade obe deti živé a zdravé

maminkadeticiek
13. júl 2021

Mozes tak spat kym je ti to prijemne.Ked bude babo dost velke na taketo spanie zacne ta zo samu tlacit a uz ti to nebude prijemne.

dmk_1
13. júl 2021

@netti87 spala som, kym sa dalo. Teraz musim na boku, na chrbate ma boli kostrc. Ked sa nahodou viac prevalim na brucho, tak mala si do mna hned kopne, ze ju tlacim a mam sa odvalit naspat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre