Let v 1. trimestri

nevesticka7
12. jún 2024

Dobrý deň prajem,
Znova otváram túto diskusiu lebo poväčšine sú take staršie diskusie a protichodné názory. Máme už zaplatenú dovolenku, len nedvano som zistila, že som cca v 6tt. Koncom mesiaca sme mali letieť na dovolenku na Cyprus, budem ešte v I. trimestri. Čakám naše 3. dietaťko, doktorka mi povedala, že dovolenka nie je niečo čo sa musí absolvovať a bola viac menej opatrná. Skor bola proti. Ake mate skúsenosti?

pribinak
12. jún 2024

@nevesticka7 ako tehotná som lietala, no problém. Všetko to boli lety tak 2–4 hodiny
Úplne v pohode.

Samizrjme že nie 10 hodinový let niekam do prdele

really8
12. jún 2024

@nevesticka7 aj tak pojdes😀 zbytocna diskusia

nikoleta999
12. jún 2024

Ja som to momentálne riešila, lebo som bola na IVF až potom mi docvaklo, že dovolenka už zaplatená ... Po xyz diskusií a názorov, som bola rozhodnutá v prípade, že to vyjde na dovolenku neletieť ... Písalo tu kopa báb, ako pár dni po lete potratili a boli to 3 hodinové lety , možno náhoda, možno osud... Dokonca tu písala jedna letuška, že malokedy sa podarilo babe počas práce letušky otehotnieť, prečo asi a že ak chceli riešiť dieťa, zmenili prácu ... Vysvetľovala to tým, že ten tlak, naozaj ten plod môže poškodiť ... Na druhej strane, Ti tu budú písať aj baby, ktoré leteli a nič sa nestalo, ale ak sa niečo stane, koho budeš obviňovať baby tu na MK lebo oni leteli a dopadlo to dobre ?? Ja by som dovolenku zrušila a prípadne letela až v 2 trimestri ...

x_mery_x
12. jún 2024

Ja som tam bola minuly rok, tiez sme uz mali zaplatenu skor nez som zistila, ze som tehu, a tak sme isli letela som v 10tt spat v 11tt, bolo to moje druhe tehu, gyn. Povedl v pohode, ,nebolo to dlhie nez 3 hod, pri prvom mi povedal, ze neodporuca pri druhom, ze pohoda hahha

ivusa1516
12. jún 2024

@nevesticka7 no poviem ti tak, ja som potratila v januáry a v apríli na konci mesiaca som zistila ze som tehotná... A 7 mája sme leteli 11 hod na Zanzibar... A mam krásneho synceka❤️... Proste som si povedala co ma byt bude... Predtým som sa šetrila nič nerobila a skončilo to zle... Tak som si povedala ze budem fungovať normálne (samozrejme som nevlacila v rukách 30kg kufor😅)

vero96
13. jún 2024

Lietala som celé tehotenstvo. Prvý len bol v 5tt, posledný v 26tt

kvetkaxxx
14. jún 2024

@nevesticka7 pred rokom sme boli na Cypre, ja som bola v 5 tt.... dnes mam dieta na rukach, gynekolog mi poprial krasnu dovolenku, aj ked som ju prelezala na izbe z nevolnosti. Chod,nic sa nestane

nevesticka7
autor
15. jún 2024

Ja sa vobec neviem rozhodnut, skôr som rozhodnutá neist. …manžel s dcerkou určite pojde. Ale keď toľko maminiek cestuje vobec neviem

kolobezkabicykel
15. jún 2024

@nevesticka7 ahoj, ja som pred rokom riešila ten istý problém. V máji som bola hospitalizovaná kvôli krvácaniu v 10tt. Začala som brať lieky na udržanie bábätka a do toho sme vedeli, že v júni máme letieť. Tiež som sa bála, ale povedala som si, že bude ako má byť. O bábätko by sme mohli prísť, aj keby som ostala doma. Netrápila som sa, lebo to bolo ešte horšie pre bábätko. A zvládli sme to skvele a dovolenku si užili ako nič. 🙂 Ale je to na tebe.

gab1sol
15. jún 2024

@nevesticka7 musela som pozrieť kalendár, ale 13.7. som mala posledný menzes, na dovolenke sme boli nejaký prelom august/september, takže som bola nejaký 8/9 týždeň. Leteli sme na Zakynthos. Doktorka mi to schválila, že nevidí problém. A že lepšie sa kúpať v mori, ako tráviť dni na nejakom preplnenom kúpalisku. Išlo o moje druhé tehotenstvo, dnes má dcéra 6 rokov. Ale nemala som absolútne žiadne problémy. Ak tvoje tehotenstvo neprebieha v poriadku, tak by som to zvážila.

nevesticka7
autor
17. jún 2024

Tehotrnstvo je zatiaľ bezproblemové…Rovnako aj predchadzajúce 2 tehotrnstvá boli v poriadku, aj detičky v poriadku, ale ani pri jednom som neletela…preto mam obavy ale zaroveň aj chuť isť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre