Melatonín v tehotenstve

marta_zkarlovky
6. jún 2021

Pozdravujem vsetky mamicky ci zeny, ktore sa este len snazia otehotniet. Mnohe brali melatonin pre zvysenie kvality vajicok, ale otazka znie-pokracovali ste v uzivani rovnakej, ci mensej davky melatoninu aj po otehotneni? A s akymi odporucaniami ste sa stretli u vasich lekarov? Vdaka.

pink_lady
6. jún 2021

@marta_zkarlovky si sama tusim pytala v inej diskusii...ale: minuly rok som potratila v 11tt. Cely cas som melatonin uzivala. Citala som vseliake clanky o tom - jedny pisali ze je bezpecny jedny ze tonie je jednoznacne. Toto tehotenstvo som to nebrala vobec, a sme v 37.tt. Nemyslim ze to ma s tym suvis, ale ja by som uz ziadne doplnky okrem typu listovka, D3, B,...a liekov naordinovanych lekarom, nebrala.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marta_zkarlovky
autor
6. jún 2021

@pink_lady Dakujem pekne za odpoved. Nevedela som, ci si niekto vsimne aj tuto diskusiu 🙂 Vychadzam z toho, ze dolezitost melatoninu na kvalitu vajicok je vedecky a v praxi overeny fakt. Islo mi len o to, ci je bezpecny aj po otehotneni. Zrejme je lepsie ho uz potom neuzivat. Este raz vdaka.

marta_zkarlovky
autor
6. jún 2021

@bambulienka25 Dakujem, ano, tie uzivam dlhodobo.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre