Morfologický ultrazvuk a pitie tekutín

s_a
3. máj 2020

Ahojte, chystám sa na 1. Morfologický ultrazvuk v 12 týždni a pani doktorka mi kázala vypiť aspoň 1,5 litra tekutín ráno pred vyšetrením. Ale bojím sa toho, že proste vypiť toľko naraz vypiť nedokážem, keď za celý deň vypijem pol litra vody.. A bojím sa, ze budu nepresne výsledky, ak sa toľko nenapijem. Ako ste to mali vy prosím? Dakujem

krisbar
3. máj 2020

Mna skor z celeho zarazil uryvok "ked za cely den vypijem pol litra vody". To by mi pride ovela vacsi problem.
A k teme - Mne take nic gynekologicka nehovorila. Tak sa neviem vyjadrit. Pre mna je vsak najdolezitejsie to dieta. A ked teraz riesis to, ze mas sa "obetovat" a vypit 1.5 litra vody co bude ked pridu tazsie "ulohy"?

spajki
3. máj 2020

@s_a ahoj aj mne kazali vypit tolko vody to nemusis vypit naraz...kazdu pol hodinku vypi pol litra...budes chodit castejsie na wc a doktor potrebuje aby si bola zavodnena...
To vysetrenie je uzasne ja som z toho mala obrovsky zazitok...bol so mnou aj manzel

s_a
autor
3. máj 2020

@krisbar tiež nie je zdravé pit nasilu veľa vody ;) a nepíšem nič o obetovani, ale proste keď mi byva ráno zle, ledva do seba niečo dostanem a nie to ešte za hodinu ako vstanem pred vyšetrením vypiť toľko tekutín, tak sa proste bojím, ze to nezvládnem, pripadne vyzvraciam, neviem co je na mojej otázke zle, ked sa pýtam len na vase skúsenosti..

pininka1
3. máj 2020

@s_a normálne sa napi,ja mám za sebou tri také utz, a ani pri jednom som nevypila 1,5. Treba si aj pri tých radách zachovať troška vlastný rozum a nepocuvat všetko od slova do slova.

s_a
autor
3. máj 2020

@pininka1 ďakujem, akože samozrejme ze sa pokúsim toho vypiť co najviac, o odbornosti mojej doktorky ani v najmenšom nepochybujem, je to veľký profesionál a verím jej, preto sa len radšej pýtam aj ostatných, ci by bol problém, kebyže vypijem napríklad len liter.. 🙂

pininka1
3. máj 2020

@s_a ja som sa doma napila a zobrala som si pollitrovu fľašku so sebou a kým ma zobrali pomaly som popíjala. A nikdy nebol problém.

guiseppinka
3. máj 2020

@spajki nemyslis ty sono azv 20.tt? V 12 tam este dokopy nic nevidno...

Inak ja som nikdy nepila liter a pol vody pred utz. Ved by som sa docikalalen cestou k dr. A to nehovorim o morfo v 20.tt. By som ani do nemocky nedosla. A to teda pijem denne okolo 3l. Skus vsak aj ty pitviac vody. Je to naozaj dolezite

elizabeth175421
3. máj 2020

Ja idem v utorok na genetické sono (to je medzi 18. - 23.tt). A dr poslal pokyny, že vypiť aspoň 1,5 litra dve hodiny pred vyšetrením. Samozrejme, je to nemožné, keďže vyšetrenie je o pol osmej ráno. To by som kedy vstávala? O štvrtej? A ráno nedokážem vodu piť vôbec.. Pri prvom som šla okolo pol desiatej a vypila som predtým asi pol litra, viac nie..

jaskolka
3. máj 2020

V 12 týždni nič také, ako pitie vody odo mňa nechceli, naopak, práveže pred vyšetrením vždy, idem na WC, lebo moč chce sestrička. Ale celkovo pitie tekutín je potrebné, naozaj piješ malo, aj pre dieťa bude dobre, keď vypijes denne aspoň 1,5 litra minimálne, plus pomáha to pri nevoľnosti, mineralka, teply citrónový čaj, daj si fľašu k sebe a po hltoch popijaj.Nelej nasilu do seba plnú fľašu, len pravidelne po duskoch

soni111
3. máj 2020

@s_a ahoj aj mne kazali ale vypila som len koľko šlo, neboj

spajki
3. máj 2020

@guiseppinka nie...to sono bolo okolo 11 az 13tt..bolo vidiet vsetko preto pisem ze som mala uzasny zazitok samozrejme bolo to malilinke ale vsetko sa dalo rozpoznat..ja som vypila ten liter a pol vody tiez som chodila vkuse cikat.Ja pijem vela vody bez ohladu ci som alebo nie som tehotna...

soni111
3. máj 2020

@spajki ahoj ja som mala tiež prvotrimestrialny screening plus usg , tiež som mala všetko v poriadku, ty máš zatiaľ všetko ok ?bojím sa či sa nepokazi niečo

spajki
3. máj 2020

@soni111 ahoj vsetko bolo ok..dokonca doktor urcil uz aj pohlavie a trafil sa presne...potom som mala zle vysledky z krvi...ze vraj maly bude chory tzv.opitzov syndrom hodnoty boli 1:11 podstupila som odber plodovej vody chvala bohu sa nic nepotvrdilo..neskutocne ma vystrasili...teraz mam termin 8.maja tak sa uz neviem dockat.

veonika303
3. máj 2020

Ja som to absolvovala už 2x doktor kázal takto vypiť dala som si čaj do veľkých 4 pohárov a po pol hodke som vypila zakaždým pohár,tiež dosť málo pijem ale dala som v pohode čo budeš potom robiť keď ti budú kazat glukozu vypiť atd ešte ťa toho čaká veľa....

soni111
3. máj 2020

@spajki z krvi z tripple testov myslíš?

spajki
3. máj 2020

@soni111 to uz ti neviem konkretne povedat...len mi vzali krv a na dalsej poradni mi oznamili ze vysledky su zle...bud pojdem na odber plodovej vody alebo zas mi vezmu krv ale to by stalo 300eur....tak som sa rozhodla pre ten odber vody

soni111
3. máj 2020

@spajki tak to hej to sú tie vystrasiia všetky ženy, ja som bola na trisomy tie som si zaplatila, čakam na výsledky, bojím sa aj tak ake budú výsledky:/

spajki
3. máj 2020

@soni111 ak morfologicke sono bolo ok nemas sa c0ho bat..

diaalex
3. máj 2020

@s_a na prvý morfologicky som šla tiež v 12tt a musela som vypiť 1,5L, ale vyšetrenie som mala o 12:00, takze ráno od 7mej som vždy len pila vodu, dala som si 1,5L fľašu plnú vody a vedela som ako postupujem 🙂 v 30tt (na poslednom ultrazvuku) som bola objednaná na 8:00, to som vstávala o 5:00, aby som na 8:00 toľko vypila 🙂 po pravde, vždy som chodila cikat, lebo to bolo dosť veľa vody za krátky čas 😁

kajca84
3. máj 2020

@s_a hlavné je,aby si prišla s plným močovým mechúrom.Keď som ja bola,lekárka toho veľa nevidela,preto som musela ešte piť a prechádzať sa,potom to už bolo v poriadku.A na wc mali napísané,že mamičky,ktoré prišli na 12-týždňový ultrazvuk prosia,aby pred vyšetrením nepoužili wc.

ardnaxela9293
10. okt 2020

Ahojte, chcem sa vas dievcata spytat, ktore ste absolvovali morfologicky v 12tt, ze preco mam vypit cca 2 hodiny predtym 1-1,5 litra vody ( je tam napisane, ze aby bolo dobre hydratovane podkozie), ale zaroven sa dalej uvadza, ze tesne pred vysetrenim mam ist na WC, pretoze je potrebne mat prazdny mocovy mechur...Taketo mi prisli pokyny, idem tam v pondelok, konkretne do Prenatalu v ZA...Pretoze niekto tu pisal prave naopak, ze preto sa ma vypit toľko vody, aby bol mocovy mechur plny a praveze sa nema ist pred vysetrenim na WC...Samozrejme sa budem riadit pokynmi lekara, len mi to pride trochu nelogicke :D Tak ci mi to neviete niektora vysvetlit...A este ma zaujima ci sa tam robi len vonkajsie sono, pretoze ja mam maternicu otocenu naopak a hlboko v panve (tak mi to vysvetlila moja doktorka) a na poslednej kontrole vo stvrtok (11+6 tt) mi nebolo cez brucho absolutne nic vidno, takze mi zasa robila sono odspodu...Dakujem vam 🙂

s_a
autor
10. okt 2020

@ardnaxela9293 tekutín má byť vypite toľko lebo vtedy vraj vie lepšie pozrieť na sone tie dôležité veci.. a áno treba ísť predtým na wc.. ale mne sa ani zďaleka toľko na prvom morfologickom nepodarilo vypiť keďže mi bývalo vtedy dosť zle a v pohode videla hádam všetko 🙂

ardnaxela9293
10. okt 2020

@s_a dakujem za info a robili ti teda sono cez brucho?

s_a
autor
10. okt 2020

@ardnaxela9293 áno, inak sa morfologicke sono asi ani nedá urobiť 😀

ardnaxela9293
10. okt 2020

@s_a vdaka, tak asi tam maju lepšie sona ako moja doktorka😁

s_a
autor
10. okt 2020

@ardnaxela9293 tak úplne na začiatku tehotenstva sa môže vyšetrovať zo spodu so sonom, lebo cez brucho to nemusí byť ešte vidieť, ale v ďalších týždňoch sa už vyšetruje so sonom normálne cez brucho.

ardnaxela9293
12. okt 2020

@s_a tak som tam dnes bola, nastastie všetko ok, ale stale mi cez brucho nebolo nic vidno, takze zasa sono zospodu :D ale myslela som si to, kedze mam maternicu tak ako mam :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre