Mám oznámiť rodičom tehotenstvo v 6. týždni?

23. sep 2023

Ahojte,
pre rodičov máme dve novinky, zasnúbenie a prichádzajúce vnúčatko :D
Na partnerovej strane už rodičia vnúčatá majú,
Moji rodičia ešte vnúčatko nemajú, a hoc môjho snúbenca milujú, obávam sa reakcie hlavne môjho ocka :D Je na mňa celkom citlivý, ochranársky.. Bojím sa že mi povie že sme mohli počkať a také. (sme spolu 1,5 roka).
A druhá vec je že či to nie je skoro? Mrzí ma teraz že sa nemôžem deliť s mamou o pocity a tak.. Hovorí sa že to teba hovoriť len tomu s kým by si chcel potom zdielať aj ten smútok, keby sa niečo nepodarí..
Čo mi radíte prosím ?

deti95060810
23. sep 2023

neoznamovala by som - načo...
oznámila som len prvé, ale to bolo úplne z iných dôvodov...

sunshine_18
23. sep 2023

Ja by som este pockala ale na druhej strane stat sa moze cokolvek aj v neskorsom stadiu tehotnestva hoc ten prvy trimester je najrizikovejsi ..

ivangeline
23. sep 2023

Zasnubenie oznamit. Tehotenstvo po 3m.

alex49
23. sep 2023

ja by som oznámila najskôr zasnúbenie a tehotenstvo neskôr.

pribinak
23. sep 2023

S tým tehotenstvom ešte počkaj, oznam zásnuby a tehotenstvo počkaj ešte mesiac
6tt je veľmi skóre štádium, neželám ti nič zle, ale hocičo sa estw môže udiať

januska12323
23. sep 2023

Keď je ocko ochranársky určite sa poteší keď na to pôjdete "ako sa patrí". Takže najskôr zásnuby a potom tehotenstvo keď už teda svadba sa možno nestihne.

autor
23. sep 2023

Ďakujem ! Tak teda len zásnuby, a tehotenstvo až po treťom mesiaci, ak bude všetko ok ❤

nika_val
23. sep 2023

Oznamila som v 6tt tehotestvo doma a vlastne aj kamaratom a o 2tyždne na to som oznamovala tu smutnu správu že babatko nebude.. 🙁 takže poučená do buducna že to už nikdy viac nikomu takto skoro nepoviem lebo o radostnu novinu sa je lahko deliť ale potom ked maš oznamovat tu smutnu tak je o to tažšie
Samozrejme dufam že tebe sa také niečo nestane, gratulujem k babatku a prajem nech je všetko v poriadku 😊

bublinka1426
23. sep 2023

az po 12 tt
strasne vela zien zial. do 12 tt ..:(
takze po 3m. ano drziim palce 🍀

anavixy
23. sep 2023

Tak s kamaratmi kolegami je to ine, ale rodicom by si pripradne nepovedala o potrate, keby nevedeli, ze si vobec bola tehotna? Hm… neviem mne toto vzdy prislo ako nezmysel. To, ze niekto vie o tehotenstve na jeho prosperitu vplyv nema a ked niekto potrati, tiez to ludom povie/dozvedia sa to. Chapem, ze sa zeny chcu vyvarovat neprijemnym pocitom, ked oznamuju stratu, ale presne ako si pisala, tomu, komu by som povedala o potrate, by som nevahala povedat ani o tehotenstve. Teraz by som to kludne rozdelila, ked oznamujete aj zasnuby, ale cakat do ukonceneho 3m je za mna zbytocne. Ak to ty citis inak, tak to urob podla seba, na toto nie su pravidla a je jedno co si kto o tom mysli alebo ako to urobili iní.

thereisabear
23. sep 2023

Najlepšie poznáš svojich rodičov, ak chceš, tak to kľudne oznám. Ja by som neoznamovala v prípade, ak by sa veľmi trápili, keby to nevyšlo. Ak máte blízky vzťah, tak nemusíš čakať len preto, že sa to odporúča na MK.

lucia851
23. sep 2023

Ja som svojim rodičom povedala už keď som bola v piatom týždni a veľmi sa tesili

gaborka28
23. sep 2023

Oznámili sme hneď, aj som to oľutovala. Behom pár dní to vedela celá manželova rodina. A ja som vtedy nebola ešte ani u lekára na potvrdenie tehotenstva… len sme sa tešili a chceli sme sa podeliť o radosť s najbližšími. A ešte bolo zle, že sa hnevám. O druhom tehotenstve vedela len moja mama, ale ona to nepovedala ani ocinovi, kým sme sa nerozhodli to oznámiť “oficiálne”. A nepovedala by som to ani jej, ale jej otázka: “ty máš riadne žily na prsiach, však si tehotná”, ma dostala 😀

lauriik
23. sep 2023

Ja som nehovorila lebo nejsom taka zdielna s mojou rodinou. Cakala som do toho 12tt. Ale ak chces s mamou debatovat o tehotenstve a ste si blizke tak urcite jej to urcite povedz.

buberova
23. sep 2023

Ja osobne by som to povedala mame.. lebo by som sa chcela podeliť o radosť a keby som potratila tak aj o bolesť

ullala
23. sep 2023

Komu inemu, ked nie mame?

veselo_neveselo
23. sep 2023

Inak sa na to pozri, ked nahodou potratis, budes to chciet tiez zdielat s mamou?
Ja nie,.nechcem jej pridavat starosti, takze nasi budu vediet az ked bude po 12 tt.
Ale ked ste taka zdielava rodina ze ste v tom spolu v dobrom aj zlom , tak chod to toho 🙂

Ja by som osobne i s tymi zasnubami pockala a dala za par tyzdnov radostnu bombu naraz 😀

cimage
23. sep 2023

Ja by som oznamila len zasnuby, ale je mozne, ze im to dojde, ze preco ste sa zasnubili. Ak by sa opytali, tak na rovinu by som povedala pravdu, ak nie, tak neskor. Ja som to povedala len bratovi, s tym, ze nech si to nechs pre seba a on to nepovedal ani svojej zene 😁. Mama by to vykecala vsade, ja ju poznam a toto su veci, ktore nechcem aby kazdy vedel.

nika_val
23. sep 2023

@anavixy ja to po mojej skusenosti vnímam tak ze určite by som povedala rodine o tom že som bola tehotná ale až po tom všetkom (po prebehnutí potratu kyrete a psychickom vyrovnaní sa s tým) a nie hneď ako som sa to dozvedela ja že to začína
Lebo o to tažšie to bolo ked to všetci prežívali priamo (live) so mnou
Takže za mňa do buducna a aj rada autorke:
Povedať o tehotenstve aj až po 3 mesiaci, a aj by náhodou bolo niečo zlé tiež to povedať až keď bude po tom.
A aj tie zasnuby by som si nechala naraz s tym oznamenim tehotenstva.. cele spolu to "zabaliť" ako taky pekny oznam že budete rodina 😊
To je moj nazor samozejme každy ma iny to beriem 🙂

tiezjedna
23. sep 2023

a ty si fakt myslíš, že mama si nevšimne? Mama je mama 😉

olivia1425
23. sep 2023

Kamarátom? Nie...
Rodičom? Samozrejme zdieľame aj radosť aj smútok

cervenaruza123
23. sep 2023

Ja som rodicom nechcela hovorit, aby sa prilis netesili vopred. Ale aj tak som nakoniec mamke povedala, nevedela som si predstavit, ze ked vsetky mozne veci spolu zdielame a prezivame, ze by so mnou toto neprezivala a dobre mi padlo, ked som sa s nou vedela poradit, vyslovene som to potrebovala. V rodine mame take vztahy, ze si hovorime takmer vsetko a stretavame sa velmi casto, keby som potratila, aj to by som im povedala, takze sme povedali aj o tehotenstve. Aj tak vacsina zien pride na to, ked je druha tehotna alebo to vyplynie z nejakej situacie.

katka13katka
24. sep 2023

Ja som v 10tyzdni, vie to len priatel a moj brat, aj to sa dozvedel nahodou. Rodicom to chceme povedat az po 12tyzdni. Nechcem, aby sa vopred tesili a potom, ak sa nieco stane boli nestasni. Bude to ich prve vnucatko z oboch stran. 🙂

miruska320
24. sep 2023

Potešia sa ,hlavne musia vidieť ,že ty sa tešíš a si šťastná ,že čakáš bábo ❤️

selena_luna
25. sep 2023

Ja som oznamila tehotenstva hned - je to predsa najblizsia rodina a ak sa aj nieco stalo tak si moja mama vsimla, ze som v nemocnici. Boli mi oporou po strate babatka. A ked sa nic nestalo a stastne to dopadlo, tak sa aspon dlhsie tesili a v tych nevolnostiach a unavach mi tiez boli oporou a pomocou.

maryetta
25. sep 2023

Ja som veru rodicom povedala. Boli na navsteve ked som vkuse zvracala 😂 tak som isla s pravdou von.
Inac sme povedali az ked potvrdil lekar ze je babo dobre ulozene. A srdiecko bolo aktivne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre