Môže chudnutie v tehotenstve uškodiť bábätku?

20. mar 2021

Ahojte,
mám trošku obavy o bábätko v brušku...posledné asi 3 týždne boli "kritické" veľmi málo som toho zjedla, z rána nič na obed iba niečo, čo som ako tak dostala do žalúdka, neboli to niekedy ani zdravé jedlá...bola som rada, že som to zjedla a do večera potom už iba niečo na silu som zjedla, alebo nič...ani tekutín som veľa nevypila...schodla som za tie 2 týždne skoro 3 kilá...teraz posledné 3 dní je mi už lepšie snažím sa jesť viac aj piť...otázka je či to nemohlo tomu drobnemu tvoru nejak uškodiť bola som práve vo vraj kľúčovom období vývoja medzi 9-tym až 12-tym týždňom teraz si to vyčitam...zajtra začínam 13-ty týždeň brucho žiadne ani náznak...na kontrolu idem až o 2 týždne....

tortelinka
20. mar 2021

Ja len poznámka, deti sa narodili aj v koncentračnom tabore, za oveľa horších podmienok

autor
20. mar 2021

@tortelinka no pravda

stanulienkat
20. mar 2021

Zalezi aj aku mas hmotnost,ake zasoby.

didi2102
20. mar 2021

Veľa žien schudne,moja mama napr 8kil pri mne,nakoniec pribrala 3kg,ja som mala cez 4kg 😄 kúp si vitamíny,snaž sa jesť,napr neake suché pečivo,ja som jedla makovník keď mi bolo zle 🙄 pi keď sa ti dá a nie,určite to neuškodilo

autor
20. mar 2021

@stanulienkat zásoby tukové mám toho sa nebojím (o mňa) 😀

stanulienkat
20. mar 2021

Tak potom sa neboj, ked mas tukove zasoby. Kam by si chcela priberat. U mna bebolo brucho az do 4. mes. Pocas tehu som pribrala 8 kil. A stacilo.

elizabet173
20. mar 2021

do piateho mesiaca som v sebe toho udržala veľmi málo, dieťa malo 3800 g

jarnajar
20. mar 2021

Neuškodí, veľa žien na začiatku tehotenstva schudne.

jaga18
20. mar 2021

Pri prvom som schudla 8 kg, nevoľnosti trvali aj v 2.trimestri a skončila som na infuzkach. Inak bola som dosť štíhla a chudá aj pred tým. S mojou 165 výškou som sa dostala na 45 kg v 14 tt. V 28 tt som už mala svoju pôvodnú váhu a do pôrodu som ešte aj 6 kg pribrala. Malý sa narodil 3350 g úplne zdravý 🙂

domak2
20. mar 2021

Skôr je to problém pre teba, lebo plod si tie ziviny odniekial vezme.

autor
20. mar 2021

Tak to asi zbytočne stresujem vďaka dievčatá

andreatytler
20. mar 2021

@domak2 Presne tak... plod si vytiahne co potrebuje ale matka potom moze mat problemy... napriklad nedostatok zeleza alebo vapnika.
Autorka; Ak to nie je extrem a nejes kalorie alebo zdrave jedla, netrap sa. Daj si hlavne tehotenske vytaminy a mineraly a kyselinu listovu.

tianna
21. mar 2021

Je to v pohode, neboj sa 🙂 s najmladším drobcom som najprv schudla 8 kg a do pôrodu pribrala spať len 5 😅 z pôrodnice som prišla o 14 kg lahsia ako pred tehotenstvom aktuálne som 9 mesiacov po pôrode a šlo dole ďalších 18 kg 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre