Má domáci alkohol vplyv na vývoj plodu?

29. sep 2021

Ahoj baby. Pred mesiacom sme mali 50tku, a výnimočne som si dala asi 6 pól deci naozaj výnimočne pretože nepijem, ale na ocinovej som si dala. Dnes som bola u doktorky a som v 6 tt. Má to nejaký vplyv na babatko? Nevedela som že som tehotná samozrejme

dusankomoj
29. sep 2021

Neboj,všetko bude v poriadku. Niesi jediná,ktorej sa to stalo. A pre pokoj v duši sa kĺudne popýtaj aj doktora.

lusyf
29. sep 2021

Aj mne sa to stalo, sice menej som vypila, ale bola som na zaciatku 5tt a nevedela to, samozrejme. Syn je uplne zdravy a vsetko bolo aj je v poriadku 🙂

sasanka605
29. sep 2021

si v 6tt, ked si pila pred 4 tyzdnami, si bola 2tt. Neviem ako by to malo niecomu ublizit ale odpoved je nie, neublizilo.

janetinka27
29. sep 2021

bola si v 2tt, takze to mohlo byt kludne este pred oplodnenim. v prvych tyzdnoch je pitie alkoholu pre dietatko velmi nebezpecne, pretoze prave v tom case je velke riziko vzniku FAS

mogaa
29. sep 2021

určite nie, uškodiť bábätku môže ak by si pravidelne popíjala...to čo popisuješ bol len začiatok tehotenstva, nie si ani prvá ani posledná ktorej sa to stalo...v druhom týždni vývoj ani poriadne nezačal...

anjelicek26
29. sep 2021

Druhy tyzden tehotenstva je akurat tak ovulacia... urcite je vsetko v poriadku. Inak vseobecne - alkohol aj v minimalnych mnozstvach je v tehotenstve, kde je dieta napojene na krvny obeh, toxicky a sposobuje FAS... ale babatko je na krvny obeh napojene od cca. 8 tyzdna, plnne prebera funkciu placenta az v 12tom tyzdni...teraz to tvoje male zivi zltkovy vak...

moonlight1210
29. sep 2021

@anjelicek26 to som chcela napisat aj ja. Ze primarne teraz dieta zivi zltkovy vak a spojenie s matkou sa este len dotvara. Takze uskodit mu to este neuskodilo.

nevenka
29. sep 2021

Neboj nic, ja som pri druhom brala antibiotika, spreje do nosa, Ibalginy, test bol pred liecbou negativny, ale mala som brutalnu bronchitidu, teploty. Tak som sa liecila. Potom prisli Vianoce, zhon s malym krpcom, isli sme na Vianoce k nasim. Takze balenie plus balenie a stahovanie darcekov. Na cele sviatky som uz chcela vypnut. Drobca som kojila, ale uz nie tak intenzivne, tak som si dala vino, a nie uplne malo, ale ani opita som nebola. Na Silvestra sme s muzom stiahli 2 flase medoviny a az okolo noveho roku som si uvedomila, ze meska nejak dlho. Ale u mna nic nezvycajne aj 40 dnovy cyklus, takze som nepanikarila pri pardnovom "meskani". No a na teste boli kolajnice ako hrom. Dieta je zdrave, sikovne. Ma uz 6 rokov. Je trosku pochabejsia, ale to je povahou..🙂

sense
29. sep 2021

2tt je akurát ovulácia, čiže reálne si ešte tehotná nebola

maximilie
29. sep 2021

6 pol deci vynimocne, inak nepijem 😅😅😅
Ved to su 3dc 🙈 ...ja by som po 3dc mala otravu alkoholom...takmer polka flasky dievca🤔
No keby ten alkohol nemal ziaden vplyv, tak sa neodporuca neuzivat alkohol aspon 3 mes pred otehotnenim.
Drzim prsty nech patris k vacsine a nech je vsetko ok

anjelicek26
29. sep 2021

@maximilie hej neodporuca, aby sa alkoholickam preliecila pecen, kedze dostane v tehotenstve zabrat... iny dovod to nema. Tri deci neni pol flasky, ano je to vela, ale ved to nepije denne. Nerob jej zbytocne zle svedomie, ked netreba♥

maminkadeticiek
29. sep 2021

Tak to bude asi nejaky preklep nie?Bezne nepijem ale dala som si 6 pol deci domacej...Ja alkohol konzumujem normalne prilezitostne,ale uz po 2 stamperlikoch domacej citim trosku motky.To si musela byt ako bomba.

mariejenka
29. sep 2021

Nic neboj, vsetko bude ok.
K množstvu ze si dala viac štamperlíkov, určite ich nelupla jeden po druhom, ale dala si v priebehu oslavy 3-4 hodiny,plus jedlo,zapijanie, cize tak...ale ja by som bola tiež v naladicke z toho.

gertrudka222
29. sep 2021

Nic sa neboj, dietatku to neublizi. V takejto situacii sa ocitla asi nejedna buduca mamina, ze pokial nevedela, ze je v tom, tak fungovala ako zvycajne. Takze nejaky pohar vina alebo hoc aj poldeci sa pritrafilo aj inym.

autor
29. sep 2021

@maximilie nie nepijem. Bola to oslava od rana varil sa gulas až do večera Tk sa jedlo pilo tancovalo až do skorého rana. V priebehu tých 12 hodín cca som si dala 6 pol deci. Chcela som sa len opýtať. Alkohol nepijem takmer tri roky. Ocino má 50 len raz tak som si dala. Ale pýtala som sa na radu či to nejak ublíži babatku. Ďakujem za všetky vase rady a verím že to bude ok. Veaj v prvých tt to nič nieje. Ďakujem prajem všetko dobre

miskamicha
29. sep 2021

Nie. Neboj. PRve tyzdne vyvoja je embryo autonomne,vyzivuje ho zltkovy vak.

ankare
29. sep 2021

To je iný zákon schvalnosti,čo? Roky nepijes a akurát si vypijes,keď si tehotná. 😲 Nevadí,neboj,na bábo to nemalo žiadny vplyv. Držím palce!

autor
29. sep 2021

@ankare to ako naozaj. Nikdy ani pohár vina s mužom som si nedala a akurát teraz keď sa podarilo tak som si dala. Snáď to bude ok 😍 verím tomu
@miskamicha ďakujem za podporu 🙂

denda007
29. sep 2021

Tiež som si asi 2 krát uhla, keď som bola tehotná samozrejme že som o tom nevedela, dokonca som sa ešte aj kúpala v horúcej vani po víne. A našťastie sa nič nestalo a malému nič nechýba. Treba veriť že všetko bude dobré, a nenechajte sa strašiť v tehotenstve. Držím palce

adrbat
29. sep 2021

Podľa mna to nevadí, my sme boli na dovolenke a dala som som za 2 dni asi vyše litra vína a ked som prišla domov pozitívny test. Ale keď som pila sete len prebiehalo uhniezdovanie. Ale tie prvé týždne nevadí.

adrbat
29. sep 2021

@denda007 presne aj ja - boli sme asi 2 dni po sebe vo vírivke a potom vždy sauna. A všetko je v poriadku.

fok
29. sep 2021

No stress ..🙂 nič sa nestalo

ikissedagirl
29. sep 2021

v 2tyzdni plod ani nie je napojeny na krvny obeh matky, takze babo sa nenapilo :D

tianna
29. sep 2021

Neboj, tak skoro isto nie. Pri najstaršom sme oslavovali kamarátove narodeniny a pri najmladšom som tu zas mala kamošku z Čiech a trošku sme mali tour de bary.. 😁 absolútne som nerátala s tým že som tehotná, stále sa smejem že mal so mnou už víno, biely rum a neviem čo všetko 😄

konikkon
29. sep 2021

Ak si teraz v 6tt a pred mesiacom si pila, nebola si vtedy ešte vôbec tehotná. V 2 tt žena reálne nie je tehotná, vtedy niekedy ešte len dochádza k oplodneniu. Potom trvá ďalších cca 10 dní, kým sa vajicko uhniezdi. A v tomto čase to nemalo absolútne žiaden vplyv na tehotenstvo.

miskamicha
30. sep 2021

@konikkon presne tak ako píšeš..v podstate 2.tt ani neexistuje 🙂

horislava
30. sep 2021

Tiez sme oslavovali. Svadbovali sme pila sa domaca. Nevedela som ze som uz tehu. Vsetko ok 🙏❤️

zlatyk16
30. sep 2021

Ahoj nema , ja tiez takto na svadbe kamaratovi 17.10 mali svadbu a 20teho mi mala prist MS cize netusiaca ze som v tom ,pili sme tiez domacu a mala som viac ako 6 poliek ☺ ... mala je zdrava,sikovna

zlatyk16
30. sep 2021

Este tyzden potom sa popijalo u nas v sobotu dala som si aj ja ale tak do nalady a v nedelu vecer lezim.v posteli hladim do mobilu kuknem datum 25.10 hmmm 20 mali prist kramy 🙈 vravim.chlapovi ze asi sme v tom a.ja truba ze som pila tak.v strese tiez

goldmolly
9. okt 2021

Aj ked sa rata, ze si bola v 2 tt,realne si tehotna nebola. Mala si ovulaciu. Takze zbytocne riesis 🙂 uzivaj si tehotnenstvo, prajem vela zdravicka, nech je vsetko v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre