Môže orgazmus na začiatku tehu spôsobiť potat?

12. feb 2022

Ahojte,

mam otazku. Prvy krat od kedy som tehotna som mala orgazmus (doteraz sme to radsej neskusali lebo sme sa bali) vcera prisla chut a skusili sme bolo to bez vniknutia dnu. Proste robil to len prstami.
Som práve na zaciatku 6.tt
Po asi 2 hod.ked som isla v noci na wc som zbadala ze zo mna vytiekla mensia zrazenina krvi asi tak 1cm v priemere. Velmi som sa zlakla co to mohlo byt, uz som si myslela ze je koniec...
Ze to je spontanny potrat. Bol to velky sok ked som to zbadala, ani zaspat som dalej uz nevedela.
Nastastie nic uz zo mna nevytieklo, ani spinenie..nic
Bolesti tiez ziadne neboli, ani niesu, nastastie🙏
Samozrejme uz nebudeme nic skusat pokym Dr. na prvej prehliadke nepovie ze je vsetko OK.

Co to mohlo byt? Mate s tym niektora skusenost? Velmi sa bojim ci je vsetko v poriadku.
Az si vycitam ze sme to vobec robili :😢 ten strach o to male je velky

je to moje prve tehu, takze skusenosti nemam ziadne ☹

Dakujem

ailiba
12. feb 2022

Ak je všetko v poriadku, tak by to nemalo vadiť. Ale ked si po tom trosku krvacala, tak by som asi radšej so sexom počkala.... Pre istotu. Tie nervy a výčitky za to nestoja.

autor
12. feb 2022

ani uz nebudeme nic skusat, ten strach mi o to nestoji

autor
12. feb 2022

@ailiba myslis ze keby to bolo to najhorsie...by to vyzeralo inak?

ailiba
12. feb 2022

Určite ano😉. Nič sa nestalo... Možno ťa len skrabol. Sliznica je teraz veľmi prekrvena. Ale ako sama píšeš, radšej sa do tej kontroly zdržať. Pri potrate je úplne iné krvácanie.

autor
12. feb 2022

@ailiba neskrabol dnu urcite nie..lebo dnu vôbec nesiel. Skôr to bol mozno taky silnejsi orgazmus a tymi stahmi maternice nieco vyslo von?

elzu
12. feb 2022

S nejvetsi pravdepodobnosti pochazi krvaceni z oblasti delozniho krcku, pripadne z male krevni srazeniny, ktera se vytvorila pro zahnizdovani plodu do delohy. Bez vysetreni a ultrazvuku ti to alle tady nikdy nezodpovi.
Pokud to neni cerstva ruda krev podobne intenzity jako menstruace, neni treba se zbytecne znepokojovat.
Stres a stresove hormony uskodi vyvijejicimu se miminku vice nez orgasmus.
Prvni semestr funguje v mnoha ohledech na principu „bud a nebo“. A pokud je zena zdrava a chova se zodpovedne (vylouceni alkoholu, nikotinu, drog) , je jen malo co, co dokaze prubeh tehotenstvi ovlivnit-jak v negativnim, tak v pozitivnim smyslu.

autor
12. feb 2022

@elzu nie nebolo to vôbec take silne ako menstruacia, len ta jedna zrazenina a uz nic bola taka hnedo-cervena...cize nebola to ani cista cervena krv

elzu
12. feb 2022

Tak to je dobre 👍🏻 Nestresuj se 😉

autor
12. feb 2022

@elzu dakujem ..upokojili ste ma 🙏 snad uz nic take nezazijem
@ailiba

autor
12. feb 2022

lebo ten prvotny sok z toho ked som to videla ..tak neprajem ziadnej tehotnej zazit

autor
12. feb 2022

@elzu spominas ze uskodi miminku aj stres...aj ten som mala...hlavne v 5tt.. ako ho to môze ovplyvnit? vo vyvoji? ved predsa este nieje napojeny na moj krvny obeh..?

ailiba
12. feb 2022

Tak asi áno, tie stahy mohli spôsobiť za krvácanie, prasknutie cievky. Radšej asi nič neriskovat. Ale potrat to určite nebol. Určite to bude v poriadku.

autor
12. feb 2022

@ailiba 🙏

autor
12. feb 2022

@ailiba po tomto co som zazila ma nieco podobne ani nenapadne spravit

ailiba
12. feb 2022

Radšej... Ale hlavne sa teraz ukludni... Všetko je v poriadku...stres moze uškodiť ešte viac. Ale chápem ta. Aj mne sa to stalo, keď som bola tehu, len nie po sexe. To je ešte človek aj na seba naštvaný.

autor
12. feb 2022

@ailiba ved prave...a tie vycitky...ze bolo mi to treba vobec robit?😖

autor
12. feb 2022

@ailiba ked som to videla som mala tep minimalne 150 ak nie viac, az som zostala v soku z toho

ailiba
12. feb 2022

Chápem... A ešte si človek predstavy, ako ide na pohotovosť a tam vysvetľuje, že krváca po sexe... Fakt to je ako zadarmo problem🙉.
Ale neboj, tentoraz je to v poriadku👍.

autor
12. feb 2022

@ailiba a to radsej ani partnerovi som to nehovorila..ten by stresoval este viac ako ja...a uz by ma tahal na gyn. pohotovost

autor
12. feb 2022

@ailiba dokonca som mala sen o potrate..ako sa mi podarilo zaspat...doslova v tom sne sama krv🙈 😖

ailiba
12. feb 2022

😅.. Ale radšej mu to už teraz povedz, nech vie, prečo sa nemá snažiť😉. Dobre, že je taký starostlivý.

ailiba
12. feb 2022

To bolo z tých nervov🤔... Psychika robí veľa.

elzu
12. feb 2022

Ne, neni, ale stresove hormony nabouravaji rovnovahu „tehotenskych“ hormonu. Na vyvoji se to ale jiste neodrazi, kazda z nas zazila v tehu stres a hle, mimca jsou tady, zdrava a krasna. Ja jsem napr.v prvnim trimestru slouzila 24hodinovky a operovala 😉
Ale kazdy reagujeme na stres jinak, ja se od nej umim odosobnit, jedu na autopilota a nenecham se tim vyhodit z koleji- to me naucilo uz prvni tehotenstvi. Stres a panika jeste nikdy nicemu nepomohla.

autor
12. feb 2022

@elzu ja sa snazim nestresovat ale niekedy to je fakt tazke..hlavne aj po tomto co sa mi stalo...a co sa tyka toho stresu co najhorsie sa moze miminku stat takto na zaciatku? vzdy som bola v tom ze "iba" potrat...lebo ved to je zaciatok tehu tak je to bud alebo....

tianna
14. feb 2022

Ja som po takomto orgazme začala silno krvácať, v 8. týždni. Drobec sa chvalabohu udržal, ale teda celibát až do konca šestonedelia.

autor
14. feb 2022

@tianna ja nastastie nie silno...ale ta zrazenina co zo mna vytiekla ma teda velmi vystrasila...az doteraz chodim zo strachom na wc🙈

tianna
14. feb 2022

Verím.. odporúčam orgazmu sa už vyhnúť.. ja som silno krvácala plus zrazeniny.. 😖

autor
14. feb 2022

@tianna cele tehotenstvo?🙈 alebo len prvy trimeser

autor
14. feb 2022

@tianna ale poviem ti pravdu..ze po tejto skusenosti...na sex som uz ani nepomyslela

autor
14. feb 2022

@tianna a aj vies preco to nastalo? teda ci si sa pytala na to dr?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre