Ľudský choriový gonadotropín v 5 týždni

jankalili
26. feb 2013

Ahojte dievčatá, možno sa budete smiať, keď poviem, že mám dve detičky a momentálne neviem, čo si mám o tomto mojom probléme myslieť. Menzes som mala dostať 17.02 - 19.02. (mám 26 dňový cyklus, ale nechávam tam priestor do 28 dní), čiže mi mešká 7 dní. Včera som bola aj na odbere aj na sono. Výsledky z krvi na HCG mám 239, na sone včera nebolo nič vidieť. Moja lekárka vyjadrila podozrenie na mimomaternicové tehu. Prosím Vás, ak by som teraz mala byť 5+2 (podľa môjho cyklu) eventuelne 5+0 podľa 28 dňového cyklu, je to HCG skutočne také nízke? ďakujem vám všetkým za odpovede. ☹

voskovka
26. feb 2013

@jankalili a neobjednala ta na kontrolny odber???
toto je tabulka :
3 tyzdne 0 - 5
28 dní (4t) 3 - 426
35 dní (5t) 18 - 7,340
42 dní (6t) 1080 - 56,500
49 - 56 dní (7-8t) 7,650 - 229,000
57 - 78 dní (8-11t) 25,700 - 288,000
79 - 100 dní (11-15t) 1 3,300 - 253,000
Druhý trimester 4060 - 65,400
treti trimester 3640 - 117,000

jankalili
autor
26. feb 2013

Ale áno, vo štvrtok, som z toho mierne vystresovaná,tak som to zabudla napísať ...

jankalili
autor
26. feb 2013

ďakujem voskovka za tabuľku.. čiže ak si to správne vykladám, tak by som mala mať hodnotu nad tých 1080, či?

voskovka
26. feb 2013

@jankalili podla mna si v norme. hcg v 5tt moze byt od 18 a ty mas 239.nestresuj a tes sa.si tehotna a treba sa setrit koli fazulke a nie stresovat hned na zaciatku.takze sa tesim za teba a zacni si vychutnavat to ze vas bude o jednoho viac.
pri mimomaternicovom su bolesti.a tvoja doktorka je na hlavu ked stresuje hned na zaciatku.jej postupom by malo byt to ze urobi kontrolny odber a objedna ta na sono a nie hned mimomaternicove.

jankalili
autor
26. feb 2013

@voskovka ja práveže bolesti mám (možno sa Ti to bude zdať smiešne, ale fakt mám stavy ako keď som bola pred pôrodom s mladšou dcérkou - bolesti krížov vystreľujúce až do kolien)a na sone povedala, že sliznica maternice je nízka. fakticky som pri obidvoch tehu pomaly ani nevedela, že som tehotná. žiadne bolesti, kŕče, nič. Tak som teraz z toho taká nesvoja 😒

evakva
26. feb 2013

@jankalili Si v norme. Nestresuj sa. Na ultrazvuku je plodik vidiet az pri hodnote nad 1000 (a aj to nie vzdy). Tak oddychuj, nohy hore a pozitivne mysli. Drzim palce. 😉

voskovka
26. feb 2013

@jankalili fuha....no tak uvidis ten stvrtok.pri mimomat. hcg rastie strasne pomalicky...a pri klasickom tehu by sa malo hcg zdvojnasobovat takze ak vo stvrtok bude okolo 500 malo by to byt v poriadku....
no kazdopadne drzim palce a daj vediet ako ste dopadli.

jankalili
autor
26. feb 2013

@evakva veru by som najradšej ľahla a vyložila nohy,no pri tých mojich dvoch šarkanoch sa to nedá :D

jankalili
autor
26. feb 2013

@voskovka ďakujem veľmi pekne, to vieš, že sa ozvem.. teraz to ešte nejako vydržať do štvrtka... ak to dopadne dobre, otváram detský šampus 🙂

evakva
26. feb 2013

@jankalili Chapem 😉

mircalla
26. feb 2013

@jankalili Podla mna tiez uplne v norme, uplne som prekvapena, ked lekarka 5+2 nic nevidi, ze vyjadri pododrzenie na mimomaternicove, ved to je hrozne skoro. Ja som bola tehu 3 krat, ked som bola na sono dako koncom 6 tt, tak lekar pred vysetrenim spomenul, ze mozno este nic neuvidime

jankalili
autor
28. feb 2013

Dievčatá, tak dnes som bola ráno na krv.. aj tie mierne bolesti prsníkov čo som mala - zmizli...V noci som mala nenormálne kŕče a ráno hnačku - to bolo určite stresom 🙂 Juuuj, sestrička nedvíha telefón, tak som z toho na nervy :(

jankalili
autor
28. feb 2013

Tak a je to tu. mám výsledky... hcg mi kleslo na 227 :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre