Mám ukončený 8. týždeň tehotenstva a miznú mi tehotenské príznaky

lilalila3
20. apr 2020

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa spýtať, nie som prvorodička, mám doma dve deti(12 a 6). Avšak nie o podobne som ešte nezažila. Ešte som nebola u lekárky, nakoľko prebieha Corona.....som si povedala že ešte počkám. No mávam pravidelnú MS a podľa kalkulačky som dnes 8t+3d. Posledné dni vnímam, že mi pomaly miznú príznaky, ktoré boli bolesť pŕs a nevolnost(nezvravala som). Ani na wc nechodievam už tak casto( viem, že na začiatku tehu sa tvorí hormón ktorý súvisí s častým mocenim) . Občas mávam bolesť v slabinách a take neopísateľný jemne krce(nic strašne) ale zo skúsenosti viem, že to nieje klasické zväčšovanie maternice... nemám ani nutorny pocit že som tebu, moue byt toto prípad možného MA? Viem to zistiť aj sama bez návštevy lekára?-bojím sa ísť lekárke v týchto časoch. Ďakujem ha všetky vaše rady a postrehy.

pininka1
20. apr 2020

Vôbec som nechodila častejšie na záchod a jediný priznak boli bolesti pŕs, aj to v každom tehu inej intenzity a aj iný čas.

pininka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybug138
20. apr 2020

Ahoj, ja som mala miznutie príznakov uz od 6tt a nakoniec bolo vsetko v poriadku, myslim, ze keby mas MA, tak zacnes krvacat, skor alebo neskor, drzim palceky 🙌

jaskolka
20. apr 2020

V 8+3 si defacto už v 9 týždni, čiže určite by si už mala ísť na prvú prehliadku na potvrdenie, či vylúčenie gravidity.
Máš už termín? Lebo nevidím význam čakania, dokedy? Miznutie príznakov môže aj nemusí byť signál MA, to je individuálne. Krvacanie tiež vôbec nemusí byť pri tom, ani špinenie ci výtok. Mne to povedal gynekológ na usg, nič mi nebolo, ani kvapka krvi a priznaky som mala do kyretaze v 12 týždni, pričom to zistili v 9 týždni, ale zárodok sa už nevyvijal dlhšie. Čiže jedine co ti poradím, čím skôr volaj gyndu a pýtaj si termín. V takom týždni už bude jasné, či je to prosperujuce, alebo... Bohužiaľ nie.

deti95060810
20. apr 2020

pri 3 tehu som nemala vôbec žiadne príznaky...žiadne nevolnosti, žiadne bolesti pŕs, NIČ. K lekárke som išla len kvôli mešk. menz. Prekvapila ma. Vraj 15tt 😉

dzejsik
20. apr 2020

@lilalila3 myslim si, ze sa vobec nemusis bat ist k doktorovi a ak mas zvlastne pocity, tak o to viac, nech ti povie, ci je vsetko ok 🙂

lilalila3
autor
20. apr 2020

@ladybug138 ďakujem 🙂

lilalila3
autor
20. apr 2020

@jaskolka ďakujem ta radu. Asi máš pravdu. Dohodnem di termín a budem múdrejšia 🙂

lilalila3
autor
20. apr 2020

@dzejsik budem volať lekárke a uvidim ako dopadnem. Ďakujem za názor 🙂

mirenka71
20. apr 2020

Ja som teraz v 11tt, u lekárky som bola v 7, aj počas korony. O týždeň neskôr mi taktiež zmizli príznaky, mala som obavy a teraz si ich opäť ,,užívam,, naplno 🙂

lukasko12
20. apr 2020

Ahojte prosim vas so v 6tt a mam bolenie dakedy v lavom boku a dolu pod bruskom vo to moze byt myslite ze nemam dovod panikarit

bazalka1
20. apr 2020

@lilalila3 ajaj moja 😕 ja by som utekala k lekarovi...presne toto som mala v 11tt...myzli priznaky...ja som sa esila ze uz prechazam do dalsej fazy tehu ze mi je uz menej az vobec zle...a bolo zle....😟 doktor ma hned po prehliadke posielal do nemocnice na cistenie...😟

lukasko12
20. apr 2020

Aha takze uz mi ani jedna neodpise ok myslite si ze som sibnuta ale neva baby myslite si co chcete

lilalila3
autor
20. apr 2020

@bazalka1 a pociťovala si prosím ta aj niečo iné okrem miznucich príznakov? Sem tam “jemná” kŕč ale žiadne spinenie ani krvácanie. Už dom volala lekárke, teda nebola tam. Sestrička kázala volať zajtra. Kiež by som vedela sama zistiť na čom som....

nina774411
20. apr 2020

Ahoj, ja som to tiez tak mala, ze mi akokeby odzneli priznaky.Prestali boliet prsia a trosku sa mi polepsilo. isla som 9+0tt na kontrolu a vsetko bolo ok. A tue priznaky sa mi zase o tyzden dva vratili 😂 Drzim palce 😊

nina774411
20. apr 2020

@lukasko12 ahoj, ak to nie je nejaka neznesitelna bolest a nespinis ani nekrvacas, tak by to malo byt ok ☺

bazalka1
20. apr 2020

@lilalila3 nie nic...citila som sa odost lepsie....ale ziadna krv ani krce nic...doktor vravel ze to bol zamlcany potrat...telo si nic nevsimlo...mozno keby som este tyzden cakala tak az potom by sa zacalo cosi diat...no ja som sla na kontrolu stym ze uz som mala dostat tehu knizku 😕 no a aj som ju rovno mohla odovzdat 😟 pri druhom tehu mi uz hned od zaciatku nasadil hormony na udrzanie tehotenstva...

bazalka1
20. apr 2020

@lilalila3 dokonca som mala uz aj brusko...len mi bolo cudne ze tie tehotenske priznaky odznievali...ziadna bolest prs, prestalo mi byt zle...a ani ziadna zapcha...a aj energie som mala odrazu...som si vazne myslela ze podla toho tyzdna uz prechadzam do toho obdobia ked uz tehulam nebyva zle...

lukasko12
20. apr 2020

@nina774411 nie je to sem tam bolest nie je to az taka neznesitelna bolest

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybug138
21. apr 2020

Prosim vas, nestraste tu vsetci, mne tiez vymizli priznaky a mam 9 m dceru, este to nemusi nic znamenat

bazalka1
21. apr 2020

@ladybug138 tak je to osobna neprijemna skusenost a ziadne strasenie....keby som vtedy vedela ze sa taketo daco moze stat som u lekara uz skor ked zacali miznut priznaky...tiez som si citala take ze to je normalne....keby mi vtedy dakto povedal utekaj teraz radsej kym neni neskoro mozno by sa dalo zachranit 😟
Nezelam zazit nikomu...
Presne ako pise
@cukroska ....

lilalila3
autor
21. apr 2020

@cukroska to mi je fakt luto, že si musela prežiť takúto strašnú vec. 😔 je to strašne. Dúfam že už nikdy nic podobne nezazijes ☘️

lilalila3
autor
21. apr 2020

@bazalka1 som zmätená. Čakám kým sa mi sestrička ozve s voľným termínom, že teda berú len na objednávky teraz. Ešte príznaky nevymizli celkom, láme veru o 90% mi je lepšie. Keď si zámerne “pochytam” prsia, tak sem tam sú ešte citlivé ale už nie take bolestivé ako pred týždňom. Ani zle mi už nieje, ale ešte cítim podbrušku.....ešte pred týždňom som preletela cely deň, co mi bolo zle(ale nezvracala som) a teraz úplne fajn. Do toho tie “neznáme” slabé kŕče-keď som v klude...to čakanie či je všetko v poriadku je neznesiteľne 😔

bazalka1
21. apr 2020

@lilalila3 no podla.mna je lepsie ked sa psychycky pripravis na cokolvek...ak bude vsetko poriadku tak ti odlahne...ak nie tak nebudes celit aspon takemu soku ako ja alebo @cukroska ....je to sok ked ocakavas prve sono a to vsetko a zrazu ti len doktor vazne povie ze nebije srdiecko...treba interne vysetrenie a ist do nemocky...nechapala som vtedy co sa deje...islo to z hodiny na hodinu...no odvtedy som pri tomto ostrazita...a aj ma potom mrzelo ze som nebola jedna ztych panikarok co ked jej bolo cosi divne nevolala hned doktorovi...

zufalka6586
21. apr 2020

@cukroska ja mam podobnu skusenost😢bolo to strasne, nevedeli zastavit krvacanie..to nechcem nato ani mysliet. Teraz som na zaciatku tehu a modlim sa od prveho dna aby vsetko bolo v poriadku. Musime mysliet pozitivne stale stale🍀🍀 mna tiez par dni nebolia prsia ako na zaciatku len sem tam su take citlive..drzim palce aby vsetko dopadlo dobre🙌🍀

lukasko12
21. apr 2020

@zufalka6586 ja som v 6 tt a zatial tiez nic len chodim castejsie cikat a prsia ma vobec nebolia bojim sa

zufalka6586
21. apr 2020

@lukasko12 hej tak to cikanie je katastrofa😱v noci kazdu hodinu a to som v 7tt. Dobre to bude, musime verit. Ved niektore buduce maminy nemaju ziadne priznaky.

cukroska
21. apr 2020

@zufalka6586 však to je najhoršie čo môže byť 😪držím palce, bude všetko dobre 🍀🍀 veru pozitívne myslenie to je základ.

cukroska
21. apr 2020

@ladybug138 nie nie neznamená to nič... Mne zmizli príznaky veľmi neskoro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre