Môže tehotnú v 8tt ohroziť RTG, ak sa skryla za stenu?

miriam1983
20. sep 2019

Pisem za kamosku. Ked bol dnes jej syn na rtg nohy a ju poslali sa skryt za stenu v 8tt,mohlo to ohrozit plod?

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77daniela77
20. sep 2019

Nie.

miriam1983
autor
20. sep 2019

@nusyk aj ked nemala tu zasteru? Bola len za stenou,za rohom.

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
autor
20. sep 2019

@nusyk lebo kvoli ct na zaciatku uz o babo prisla,to bola snimkovana priamo ona a babatko sa prestalo vyvijat...

fokuska
20. sep 2019

@miriam1983 Snad povedala personalu, ze je tehotna - preto ju poslali za stenu. Ved oni najlepsie vedia co moze a co nie ;)
Ci zeny na MK su vacsie odbornicky? 🙂

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
autor
20. sep 2019

@fokuska oni jej povedali,nech ide za stenu,nevedela ze uz idu snimkovat,myslela si,ze ju poslu uplne prec,za dvere a nie len za roh. Isla prec a oni bum osnimkovali. A az pptom povedala,ze no ale ja som tehotna a oni ze to nevadi.

miriam1983
autor
20. sep 2019

@nusyk to po vaznom uraze hlavy,bola asi v 5tt este to nevedela,povedaka,ze moze byt a oni ze no dobre. A nedali jej ani tu zasteru. Bola po uraze,nie je zdravotnik,takze nevedela,ze si ju ma pytat. Predpokladala,ze vedia co robia...

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
autor
20. sep 2019

@nusyk ale dakujem za ukludnenie ohladom rtg.

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkasaurus
20. sep 2019

@nusyk ahoj, moju sestru rontgenovali ked bola mala kvoli bedrovemu klbu.. Dali jej take tie cierne platnicky na oblasť, kde su vaječníky.. Ale take strasne male platnicky.. Ona sa boji, ze ak to nepresne prilozili a oziarilo ju v tej oblasti, ci jej to moze privodit do budúcna problem s plodnostou, vajickami.. Vedela by si povedat svoj nazor? Dakujem.

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkasaurus
20. sep 2019

@nusyk dakujem :*

nusyk
20. sep 2019

@petkasaurus za malicko🙂

fokuska
20. sep 2019

@miriam1983 Vidis, ked oni povedali, ze nevadi 🙂 nestresujte 🙂

evkamotka
20. sep 2019

Nedavno som na stranke porodnice citala faq a bol tam spominany aj rtg. Pisali ze aj zene nevediac ze je tehotna nic nehrozi, tie davky nie su take vysoke. A ona bola este aj za stenou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre